anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-49X8005C nie widzi napisów po wifi, po usb są.

qbol81
Poszukiwacz

KD-49X8005C nie widzi napisów po wifi, po usb są.

W moim KD-49X8005C utworzyłem sieć domową, gdzie mogę przesyłać po wifi filmy, muzykę, zdjęcia. Działa to bardzo dobrze, TV widzi bez problemu filmy z kompa i je odtwarza. Problemem są napisy, a raczej ich brak. Wygląda to tak, jakby telewizor zaciągał jedynie pliki z filmami, a ignorował te z napisami. Napisy na 100% działają, bo jak nagrywam film na pendriva, to odtwarzają się bez problemu. Nie za bardzo mogę stworzyć połaczenie wifi direct. Mieszkam w 12-sto piętrowym bloku, gdzie na każdym piętrze jest 6 mieszkań. Sieć wifi jest tak zapchana, że one się na wzajem nachodzą i bardzo zwalniają. Mam router dwupasmowy: 2,4Ghz i 5Ghz (kupiłem go pod laptopa, bo miał chodzić na 5 a nie chodzi 😞 Okazało się, że TV SONY chodzi na 5 Ghz :)) to oznacza, że wifi będzie działać cudnie, bo nie sądzę, żeby wielu sąsiadów korzystało z 5 Ghz. Jak sami widzicie laptop 2,4 Ghz a telewizor 5 Ghz - nie są w tej samej sieci wifi. Poza tym laptop jest podpięty kablem do routera - mam w ten sposób 100% łącze. Android jest super świerzy ma 2 dni. System na kompie to win 10. Kończą mi się pomysły, czemu napisy nie idą, ale dochodzę do wniosku, że to bład programistów SONY, nie przewidzieli tego, że ktoś będzie oglądać film z napisami po wifi, no chyba że ktoś ma inny pomysł?

44 ODPOW. 44
qbol81
Poszukiwacz

A jakie znaczenie ma to czy otwierasz plik z pendriva czy wskazujesz mu lokalizację na dysku w komputerze i przesyłasz je po wifi? To są przedcież te same dane. Ja nie robię strumieniowania, czyli nie odpalam filmu na komputerze. Komputer to jedynie dysk na którym znajduje się plik, nic więcej. To tak jakbyś czytał pendrive na odległość.

profile.country.PL.title
pavel_pl1
Użytkownik

qbol81 - dokładnie to samo mam na myśli. Ja wybieram pliki z filmami przez ES Explorer z lokalizacji sieciowej (Samba), dokładnie tak jak z pendrive. Ba, to nie jest nawet serwer DLNA! A napisów nie czyta... Taki smart, że głupszy od kilkuletnich telewizorów innych producentów. Ale w Sony Centre sprzedawca Ci tego nie powie 😕 A sprawdzić wszystkie się nie da na miejscu.

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Qbol81 ok pobawie się. Jak czegoś nie będę wiedział to,zapytam się w tym temacie. Nigdy,tak nie odtwarzalem więc postaram się to ugryźć.

qbol81
Poszukiwacz

No właśnie wiem. Człowiek zakłada, że skoro ma smart TV, to taka funkcja musi działać. Dzisiaj dostałem odpowiedź od SONY, że napisy po DLNA nie działają. Więc grzecznie sytałem ,czy możemy liczyć że z najbliższą aktualizacją zaczną dziłać. Zobaczymy co odpowiedzą.

profile.country.PL.title
pelsta
Poszukiwacz

Także jestem, delikatnie mówiąc, zirytowany niemożnością przesyłania plików z napisami po Wi-Fi do mojego KDL-42W656A.

Problem rozwiązałem w ten sposób, że napisy wklejam jako dodatkowy strumień do kontenera z filmem i wtedy osobny plik tekstowy z napisami jest już niepotrzebny. W takiej postaci tv już wyświetla napisy.

 

ps

Z jednym filmem nie mogę sobie jednak poradzić.

qbol81
Poszukiwacz

No tak ale znowu wracamy do punktu wyjścia. Czy mamy telewizor smart, czy nie? Bo równie dobrze można podpiąć pendriva z filmem, ale to wszystko jest upierdliwe i nie wiadomo czemu ma służyć, chyba tylko temu żeby zdenerowować użytkownika. Jest jeszcze świadomość, że inni producenci to wdrożyli. Przecież to nie jest nie wiadomo jak skomplikowana funkcja.

