anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Dla SONY XD9305 oczekuję działań i odpowiedzi !

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Dla SONY XD9305 oczekuję działań i odpowiedzi !

Otóż zakupiłem ten telewizor w wersji 65" w sierpniu czyli po 4 miesiącach jego użytkowania czas najwyższy napisać co mnie boli a tym bardziej co jest do poprawienia nie będzie o obrazie bo ten jest baaaardzo dobry według mnie android super był to powód dlaczego też kupiłem ten TV zresztą marka SONY u mnie w domu jest wiodącą od wieeelu lat.Wychodzi już kolejny model XE93 a ilość rzeczy do poprawy w już "starym" modelu trochę niepokoi. To trochę niepoważne traktowanie klienta no chyba ,że tak ma już zostać i uważacie ,że tak ma być ale do rzeczy:
1.Czytanie dysku HDD 1TB 3.0 po USB 3.0 to czas 12-13 minut gdzie zainstalowany KODI widzi dysk praktycznie natychmiast to normalne ?
2.HDR tryb do wyboru w opcjach obrazu na YouTube z satelity nie ma takiej możliwości i nie jest rozpoznawalny po module CI+ na programie ,który jest nadawany w HDR.
3.Mysz - dlaczego na ekranowej klawiaturze po podłączeniu myszy nie można zatwierdzać znaków myszką na wspomnianym wyżej Kodi nie ma takiego problemu skakanie pilotem to nie rozwiązanie to półśrodek.
4.Do poprawy całe oprogramowanie tunera satelitarnego w kwestii szybkości działania oraz jego funkcjonalności patrz układanie kanałów cyfrowych to tragedia po prostu dla kogoś z SONY niech ręcznie przestawi np.kanał nr 1232 na pozycję pierwszą będzie wiedział o czym piszę wiem jest SonyEdit co nie wpływa na to aby to poprawić.
5.Mam nadzieję,że będzie możliwość rozbudowania pamięci o pendrive jak to zostało obiecane na Androidzie 6.0 (jeżeli go dostanie model XD jeżeli TAK to w końcu kiedy ?).
6.Jaki związek ma podłączenie słuchawek do regulacji dźwięku a raczej jego braku ? Oczywiście nie spodziwam się ,że będę mógł regulować efekty przestrzenne ale brak możliwości użycia korektora na słuchawkach uważam ża absolutnie nieuzasadnione tony wysokie i niskie chcę po prostu regulować.
7.PiP PAP jakie są przyczyny jego braku w tym modelu ?
8.Brak diody na standby choćby żarzenie się a może dioda od podłączonego HDD ma spełniać te zadanie :P.
9.Brak timeshift oraz trybu pauzy podczas nagrywania.

10.Dlaczego nie jest odłączane zasilanie na wejściach USB po wyłączeniu TV i przejściu go w głębszy stan czuwania dysk HDD pracuje non stop ! Uszkodziłem już 2 pendriv'y ale nie mam pretensji może przypadek jedno co wiem były cały czas w TV na raz przestały działać nawet komputer już ich nie widzi ! Jednak dysk HDD odłączam już bo widziałem często po nocy ,że ciągle działa i nieprawdą jest co czytałem na tym forum od SONY ,że dyski są wyłączane.
11.Ładowanie na dwa razy EPG pojawia się znika aby znów się pojawić.
Na koniec zdało by się pozbycie tej szarej planszy ,która jest wszechobecna po prawie każdym wejściu do aplikacji.Proszę o odniesienie się do każdego punktu  kogoś z SONY na jedną odpowiedź czekam już ze 2 tygodnie miałem ją dostać po weryfikacji :).Uważam ,że dałem ciężkie pieniądze za ten TV i chciałbym aby był to TV ,który mnie raduje a nie denerwuje.Oczekuję rzeczowych odpowiedzi widziałem już tutaj takiego posta ponumerowane zagadnienie odpowiedź do każdego.Pozdrawiam !

