anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HDMI ARC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
Dawid_DK
Poszukiwacz

HDMI ARC

Siema!
Kupiłem Soundbar LG SJ4, gość z supportu z LG powiedział mi że muszę pozmieniać wyjścia audio w moim telewizorze Sony Bravia KDL-40W605B, na wejście HDMI/ARC. niestety w ustawieniach nigdzie nie mogę tego znaleźć. Może ktoś pomoże? Bądź miał już taki problem? 

Tagi (3)
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Dawid_DK
Poszukiwacz

Po rozmowie z firmą Sony i LG stwierdzono, że oba sprzęty są ze sobą niekompatybilne i połączenie ich kablami HDMI pod wejścia ARC nie zadziała. Jedynym wyjściem jest kabel optyczny, po podpięciu pod optyczny soundbar działa. Temat zamykam.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

26 ODPOW. 26
profile.country.PL.title
widol5
Poszukiwacz

W moim modelu 32w655 nie widze wejscia hdmi/arc , wiec mozliwe ze w Twoim też brak. Gniazda hdmi  mają opis  jezeli jest ARC.

profile.country.PL.title
Dawid_DK
Poszukiwacz

@widol5 u mnie jest wejście HDMI2/ARC. Sam dzisiaj do niego podpinałem kabel. Podobno funkcję ARC należy włączyć, dopiero wtedy będzie możliwy przesył dźwięku. 

profile.country.PL.title
Dawid_DK
Poszukiwacz

@widol5 jutro planuję kupić kabel optyczny, tak żeby to nim połaczyć tv z soundbarem, są jakieś ukryte ustawienia dt. kabla optycznego? Czy wystarczy ustawienie głośnik -> system audio, wyjście optyczne -> system audio?

profile.country.PL.title
widol5
Poszukiwacz

Sądze ze to wystarczy --  ustawienie głośnik -> system audio, wyjście optyczne -> system audio.

profile.country.PL.title
Dawid_DK
Poszukiwacz

@zbygaaj

Tak już robiłem, zgodnie z instrukcją. Pozostaje mi kupić kabel optyczny i próbować dalej. Dzisiaj kupię, wieczorem dam znać jak poszło  😉

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@Dawid_DK uwżam, że podłączenie HDMI powinna działać i nie jest Ci potrzebny przewód optyczny. Jesli sprawdziłeś link który podesłał @zbygaaj to sprwadź jeszcze:

http://helpguide.sony.net/gbmig/C5551001/v1/pol/c_extsnd_digaout.html

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Dawid_DK
Poszukiwacz

Po rozmowie z firmą Sony i LG stwierdzono, że oba sprzęty są ze sobą niekompatybilne i połączenie ich kablami HDMI pod wejścia ARC nie zadziała. Jedynym wyjściem jest kabel optyczny, po podpięciu pod optyczny soundbar działa. Temat zamykam.

profile.country.PL.title
Michal_TJE.
Użytkownik

Żenująca to sytuacja dla w/w producentów.

natomiast informacja, że problem rozwiązany (pierwszy post na zielono) jst dla mnie conajmniej nie na miejscu.

TV Sony XD9305 + soundbar Philips Fidelio B8 HDMI ARC nie działa oczywiście sprzęty ze sobą niekompatybilne... 😞

smutek...