anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-49X8005C nie widzi napisów po wifi, po usb są.

qbol81
Poszukiwacz

KD-49X8005C nie widzi napisów po wifi, po usb są.

W moim KD-49X8005C utworzyłem sieć domową, gdzie mogę przesyłać po wifi filmy, muzykę, zdjęcia. Działa to bardzo dobrze, TV widzi bez problemu filmy z kompa i je odtwarza. Problemem są napisy, a raczej ich brak. Wygląda to tak, jakby telewizor zaciągał jedynie pliki z filmami, a ignorował te z napisami. Napisy na 100% działają, bo jak nagrywam film na pendriva, to odtwarzają się bez problemu. Nie za bardzo mogę stworzyć połaczenie wifi direct. Mieszkam w 12-sto piętrowym bloku, gdzie na każdym piętrze jest 6 mieszkań. Sieć wifi jest tak zapchana, że one się na wzajem nachodzą i bardzo zwalniają. Mam router dwupasmowy: 2,4Ghz i 5Ghz (kupiłem go pod laptopa, bo miał chodzić na 5 a nie chodzi 😞 Okazało się, że TV SONY chodzi na 5 Ghz :)) to oznacza, że wifi będzie działać cudnie, bo nie sądzę, żeby wielu sąsiadów korzystało z 5 Ghz. Jak sami widzicie laptop 2,4 Ghz a telewizor 5 Ghz - nie są w tej samej sieci wifi. Poza tym laptop jest podpięty kablem do routera - mam w ten sposób 100% łącze. Android jest super świerzy ma 2 dni. System na kompie to win 10. Kończą mi się pomysły, czemu napisy nie idą, ale dochodzę do wniosku, że to bład programistów SONY, nie przewidzieli tego, że ktoś będzie oglądać film z napisami po wifi, no chyba że ktoś ma inny pomysł?

44 ODPOW. 44
andrzej.kre
Poszukiwacz

Jejciu,

 

Uratowałeś mi życie.

Już prawie kupiłem ten telewizor. Kolega też miałe kupić, ale właśnie go poinformowałem , że DLNA nie jest w pełni wspierane w SONY.

 

W pracy ludzi tez uświadomię o tym że to jest złom. Mam znajomego redaktora na Spidersweb , więc trzeba ujawnić ludzi jak tutaj się traktuje klientów.

 

Sorry SONY, albo podchodzicie do tematu z góry, albo jesteście niekompetentni - bye bye

profile.country.PL.title
pavel_pl1
Użytkownik

Bardzo się cieszę. Miłego szukania czegoś porządnego!

profile.country.PL.title
hctomi
Użytkownik

Ciekawe jak radzą sobie konkurenci np. TV Phillipsa, przykładowo taki model 55PUH6400/88, 50" 4K i Androidem kosztuje tylko ~2,5kPLN.

qbol81
Poszukiwacz

Wkurza mnie to do teraz. Mam film na kompie i muszę go nagrywać na pendriva, to jest absurd i średniowiecze po japońsku. Dobrze, że jednak u nas nie ma tej drugiej Japoni, strach się bać co by to było.

profile.country.PL.title
hctomi
Użytkownik

Jeżeli z kompa to lepiej udostępnić w sieci lokalnej (otoczeniu Windows) i odtworzyć w TV w odt. typu KODI z napisami bez problemu.

qbol81
Poszukiwacz

Napisy wtedy masz, ale jak w moim przypadku, jakość jest do bani na kodi w porównaniu z odtwarzaczem orginalnym z androida, bo ja mam telewizor 4k, który filmy w FHD konwertuje do 4k. To się da z kodi zrobić, ale musisz pobrać napisy przed odtwarzaniem bezpośrednio w kodi. To nie ma tak działać. Zapłaciłem kupę pieniędzy za SONY, wszyscy wspierają DLNA w 100% tylko nie SONY. Robią tak bo mają taką chorą politykę. To ma działać jak należy, a nie z kombinacjami alpejskimi.

ramzesserwis
Poszukiwacz

***** prawda, że wszyscy wspierają DLNA i się wszedzie pięknie wyświetla.

 

ramzesserwis
Poszukiwacz

* Wrzucaj filmy sobie na NAS i ogladaj je po HDMI. Uzyj takiego prostego rozwiązania jak chromecast. Lub nawet jeżeli masz nowy model SONY to CAST jest wbudowany w telewizor działa bezpośrednio z komputera przez siec do telewizora strumieniowanie.

 

Lepiej ten sam materiał oglądać przez KODI bo KODI da się skonfigurować jak się chce.Dzisiaj się ogląda materiały w MKV, MP4 a nie którzyś dalej odpalaja xvida na telewizorze 4K :slight_smile: 

 

Powód edycji: post zawierał wyrażenia niezgodne z regulaminem forum.

qbol81
Poszukiwacz

No i cały czas w tym poście dochodzę do jednego wniosku: po co mi telewizor smart, skoro, żeby korzystać w 100% z jego funkcji muszę kombinować i dokupywać różnego rodzaju przystawki, przystaweczki oraz muszę korzystać z alternatywnego oprogramowania? Lepiej kupić telewizor podstawowy i dokupić android smart boxa. Zaoszczędzi się kupę szmalu. Tu cały czas nie o to chodzi. To ma działać jak w książkach pisze, a nie tak jak się to korporacji podoba.

andrzej.kre
Poszukiwacz

A właśnie.. mam pytanie.

Bo ten TV ma podobno AndroidTV.

Widziałem gdzieś filmik, jak uzywać ESplorera oraz VLC playera do odtwarzania filmów na TV.

Czy to działa? Czy napisy wtedy są ? Jak z jakością wtedy ?