anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Clouding w Sony KD-55XE8599 czy mogę reklamować?

profile.country.PL.title
mastergl
Poszukiwacz

Clouding w Sony KD-55XE8599 czy mogę reklamować?

IMG_20181123_021245.jpg

Witam udostępniam obraz który widzę przy ciemnym ekranie przyznam że problem się nasilil w dodatku w tv za 5tys złoty przyznam że oczy mnie bolą jako posiadacza który wcześniej miał 7letnią Toshibe i nie było mowy o takim efekcie. Jak widać połowa lewa ekranu bardzo widoczna po prawej stronie punkt jakby to wszystko dodać to myślę całe pół ekranu posiada ten efekt następna połowa byłaby dobra. Co mogę zrobić tv kupiony rok temu dokładnie? 

29 ODPOW. 29
profile.country.PL.title
Rafsony2019.
Użytkownik

Prawda jest taka że serwis ma klienta gdzieś. Starają się wmówić, że to
zaleta. Masę pisania wyjaśniania a oni swoje. Że telewizor grać dobrze przy
świetle. To co mam oglądać wieczorem przy zapalonym świetle ? Jak dla mnie
to powinni jeszcze zapłacić karę za takie podejście. Trzeba to
rozpowszechniać niech ludzie wiedzą że sony to lipa.
profile.country.PL.title
Blind227
Poszukiwacz

Czasy się zmieniają i są inne technologie i cięcie kosztów produkcji. Nie ma co się dziwić że pojawiają się babole . Kiedyś  dobry 32 calowy tv kosztował tyle co dzisiaj 55' . I ten 32' działa już 12 lat bez awarii.  Druga sprawa to nie wiem gdzie kupiłeś rok temu ten tv jak produkowany był pewnie pod koniec 2016r. To że na czarnym są cuda to uroki tego typu podświetlenia . Lepiej byś dał fotkę zrobioną normalnym aparatem jakiegoś filmu 4k z hdr aby zobaczyć czy serio to takie straszne.

profile.country.PL.title
Chrisp2.
Użytkownik

Telewizor kupiony był w czerwcu 2019 roku, model KD-55FX8596 (moja fatalna literówka). Zdjęcie zrobione przed chwilą o 15.23 samsungiem S8. O godzinie 22 nie da się oglądać scen nocnych. Ale w/g Sony wszystko jest ok. pozdrawiam20191109_151715.jpg

profile.country.PL.title
Blind227
Poszukiwacz

A jak automatyczne tryby obrazu co same ustawiają parametry film/gra/animacja itp w szybkich ustawieniach ?

 

profile.country.PL.title
Chrisp2.
Użytkownik

Różnice są, lecz w kwestii podświetleń nie ma żadnej różnicy. To zdjęcie zrobiłem jak ustawienia bieli i czerni były odpowiednio zmniejszone i zwiększone. Dodam tylko że jestem osobą pracującą która lubi oglądać filmy SF w dodatku wieczorami. Dla mnie ten tv to totalna porażka, natomiast zachowanie takiej firmy jak Sony to już jest zwykła bezczelność. pozdrawiam

profile.country.PL.title
Blind227
Poszukiwacz

Z tego co widzę twój tv ma local dimming po włączeniu tej opcji nie powinieneś mieć takich problemów przy oglądaniu filmów w wysokiej jakości. https://www.youtube.com/watch?v=K-Vq5EuNfD8  tutaj jest test tej funkcji na podobnej matrycy

profile.country.PL.title
Chrisp2.
Użytkownik

Większość filmów jakie oglądam jest  z Netflixa w jakości HD. Skoro jest taka funkcja w telewizorze to czemu nie ustawili tego w serwisie????????? 

profile.country.PL.title
Blind227
Poszukiwacz

Musisz sam zobaczyć co i jak bo może głupota a będzie ok. Widziałem też na necie jak ludzie za tv dają delikatne światło led i oszukujesz oczy i ekran robi się ciemny  :slight_smile:

profile.country.PL.title
Chrisp2.
Użytkownik

Próbowałem bardzo wielu ustawień nawet takich bardzo ciemnych z dużym kontrastem ale od takiego obrazu po prostu bolą oczy. Być może można oszukać oczy itd. Ale ***** czy nie prościej wymienić niezadowolonemu klientowi matrycę? a nie ***** głupoty że wszystko jest ok? Co mi po tym filmiku gdzie kolejny ekspert opowiada swoje obserwacje? ja mam tv gdzie na Playstation w grze Red Dead Redemption nie widać częsci mapy bo tam jest * wielka biała plama. Więc pytam się po raz kolejny czy to jest ok???????????????????????? i co mi po stwierdzeniu że jest to najlepsze podswietlenie krawędziowe skoro akurat nie w moim egzemplarzu???

 

Powód edycji: słowa niezgodne z regulaminem forum Sony.

profile.country.PL.title
Blind227
Poszukiwacz

Znajdz drugi taki sam tv i porownaj