anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HDR dlaczego nie można go wyłączyć ???!!!

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

HDR dlaczego nie można go wyłączyć ???!!!

Zacznę dyskusję o trybie HDR (choć już widać narzekania na forum na ten tryb) jak dla mnie tryb mdły bez koloru ,kontrastu i bez zalet jak piszę dla mnie.Korzystam z Netflixa gdzie są materiały HDR i co najgorsze nie moge tego zmienić z automatu odpala się i nic z tym nie można zrobić wejście do trybu obraz nic nie daje tryb HDR wyszarzony i narzucony.Pytanie do Sony dlaczego nie ma możliwości zmiany tego trybu na siłę trzeba raczyć tym "luksusem" co ktoś miał na myśli robiąc takie rozwiązanie ? Nie wiem jak jest w DV nie mam i nie odstanę do swojego TV XD93 i zdecydowanie wolę tryb obrazu żywy ze swoimi ustawieniami a nie żebym był przymuszany do czegoś.

13 ODPOW. 13
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@zbygaaj sprawdź czy nie da się wyłączyć HDR poprzez Home - Settings - Display - Picture - Advanced settings - Video option - HDR mode?

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

Słuszna uwaga. W moim przekonaniu, obojętnie z jakiej przyczyny, powinna być opcja wyłączenia HDR. 

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@djrychu  tak chyba było w pierwszych wersjach oprogramowania teraz takiej opcji nie ma i ciekawi mnie dlaczego ? Chcę wyłączyć HDR nie mogę

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Skonsultowałem jeszcze sprawę z supportem - oto ich odpowiedź:

Technicy sprawdzili i niestety nie ma możliwości wyłączenia HDR w danej sytuacji. Jest to w ramach specyfikacji odbiornika.

Aktualizacja oprogramowania może zmieniać specyfikacje odbiornika, które nie są podespołami. Może dodawać i usuwać niektóre funkcjonalności.

 

Pozdrawiam