40 ODPOW. 40
profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

W pełni popieram ! Jednak można to obejść potrzebny pilot z guzikiem 3D albo apka na smartfona SideView - pilot i na dole chyba 3 zakładka w dół jest "klawisz" 3D.Ciekawe kto nad tym wszystkim myśli nie prościej wziąć jakiegoś kumatego użytkownika on powie co chcą wszyscy z zamkniętymi oczami a tak siedzi jakiś uczony i filozofuje raz daje potem zabiera.Na maila nie uzyskasz fachowej odpowiedzi ani porady na forum "przekazaliśmy do odpowiedniego działu" i tak możesz się bujać nie uzyskasz konkretnej odpowiedzi albo w stylu na pytanie dlaczego nie ma regulacji tonów wysokich i niskich po podłączeniu słuchawek ? Odp jest Pan pierwszą osobą ,która o to pyta,prosi no comments.

profile.country.PL.title
hctomi
Użytkownik

Z mojej strony próbuje zrozumieć zamysł Sony - rozumiem, że część rzeczy którą wprowadzili jest kiepska (aplikacja video, sortowanie kanałów itp.) i zawsze można powiedzieć, że nie obiecaliśmy że będzie fajnie.

 

Ale taka funkcjonalność np. włączanie 3D przez aplikację na smartfonie a nie w action menu (co oznacza, że funkcjonalność już jest, tylko nie ma jak jej wywołać normalnie lub jest celowo zablokowana) to po 1,5 roku poprawek obraza dla użytkowników.

 

Kolejna rzecz to brak 24p - opcji chyba najbardziej wpływających na płyność obrazu....

profile.country.PL.title
pavel_pl1
Użytkownik

Pisalem już o tym w innym miejscu, więc pozwolę sobie skopiwać moją wypowiedz. W skrócie: Sony ma listę aplikacji, które rozpoznawane są jako aplikacje Video (mają 24p i 3D) i jest tam, co oni chcą i pewnie co im się opłaca. 

 

Moja wypowiedź:

Apropo ich chęci do rozwijania funkcjonalności: od około roku ludzie narzekają, że w KODI nie ma przycisku 3D. Poszeprałem trochę i znalazłem aplikację Picture Mode Control, która po nazwie listuje aplikacje, które rozpoznawane są jako aplikacje video = mają 3D i przełącznik 24p. Wystarczy dodać KODI do tej listy i wszyscy byliby zadowoleni; były ku temu co najmniej 3 okazje, bo tyle chyba w było aktualizacji w tym roku. Dla osób, które nie znają się oprogramowaniu: dla Sony dodać KODI jako aplikację Video to tak jakby otworzyć zeszyt i napisać tam: org.xmbc.kodi. Niedługo udostępnie wszystkim zmodyfikowaną wersję KODIego: jest 3D i 24p. Póki co sprawdzam czy wprowadzone modyfikacje są "legalne". Testowane na dwóch W809c - działa.

 

Także @Sony_Polska jak to jest, że uparty programista w weekend jest w stanie sprawić, żeby KODI dzialało płynnie i miało przycisk 3D (TO CZEGO CHCĄ LUDZIE, WASZY KLIENCI!), a Wy i cały zespół programistów jaki macie nie możecie zrobić tego przez rok? Kpina.

 

 

EDIT: na dowód zdjęcia: http://imgur.com/a/Gkgrr

55W809C, najnowszy dostępny soft

Zbudowana wersja bazuje na SPMC (= inna wersja KODI, oparta na KODI 16 - JARVIS)

 

Testowane na dwóch TV z serii 809C, dwie osoby stwierdziły lepszą płynność.

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

A ja dodam zupełne kuriozum funkcjonalności.... Obraz rozciagniety w apk Video. Wiemy jak go poprawić i gdzie zawile szukać rozwiązania. Kuuuu rcze na pilocie jest przycisk dedykowany i przez 1,5r nie można wpisać rozwiązania? Paranoja firmy Sony by nie rozwiązać tego niby problemu.

