anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55XF9005 pobór mocy w trybie czuwania.

profile.country.PL.title
woytas_pn
Użytkownik

KD-55XF9005 pobór mocy w trybie czuwania.

Witam,

 

Niedawno zakupiłem TV KD-55XF9005. Z ciekawości sprawdziłem pobór prądu w trybie czuwania:

 

- wyszło ~22-23W.

 

Dla mnie to jest skandal, żeby w roku 2020 tyle prądu pobierało wyłączone urządzenie!!! Miesięcznie 15kWh od wyłączonego 1 urządzenia?

 

Tymbardziej, że jest to też niezgodne z obowiązującymi przepisami:

zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM KOMISJI (WE) NR 642/2009 z dnia 22 lipca 2009 r. w sprawie wykonania dyrektywy 2005/32/WE Parlamentu Europejskiego i Rady w odniesieniu do wymogów dotyczących ekoprojektu dla telewizorów:

"Kiedy telewizor jest wyłączony, jego zużycie energii musi być poniżej 0,3 W, a jeśli jest w trybie czuwania, jego zużycie energii musi być poniżej 1 W. W przypadku telewizorów znajdujących się w trybie czuwania sieciowego, czyli wtedy, gdy można je aktywować zdalnie przez Internet, zużycie energii nie może przekraczać 3W od 2017 roku"

 

Przeglądając internet widzę, że nie tylko ja tak mam i że Sony ma z tym problem. Aktualizacje oprogramowania nie poprawiły tutaj sprawy.

53 ODPOW. 53
profile.country.PL.title
Marcin_2020
Poszukiwacz

tak jak pisalem wczesniej ale moze nie wystarczajaco zero jedynkowo.

Uzylem tego co napisales o dyrektywie UE odnosnie zuzycia pradu i zlozylem nie reklamacje a rekojmie. Efekt taki ze tv odebrany a po 2-4tygodniach pieniadze na koncie

profile.country.PL.title
woytas_pn
Użytkownik

U mnie to nie zadziałało. Reklamacja może być na podstawie

 rękojmi albo gwarancji. Ja też wybrałem to pierwsze...

profile.country.PL.title
Marcin_2020
Poszukiwacz

No to dziwne ale u mnie wersja oprograwmoania byla bez latki (bo dostalem z sony informacje 6-9miesiecy po calej akcji ze maja korekte softu...). Nie mniej sytuacja byla taka:

1) reklamacja - serwisant z Radomia nie za bardzo podzialal poza przywroceniem do ustawien fabrycznych - oczywisice nic nie pomoglo.Chwile pozniej punkt 2) do sprzedawcy (sklep nie dla idi....)

2) rekojmia ze nie spelnia warunkow UE itd... i ze chce zwrot srodkow.

profile.country.PL.title
woytas_pn
Użytkownik

Marcin_2020 ja widocznie miałem pecha i z serwisem i sklepem. Serwis napisał kłamliwą ekspertyzę, że wszystko jest ok a sklep (euro rtv agd) nie przyjmował kolejnego zgłoszenia tzn. przyjął ale nic z tym nie robił. Dlatego zdecydowałem się pójść do rzecznika konsumenta ale to też nie zadziałało. Sklep zasłaniał się wcześniejszą ekspertyzą serwisu (nieprawdziwą). 

profile.country.PL.title
King25
Użytkownik

Witam

Niestety pisałem ostatnio, że jest ok. Myliłem się. Po wyłączeniu wszystkiego tv losowo pobiera różne ilości prądu. W jedną noc było to 140W, drugą 50W, trzecią 100W, czwartą 20W itd. Już mnie cholera bierze. Jak mogłem być tak głupi i kupiłem dwa. 15 tyś. wywalone w błoto. Piszę do Sony o zwrot obu tv, niech oddają kasę. Jak będzie problem to idę do sądu. Zbieram całą dokumentację, zdjęcia itd. - problemów z nimi jest całe mnóstwo.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
sony55w809c
Użytkownik

Skoro w Niemczech też nie znaleźli rozwiązania to tu też nie będzie. Dziwi mnie, że w innych telewizorach nie wyłączasz żadnych dziesiątek ustawień tak jak tu polecają i pobierają po wyłączeniu 0W bez problemu.

 

@King25 Jak dałeś za dwa 15 tys. zł - jakie modele.

profile.country.PL.title
King25
Użytkownik

1. Mam wyłączone wszystko, pobór spadł o ok. 5W

2. 85Xh9096 i 55XH9096 oba razem pobierają ok. 40-50W

 

85 cali z kalibracją profesjonalną ok. 11000 tyś, 55 cali 3600zł.

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

 
 
 Ja też pisałem wcześniej że całkiem się uporałem ale w ogóle ten telewizor jest zagadką, jak po ostatniej aktualizacji przywracałem do ustawień fabrycznych to wszystkie zgody na szpiegowanie odhaczyłem na nie i wyłączyłem wszystko co by mogło pobierać prąd po wyłączeniu telewizora. I tak było że po wyłączeniu brał jeszcze z 15W przez 5 min i potem 0 cały czas. Wczoraj od rana spoglądałem na na miernik i cały czas 0. Wyłączony TV i nagle o 12.20 miernik zaczyna wskazywać między 12-16W i tak przez półtorej godziny sobie telewizorek zajadał energię. Normalne to? Dla mnie nie. Dziś po nocy 0 poboru oczywiście w granicach błędu miernika, w.g danych producenta 0,1W. I jak do tej pory bo nie miałem potrzeby go włączać nic go nie wzbudziło i cały czas miernik na 0.
profile.country.PL.title
King25
Użytkownik

Napisałem dzisiaj do Sony rękojmie na oba tv ze względu na niespełnianie warunków technicznych i nieprzestrzeganie dyrektyw UE. Nie chce mi się już z nimi walczyć. Nie chodzi tu już tylko o pobór prądu. Problemy z Wifi, problemy z modułami. Podobno tv dla graczy - vrr osobno, dolby vision osobno, przy podłączeniu PC z rtx 30.. loteria - pikseloza na ekranie, resterty tv itd. Już nawet PS5 przeniosłem do syna, na tv innej marki tez na S.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
beniuasia0
Użytkownik

Daj znać co i jak, może trzeba będzie też zgłosić TV na niezgodność bo mnie także zbywaja koniecznością oczekiwania na aktualizacje.

A w jaki sposób podpiąć miernik aby mieć pomiary poboru prądu, nie jestem elektrykiem?