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

"kontener z filmem" co to znaczy i jak?

profile.country.PL.title
hctomi
Użytkownik

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kontener_multimedialny
qbol81
Poszukiwacz

Wszystko już jest jasne w tym temacie. Przesyłać napisów po DLNA nie da się i nie będzie się dało w telewizorach SONY. Dlaczego? Tego się chyba nigdy nie dowiemy. Wklejam tu ciekawą korespondencję z firmą SONY. Wnioski wyciągnijcie sami. Ja już mam dosyć drążenia. Jakbym wiedział, że tak będzie wyglądać kontakt użytkownik - firma to bym się zdecydował na innego producenta. Przykre to, ale zapraszam do lektury:

 

Ja:

"Witam. W moim KD-49X8005C utworzyłem sieć domową, gdzie mogę przesyłać po wifi filmy, muzykę, zdjęcia. Działa to bardzo dobrze, TV widzi bez problemu filmy z komputera i je odtwarza. Problemem są napisy, a raczej ich brak. Wygląda to tak, jakby telewizor zaciągał jedynie pliki z filmami, a ignorował te z napisami. Napisy na 100% działają, bo jak nagrywam film na pendriva, to odtwarzają się bez problemu. Proszę o poradę w jaki sposób poprawnie skonfigurować układ, żeby napisy były wyświetlane równolegle z filmem po wifi."

 

SONY:

"Szanowny Panie,

dziękuję za skontaktowanie się z Sony.
W odniesieniu do Pańskiego zapytania uprzejmie informuję, że przez sieć DLNA niemożliwe jest odtwarzanie napisów do filmów. Ta opcja, jak Pan zauważył, jest dostępna wyłącznie przy użyciu pamięci przenośnej.
"

 

Ja:

"

Witam,

Dziękuję za odpowiedź. Kiedy zatem możemy się spodziewać, że ta funkcja zostanie uruchomiona? Z najbliższą aktualizacją oprogramowania?"

 

SONY:

"Szanowny Panie Jakubie,

dziękuję za odpowiedź.
Z przykrością stwierdzam, że Sony nie jest deweloperem technologii DLNA i nie może go aktualizować. Nie jest to system open source, jak np. Android czy Linux. Wszystko tutaj zależy od twórców.
"

 

Ja:

"Witam,

Szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem Pani odpowiedź. Przecież przesyłanie napisów po DLNA jest już od dawna na rynku dostępne i korzysta z niego chyba każdy producent telewizorów, za wyjątkiem Państwa firmy. W jaki sposób zatem inni producenci mogą z tej funkcji korzystać, skoro twierdzi Pani, że tej technologi nie da się aktualizować?

Pozdrawiam"

 

I tu była 2 dniowa cisza. A ja, jak to ja lubię pewne sprawy weryfikować, więc napisałem maila do dostawcy technologii DLNA. Podaję stronę owej organizacji: www.dlna.org  z następującym zapytaniem:

 

Ja:

"Comments: Good Morning,
I have a question about dlna technology in SONY smart TV. SONY is using DLNA streaming for e.g. sending movies via DLNA (wi-fi), but also they can't send subtitles (e.g. to this movies) via DLNA. Are they able to do that, or it is forbidden for them? I'm asking because I can't get clear answer from them. They claim that they are not DLNA developers and they can't do that."

 

DLNA:

"Thanks for your interest in DLNA.

 

The exact model number of your device would be required for me to determine if it is DLNA certified.  However, subtitle support is not a requirement for DLNA certification.  Therefore, implementation is up to the manufacturer.

 

Sorry I couldn’t be more help.

 

Regards,

 

DLNA Certification Administration"

 

No i po dwóch dniach odpowiedź SONY:

"Szanowny Panie,

dziękuję za odpowiedź.
Uprzejmie informuję, że nie posiadamy informacji na temat produktów innych marek. W naszych telewizorach nie jest możliwe odtwarzanie napisów do filmów przez DLNA.
"

 

To tyle jeśli chodzi o fachowe wsparcie SONY.

Dziękuję.

profile.country.PL.title
pavel_pl1
Użytkownik

Czyli tak jak się spodziewałem. Nie, bo nie - brawo Sony!!! Uważam, że ludzie powinni być świadomi jakie ograniczenia ma sprzęt, który kupują. Co więcej, płacą za to kupę kasy (chyba nie było droższego telewizora FullHD 55"...) Teraz za cel wezmę sobie napisanie odpowiedniej recenzji na portalach z opiniami. Może chociaż jedna osoba zwróci na to uwagę i nie kupi telewizora - wyrówna się za mnie. Sorry, ale skoro "topowa" firma (za taką Was uważałem) ma takie podejście do klienta to mi już brakuje słów.