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Parę lat temu kupiłem telewizor HX850 ,który po USB czytał AVCHD z bitrate ponad 30Mbps a nie mógł czytać mkv z bit rate 10-15 Mbps pisałem do SONY dlaczego? Bo była by to zmiana parametrów odbiornika ! Na lepsze chyba można zmieniać piszę ludzie tego oczekują . Nie nie można ! Telewizor obsługiwał już technologię 3D ale jak wchodziło PS3 nikt jeszcze nie słyszał o 3D i co ? PS3 dostało możliwość obsługi 3D ! Widzicie zależnośc i logikę w tej odpowiedzi ? To samo teraz walczę o możliwość włączania trybu obrazu HDR na każdym wejściu dlaczego w opcjach obrazu na kanale YT jest taka możliwość wszędzie indziej jej nie ma a była kiedyś nawet na wyjściu Cyfrowe. Na satelicie obraz HDR,TV go nie rozpoznaje i zamiast trybu Wideo HDR jak na YT w tym miejscu tryb "Gra" na wbudowanym tunerze satelitarnym obraz najlepszy do gier :tongue: .Parę zdjęć 3 pierwsze z wbudowanego tunera satelitarnego czwarte z YT.DSC09656.JPGDSC09657.JPGDSC09660.JPGDSC09661.JPG

profile.country.PL.title
hctomi
Użytkownik

hmm, czytając post od pavel_pl1 nie zdziwiłbym się gdyby w podobny sposób Sony zablokowało możliwość przełączenia na tryb HDR....

profile.country.PL.title
pavel_pl1
Użytkownik

Pewnie tak jest i z HDR :wink: Ale niestety nie mam TV z HDr więc nie mam jak się pobawić.

 

Teraz jestem ciekawy co powie Sony :slight_smile: Jakbyście nie znali się na swoim sofcie to mała wskazówka:

PictureModeControl.apk, do arrays.xml czy tam strings.xml dodać KODI podobnie do waszej apki, Netflixa, Amazona czy YouTuba. Tyle.

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

Dla mnie największa bolączkę stanowi pkt 4, który opisał kolega zbygaaj.Dlaczego przy wejściu w ustawienia kanałów szybkość gwałtownie spada , a przy pozostałych ustawieniach działa normalnie? Dotyczy to nie tylko tunera satelitarnego , lecz i pozostałych.Przejscie kursorem na odpowiednią pozycję jest stanowczo za wolne. Teraz o edycji(sortowaniu kanałów). W starym sony EX725 edycja 150 kanałów satelitarnych z listy ponad 2,5 tysiaca oraz 41 naziemnych trwa około godziny. Teraz w tym nowym  nawet trzy godziny nie starczają. Korzystam z satelity ogólnego ponieważ mam monoblock. Obecnie operatorzy płatnej telewizji wprowadzają tyle zmian ,że przynajmnie raz w tygodniu potrzebna jest korekta edycji kanałów.

profile.country.PL.title
pavel_pl1
Użytkownik

To ja się tu się martwię, że mój TV to kiepskie centrum multimedialne (aka SMART), a widzę ludzie mają trudności, żeby korzystać z telewizora Sony jako... telewizora :grin:

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Witaj leczech cały czas to aktualne na razie bez poprawy ale trzeba sobie radzić ja korzystam z opcji przesłania listy kanałów na pendriva i programu SetEditSony kanały mam w pliku potem je podmieniam co do zmainy kanałów to włącz Automatyczną aktualizację kanałów satelitarnych w Ustawieniach satelity potem tylko podmieniasz w edytorze i przesyłasz do TV.Też korzystam z monobloka i Cyfrowego Polsatu Satelita ogólny.Czyli masz materiał wyjściowy do edycji kanałów potem zamieniasz już tylko pojedynczo.Odpisali ,że temat zmiany kanałów jest znany SONY mam nadzieję ,że to poprawią zobaczymy.Jeżeli masz Polsat mogę Ci podesłąć listę z grubsza ułozoną i wyłuskaną :slight_smile: .