anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-49X8005C nie widzi napisów po wifi, po usb są.

qbol81
Poszukiwacz

KD-49X8005C nie widzi napisów po wifi, po usb są.

W moim KD-49X8005C utworzyłem sieć domową, gdzie mogę przesyłać po wifi filmy, muzykę, zdjęcia. Działa to bardzo dobrze, TV widzi bez problemu filmy z kompa i je odtwarza. Problemem są napisy, a raczej ich brak. Wygląda to tak, jakby telewizor zaciągał jedynie pliki z filmami, a ignorował te z napisami. Napisy na 100% działają, bo jak nagrywam film na pendriva, to odtwarzają się bez problemu. Nie za bardzo mogę stworzyć połaczenie wifi direct. Mieszkam w 12-sto piętrowym bloku, gdzie na każdym piętrze jest 6 mieszkań. Sieć wifi jest tak zapchana, że one się na wzajem nachodzą i bardzo zwalniają. Mam router dwupasmowy: 2,4Ghz i 5Ghz (kupiłem go pod laptopa, bo miał chodzić na 5 a nie chodzi 😞 Okazało się, że TV SONY chodzi na 5 Ghz :)) to oznacza, że wifi będzie działać cudnie, bo nie sądzę, żeby wielu sąsiadów korzystało z 5 Ghz. Jak sami widzicie laptop 2,4 Ghz a telewizor 5 Ghz - nie są w tej samej sieci wifi. Poza tym laptop jest podpięty kablem do routera - mam w ten sposób 100% łącze. Android jest super świerzy ma 2 dni. System na kompie to win 10. Kończą mi się pomysły, czemu napisy nie idą, ale dochodzę do wniosku, że to bład programistów SONY, nie przewidzieli tego, że ktoś będzie oglądać film z napisami po wifi, no chyba że ktoś ma inny pomysł?

44 ODPOW. 44
andrzej.kre
Poszukiwacz

ES File explorer oczywiście....

qbol81
Poszukiwacz

KIedyś próbowałem VLC i napisy mi nie działały. Może teraz to się zmieniło. Jedyny program, który je obsłużył był Kodi. Udało mi się prawie zrobić strumieniowanie napisów przez PS3 Media Server, z tym że jedynie na Kodi. Na odtwarzaczu z androida nie chciał ładować całego filmu, jedynie fragment i się wyłączał. Cały czas próbuję zmusić telewizor do odtworzenia napisów przez DLNA na androidowym odtwarzaczu i nic. Może komuś się to w końcu uda zrobić.

 

PS3 Media Server umożliwia strumieniowanie z napisami. Kodi działa bez problemów - odtwarza cały film, natomiast odtwarzacz z androida już nie. Gdzieś czyałem, że kiedyś ten sposób pomagał w TV Sony, teraz mam wrażenie że jest to celowo blokowane. Co ciekawe napisy się tak odtwarzają ale tylko we fragmencie filmu, nie da się załadowac całego. Może SONY w końcu pomoże? Jak to jest? Może komuś z Was się to uda. Trzeba pobrać sobie i zainstalować na komputerze PS3 Media Server. Dodać w nim lokalizacje z filmami. Komputer musi być w tej samej sieci co TV. Jak wejdziemy na telewizorze na odtwarzacz filmów, bądź Kodi wybieramy urządzenia a tam PS3 Media Server. Szukamy filmu i uwaga, tam musi być folder #--TRANSCODE--# wchodzimy w ten folder i dopiero z tej lokalizacji wybieramy film. Tam będzie jego nazwa i w naziwie coś takiego jak external subtitles. Tak jak wcześniej pisałem w Kodi idzie cały film, w odtwarzaczu androida tylko jego fragment (czem 2 minuty, a czasami kilka sekund w zależności od rozmiaru) i się wyłącza. Raz miałem taką sytuację, że się dziwnie wszystko załadowało, tak jakby tv zgłupiał na chwilę i poszedł cały film. Już myslałem, że wreszcie udało mi się to zrobić, ale przy następnym odtwarzaniu już było po staremu. Także firmo SONY, strumieniowanie po DLNA działa, jak widać, tylko tak trochę do bani. Naprawcie to.

andrzej.kre
Poszukiwacz

Dzięki Wielkie za odpowiedź.

 

Widzę , że jednak nie ma sensu kupować SONY. Widzę ,że nie ma w tym produkcie idelanego rozwiązania.

Wszędzie jakaś kłoda podłożona i totalna ignoranacja klienta. Już myślałem ,że ten AndroidTv pozwoli odtworzyć filmy i napisy i może jakoś zasapi DLNA....ale widzę ,że nie ma się co łudzić...

 

Chyba jednak będzie Samsung.... albo Panasonic

profile.country.PL.title
yakub.1
Poszukiwacz

Hej,

Są programy do muksowania i jeżeli chcesz odtwarzać film po aplikacji video telewizora to jest ok. Problem jest w odtwarzaniu filmów 3D. Napisy wtedy łamią obraz 3D i w momencie ich wyświetlania obraz jest niekomfortowy.. 

Pozdrawiam 

ramzesserwis
Poszukiwacz

Tak jak ktoś już tu pisał jest KODI. Zastanawiam sie czy pan czyta te posty czy tylko pisze i pisze ...