anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HDR dlaczego nie można go wyłączyć ???!!!

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

HDR dlaczego nie można go wyłączyć ???!!!

Zacznę dyskusję o trybie HDR (choć już widać narzekania na forum na ten tryb) jak dla mnie tryb mdły bez koloru ,kontrastu i bez zalet jak piszę dla mnie.Korzystam z Netflixa gdzie są materiały HDR i co najgorsze nie moge tego zmienić z automatu odpala się i nic z tym nie można zrobić wejście do trybu obraz nic nie daje tryb HDR wyszarzony i narzucony.Pytanie do Sony dlaczego nie ma możliwości zmiany tego trybu na siłę trzeba raczyć tym "luksusem" co ktoś miał na myśli robiąc takie rozwiązanie ? Nie wiem jak jest w DV nie mam i nie odstanę do swojego TV XD93 i zdecydowanie wolę tryb obrazu żywy ze swoimi ustawieniami a nie żebym był przymuszany do czegoś.

13 ODPOW. 13
profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

Wygląda na to, że dopiero TV serii XE są na tyle sprawne parametrycznie, żeby sprostać właściwemu wyświetleniu treści HDR. Raczej cię to nie pocieszy, ale na moim TV (XE93) HDR wygląda spektakularnie.

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

 
  ( na moim TV (XE93) HDR wygląda spektakularnie)  To go pocieszyłeś :laughing:
profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@TomTheMenacespektakularnie to wygląda 3D na moim XD93 a HDR to jakiś szit również na XE93 bo widzę w sklepie ,że to ta sama polka ! :tongue: Może DV to jakiś postęp ale tego nie widziałem sprawdzę to w najbliższym czasie.

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj @zbygaaj

Po konsultacji z Supportem przekazuję, że w przypadku treści HDR z aplikacji Netflix nie ma możliwości zmiany trybu obrazu z poziomu telewizora. Jest to spowodowane faktem, że aplikacja Netflix narzuca ustawienia w przypadku odtwarzania treści HDR. Ze swojej strony mogę jedynie zalecić kontakt ze wsparciem Netflix'a w celu weryfikacji oraz dostosowania ustawień samej aplikacji. Od strony ustawień telewizora nie mamy możliwości tego zmienić.

Pozdrawiam serdecznie,

Agnieszka_J

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@Agnieszka_J  a kto odpowiada za treści HDR z USB na TV też Netflix czy Pani i firma Sony rozumie ,że trybu HDR nie można w ogóle wyłączyć na żadnym źródle ?! Netflix to przykład jeżeli coś jest w HDR to nie ma możliwości zmiany trybu obrazu !

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

@zbygaaj - 3d na modelu XE nie wygląda wcale, bo go nie ma. Porównywanie TV na podstawie sklepowych egzemplarzy nie jest dobrym pomysłem, ponieważ w 95% nie są właściwie ustawione. Być może kiepski obraz w XD wynika z niewłaściwego ustawienia parametrów obrazu, właściwie ustawiony XE wygląda imponująco w HDR.

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@TomTheMenace  jeszcze raz Cię zapewniam.nie akceptuję takiego obrazu jaki jest w XD i XE w HDR jak ktoś nie toleruje kino pro itd jak ja tylko żywy to nie pociesza go też HDR ,obraz ma w oczy palić i tyle życie jest zbyt szare aby oglądać też szarość w TV pzdr :tongue:  bez i zzz  chociaż te zdjęcia tego nie oddają

DSC09665.JPGDSC09666.JPG

 

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

Powinieneś w takim razie jeszcze bardziej docenić XE, który jest jednym z najjaśniejszych TV obecnie dostępnych na rynku - ~1500 cd/m2. 

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@TomTheMenace  doceniam to co mam a mam XD93 i pytam dlaczego nie mozna wyłączyć HDR. a przypuszczam ,że jak porównasz XF93 do AF8 ,ZD9 to wypadnie blado ale co z tego ? Szukam odpowiedzi na pytanie dlaczego nie mogę wyłaczyć HDR a Ty mi piszesz ,że XF świeci lepiej i co z tego dla mnie wynika ?!