anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55XF9005 pobór mocy w trybie czuwania.

profile.country.PL.title
woytas_pn
Użytkownik

KD-55XF9005 pobór mocy w trybie czuwania.

Witam,

 

Niedawno zakupiłem TV KD-55XF9005. Z ciekawości sprawdziłem pobór prądu w trybie czuwania:

 

- wyszło ~22-23W.

 

Dla mnie to jest skandal, żeby w roku 2020 tyle prądu pobierało wyłączone urządzenie!!! Miesięcznie 15kWh od wyłączonego 1 urządzenia?

 

Tymbardziej, że jest to też niezgodne z obowiązującymi przepisami:

zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM KOMISJI (WE) NR 642/2009 z dnia 22 lipca 2009 r. w sprawie wykonania dyrektywy 2005/32/WE Parlamentu Europejskiego i Rady w odniesieniu do wymogów dotyczących ekoprojektu dla telewizorów:

"Kiedy telewizor jest wyłączony, jego zużycie energii musi być poniżej 0,3 W, a jeśli jest w trybie czuwania, jego zużycie energii musi być poniżej 1 W. W przypadku telewizorów znajdujących się w trybie czuwania sieciowego, czyli wtedy, gdy można je aktywować zdalnie przez Internet, zużycie energii nie może przekraczać 3W od 2017 roku"

 

Przeglądając internet widzę, że nie tylko ja tak mam i że Sony ma z tym problem. Aktualizacje oprogramowania nie poprawiły tutaj sprawy.

53 ODPOW. 53
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

 

pomiaru poboru w trybie stand-by należy dokonać po 20 minutach od wyłączenia TV w ten tryb. Dopiero po takim czasie, TV przechodzi do głębokiego stanu uśpienia. Należy również pamiętać o tym, że wartość będzie się różnić od podanej w specyfikacji technicznej, np. jeśli włączone są sieci WLAN/LAN.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
woytas_pn
Użytkownik

Witam,

 

Po 10h od wyłączenia TV pobór mocy także nie spada.

Co oznacza, że sieci WLAN i LAN są włączone? W smart TV to chyba normalne, że są włączone podobnie jak w komputerze. Chyba nie musze wyłączać routera żeby TV przeszedł do stanu standby?

 

 

profile.country.PL.title
woytas_pn
Użytkownik

Support odsyła do instrukcji obsługi.

Tutaj niczego sensownego także się nie dowiedziałem.

Chyba TV trzeba zwrócić do sklepu jako niezgodny z umową....

Myślałem, że Sony to inny standard sprzętu jak i obsługi. Tymbardziej że jest to droższa seria... 9xxx

profile.country.PL.title
Marcin_2020
Poszukiwacz

Witam,

 

Ja mam podobna sytucaje (mdoel KD-75XH9096):

1) pobor po wylaczeniu i okolo 10min spada na 0,8W

2) po kolejnych 10-20minutach (cykniecie jak przy wlaczaniu tv) i pobor pradu >20W

3) reset do ustawien fabrycznych

4) kontakt z infolinia - wylacznie WIFI (rok 2020.....)

5) nadal ta sama sytuacja.....

6) po nocnych 8-9h na watomierzu okolo 0,2kWh.....(200W)

7) jako iz tv ma ponad miesiac mam jescze gwarancje ale opinei o serwisie na google nie napawja mnie optymizmem

profile.country.PL.title
Rastaziom
Poszukiwacz

Sprawdźcie czy włączona jest automatyczna aktualizacja, możliwe że tv włącza się by sprawdzić dostępność aktualizacji 

profile.country.PL.title
Marcin_2020
Poszukiwacz

:slight_smile: oczywisice ze wszystko jest powylaczane. nawet przy deaktywaowanym WiFi tak sie dzieje. Podobno wina oprogramowania.....i czekam na latke....

profile.country.PL.title
woytas_pn
Użytkownik

Możesz się tej łatki nie doczekać... w końcu TV jest z roku 2018. Było wiele okazji usunięcia tej usterki..

IMHO problem jest raczej bardziej hardware'owy skoro jest nadal z tym problem...

profile.country.PL.title
woytas_pn
Użytkownik

Dzisiaj pojawiła się kolejna aktualizacja softu, tym razem łącznie z aktualizacją do Android 9.

Ciekawe czy coś zmieni w temacie...

profile.country.PL.title
sony55w809c
Użytkownik

Witam,

 

mam powyłączane wszystkie automatyczne aktualizacje, pobieranie programu w oczekiwaniu sieciowym itd, zdalne uruchamianie tv - a pomimo tego TV po wyłączeniu pobiera cały czas 20W i nie spada nawet po godzinie i paru godzinach do niższej wartości!

 

Co jest grane z tym TV.

Jak może TV po wyłączeniu pobierać całą dobę 20W!