anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HDMI ARC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
Dawid_DK
Poszukiwacz

HDMI ARC

Siema!
Kupiłem Soundbar LG SJ4, gość z supportu z LG powiedział mi że muszę pozmieniać wyjścia audio w moim telewizorze Sony Bravia KDL-40W605B, na wejście HDMI/ARC. niestety w ustawieniach nigdzie nie mogę tego znaleźć. Może ktoś pomoże? Bądź miał już taki problem? 

Tagi (3)
26 ODPOW. 26
profile.country.PL.title
Dawid_DK
Poszukiwacz

@Michal_TJE.
Pierwszy post zaznaczony na zielono, bo.. nie ma co dalej drążyć tematu, sprzęty sa niekompatybilne i nie ma możliwości połączenia ich kablem HDMI. Aby sprzęt działał jedyne możliwe połączenie to kabel optyczny, tak jak w moim przypadku.
przykro mi że marce Sony tak bardzo nie zależy na wspólpracy z innymi firmami i trzymają się swoich idiotycznych zasad.

Temat uważam za zamknięty.

profile.country.PL.title
CarnoCS
Poszukiwacz

TV XD93 i ARC nie jest chyba kompatybilne z amplitunerami Yamahy, mam sprzed paru lat flagowiec RX-V2067, na dniach nabyłem najnowszy na 2018 rok amplituner RX-V485 i również nie jest przesyłany dźwięk w drugą stronę. Oczywiście w obu urządzeniach są włączone ARC, w tv (HDMI 3 = ARC) w opcji głośnik na System audio. Zastosowałem dwa różne kable HDMI o prawidłowej specyfikacji, nawet nie działa HDMI Control!

profile.country.PL.title
Michal_TJE.
Użytkownik

taka polityka Sony...

warto napisac do Sony w tej sprawie...

im więcej zgłoszen w takich tematach tym lepiej

profile.country.PL.title
micihol
Użytkownik

Bzdury, przerobiłem na XE9305 trzy amplitunery Yamahy, z 2015, 2016 i 2017 roku, zarówno modele z mainstreamowej linii, jak i z linii Aventage i starego Harmana Kardona. Z żadnym nie było problemów. W każdym działał HDMI-CEC, ampli włącza się z TV, przy czym Yamaha przełącza się automatycznie na odpowiednie wejście ustawione dla HDMI-ARC (przez chwile przełączanie nie działało po którejś aktualizacji, ale zostało naprawione), nie pamiętam, jak to było w HK.

 

Yamaha z dwoma wyjściami HDMI obsługuje ARC prawidłowo tylko na HDMI 1. Telewizor sam wykrywa system audio, po włączeniu amplitunera, albo włącza go (jeśli był włączony przy ostatnim wyłączeniu TV). Wszystko działa pięknie, brakuje tylko pass-through dla Dolby Atmos. Ogólnie nigdy w żadnym sprzęcie nie miałem problemów z ARC (jeśli oficjalnie był wspierany), trochę mnie dziwią teorie o niekompatybilności, szczególnie, że to standard rynkowy, a nie wymysł pojedynczej firmy.

profile.country.PL.title
Michal_TJE.
Użytkownik

Mistrzu nie cwaniakuj pisząc o "bzdurach"

sprawdziłes połączenie xd9305 + Philips Fidelio B8 ?

więc nie wrzucaj do jednego worka całego hdmi arc.

profile.country.PL.title
micihol
Użytkownik

Zluzuj gumę kolego. Jeden soundbar Philipsa nie stanowi o całej polityce firmy, ani nie pozwala twierdzić, że Sony ma ogólnie problemy z kompatybilnością. Poza tym odnosiłem się do tekstu o Yamaha bardziej i nie ja wrzucam całe ARC do jednego worka tylko na podstawie problemów z konkretnym soundbarem.

 

Jeśli problem zaczął się u Ciebie po aktualizacji do 7, to poczekałbym na kolejną wersje softu. Na którejś wersji 7 telewizory lubiły zalewać kanał ARC nadmiarem danych kontrolnych, może Fidelio tego nie wytrzymuje. Poza tym, Fidelio nie wspiera HDR prawidłowo, a przynajmniej miał z tym problemy na początku, więc wyłączyłbym tryb rozszerzony portu HDMI i obsługę CEC w dekoderach cyfrowych, jeśli takowe posiadasz. Czasem lubią się gryźć.

 

Nadal utrzymuję, że twierdzenie, że Sony ma ogólne problemy z ARC i kompatybilnością to bzdura i nadużycie, bo drobne niedociągnięcia były tylko w jednej wersji oprogramowania (pierwszej wprowadzającej DV albo jedna wersja wcześniej z tego co pamiętam), niemniej nie zazdroszczę Ci problemów z konkretnym sprzętem.

profile.country.PL.title
Michal_TJE.
Użytkownik

:grin:

PR Sony górą.

@miciholuwierz mi spokojnie sobie z tym poradziłem...

tym bardziej ze Tv to nie jest moje całe życie

zdrowia życze!

profile.country.PL.title
micihol
Użytkownik

Jeśli sobie poradziłeś (nie przez podłączanie optykiem - to zabiera możliwość odtwarzania DD+), to może podziel się z resztą forum. Na pewno ktoś na tym skorzysta.

 

Kwestii PR i TV jako głównego tematu życia nie będę komentował, to dość dziecinna zaczepka :slight_smile: w stylu "nie mam argumentów, to dowale ad personam".

profile.country.PL.title
Michal_TJE.
Użytkownik

nie podzielę się dlatego ze każde inne rozwiązanie jak podłaczenie jednego kabla HDMI ARC pomiędzy audio a TV... nie jest rozwiązaniem.

co do argumentów - to że Twoje audio bangla na półce chyba nie chcesz mi wmówić ze ja mając swoje nie działające mam być zadowolony.

chcę Cię tylko uświadomić, że Sony (bedąc serwisowo przy moim zestawie) wydało w tej sprawie pisemną ekspertyzę o nie kompatybilności audio z TV i wcale nie wskazało jako winnego audio.

stad moje oburzenie na Twoje stwierdzenie ze pisze bzdury.

czy to argument sam sobie odpowiedz.

 

 

profile.country.PL.title
micihol
Użytkownik

Nie napisałem, że piszesz bzdury, bo coś Ci nie działa - ale już stwierdzenie, że taka jest polityka Sony dotycząca kompatybilności jest bzdurą, szczególnie pod postem o niekompatybilności z Yamahą.

 

To, że Sony pisemnie stwierdziło niekompatybilność Twojego zestawu, nadal nie implikuje tego, że niekompatybilność jest ich polityką, równie dobrza możnaby napisać, że taka jest polityka Philipsa. Takie gadanie nic nie wnosi do dyskusji, nikomu nie pomaga rozwiązać problemu, a może nawet wprowadzać w błąd (nie działa, bo ma nie działać, bo tak został zaprojektowany telewizor, zgodnie z rzekomą polityką).