anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55XF9005 pobór mocy w trybie czuwania.

profile.country.PL.title
woytas_pn
Użytkownik

KD-55XF9005 pobór mocy w trybie czuwania.

Witam,

 

Niedawno zakupiłem TV KD-55XF9005. Z ciekawości sprawdziłem pobór prądu w trybie czuwania:

 

- wyszło ~22-23W.

 

Dla mnie to jest skandal, żeby w roku 2020 tyle prądu pobierało wyłączone urządzenie!!! Miesięcznie 15kWh od wyłączonego 1 urządzenia?

 

Tymbardziej, że jest to też niezgodne z obowiązującymi przepisami:

zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM KOMISJI (WE) NR 642/2009 z dnia 22 lipca 2009 r. w sprawie wykonania dyrektywy 2005/32/WE Parlamentu Europejskiego i Rady w odniesieniu do wymogów dotyczących ekoprojektu dla telewizorów:

"Kiedy telewizor jest wyłączony, jego zużycie energii musi być poniżej 0,3 W, a jeśli jest w trybie czuwania, jego zużycie energii musi być poniżej 1 W. W przypadku telewizorów znajdujących się w trybie czuwania sieciowego, czyli wtedy, gdy można je aktywować zdalnie przez Internet, zużycie energii nie może przekraczać 3W od 2017 roku"

 

Przeglądając internet widzę, że nie tylko ja tak mam i że Sony ma z tym problem. Aktualizacje oprogramowania nie poprawiły tutaj sprawy.

53 ODPOW. 53
profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Co prawda inny tv bo xh9096, ale też mi brał 15W wyłączony. Wszystko mam wyłączone to co napisałeś, ale jeszcze dodatkowo mam wyłączone w ustawieniach wifi ciągłe skanowanie. Nie chciało już mi się sprawdzać po kolei co konkretnie wpływa na to pożeranie prądu. 2 razy spróbowałem przy wyłączeniu wszystkiego włączyć najpierw, pobieranie programu w oczekiwaniu sieciowym i natychmiast nastąpiło pobieranie prądu przy wyłączonym tv, i następny raz zdalne uruchamianie włączyłem bo chciałem wypróbować pilota w telefonie i w tym przypadku także nastąpiło pobieranie prądu. Nie próbowałem aktualizacje automatyczne włączać to nie wiem czy one coś wspólnego mają z poborem prądu po wyłączeniu. U mnie przestał brać bo wskaźnik pokazuje 0. Zakładając tolerancję no to te 2W może i łyka ale już tego nie widzę.😁

profile.country.PL.title
sony55w809c
Użytkownik

9096 to to sam co 9005. Różnią się tylko podstawą telewizora.

 

Wifi mam wyłączone bo tv jest na LANie.

Skanowanie wyłączone.

Pobieranie programu w oczekiwaniu sieciowym wyłączone.

Zdalne uruchamianie wyłączone.

Aktualizacje automatyczne wyłączone.

 

Nadal w każdym przypadku pobiera 18,5 W - 20W.

Nie ma ani jednej chwili żeby spadło niżej bo podłączyłem go też do Home Assistant i zapisuje w historii cały wykres.

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Próbowałeś odpiąć LAN, a sparować z wifi, ja nie mam podłączone kablem, uważam że wifi jest korzystniejsze. Albo wypiąć LAN i sprawdzić czy on nie powoduje tego poboru, nic nie tracisz. Po odpięciu wyłączasz tv i po 5 min powinno być 0 poboru. Będziesz miał jasność co żre.

profile.country.PL.title
sony55w809c
Użytkownik

Próbuję teraz wyłączyć LAN ale to i tak bez sensu bo co mam przy załączeniu kabel wsadzać i przy każdym wyłączeniu tv go wyciągać? 😉

profile.country.PL.title
sony55w809c
Użytkownik

Odłączenie LAN nie pomogło.

 

Wyłączone wszystko a 18,5-20W ciągnie cały dzień i noc gdy TV jest wyłączony.

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Wskazówka o wyłączenie LAN-u była żeby wypróbować na chwilę i stwierdzić z całą pewnością że to nie ma wpływu na pobór prądu. Jak widać odłączenie nie pomogło. I to jest zagwozdka, co bierze prąd pomimo wyłączenia praktycznie wszystkiego co by miało wpływ.

profile.country.PL.title
sony55w809c
Użytkownik

A nikt z SONY się mnie chce wypowiedzieć!?!?

 

Przecież nie ma dysku żadnego itd a pobiera niemały prąd jak na TV w czasie spoczynku.

profile.country.PL.title
woytas_pn
Użytkownik

Sony raczej Tobie nie pomoże... umywa ręce od problemu-zna go ale chyba nie zna rozwiązania. Więc będą mydlić oczy jakąś zmianą ustawień czy cytowaniem instrukcji obsługi.  Ja zgłaszałem problem do serwisu. Serwis w ekspertyzie napisał, że przyczyną zwiększonego poboru mocy są "aplikacje klienckie". Przy czym TV miał zainstalowane tylko te aplikacje, które były fabrycznie w TV :slight_smile: 

profile.country.PL.title
Marcin_2020
Poszukiwacz

Nie ma roznicy czy sony czy cos innego. sprawdzice sobie jaki pobor pradu dopuszcza UE w trybie czuwania a sprawa sie sama wyjasni....i bedize okazja na zakupy...

profile.country.PL.title
woytas_pn
Użytkownik

Marcin_2020, co niby takiego się wyjaśni?