anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55XF9005 pobór mocy w trybie czuwania.

profile.country.PL.title
woytas_pn
Użytkownik

KD-55XF9005 pobór mocy w trybie czuwania.

Witam,

 

Niedawno zakupiłem TV KD-55XF9005. Z ciekawości sprawdziłem pobór prądu w trybie czuwania:

 

- wyszło ~22-23W.

 

Dla mnie to jest skandal, żeby w roku 2020 tyle prądu pobierało wyłączone urządzenie!!! Miesięcznie 15kWh od wyłączonego 1 urządzenia?

 

Tymbardziej, że jest to też niezgodne z obowiązującymi przepisami:

zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM KOMISJI (WE) NR 642/2009 z dnia 22 lipca 2009 r. w sprawie wykonania dyrektywy 2005/32/WE Parlamentu Europejskiego i Rady w odniesieniu do wymogów dotyczących ekoprojektu dla telewizorów:

"Kiedy telewizor jest wyłączony, jego zużycie energii musi być poniżej 0,3 W, a jeśli jest w trybie czuwania, jego zużycie energii musi być poniżej 1 W. W przypadku telewizorów znajdujących się w trybie czuwania sieciowego, czyli wtedy, gdy można je aktywować zdalnie przez Internet, zużycie energii nie może przekraczać 3W od 2017 roku"

 

Przeglądając internet widzę, że nie tylko ja tak mam i że Sony ma z tym problem. Aktualizacje oprogramowania nie poprawiły tutaj sprawy.

53 ODPOW. 53
profile.country.PL.title
sony55w809c
Użytkownik

Powiedzcie sami czy to jest w ogóle mądre, żeby tyle siedzieć i szukać co zrobić żeby tv nie pobierał prądu?

U mnie dalej nic.

W dwóch telewizorach u dzieci marki TCL powłączane sterowanie przez telefon, włączanie automatyczne przez telefon i takiego czegoś nie ma.

Po wyłączeniu TV 0W.

Ludzie są w ogóle nie świadomi, że im telewizor pobiera 20W cały rok jak jest wyłączony co jest chore.

Wyłączony to wyłączony i tyle powinno być dla użytkownika ważne. 

To nie jest tuner satelitarny z wbudowanym dyskiem, żeby pobierał prąd.

profile.country.PL.title
woytas_pn
Użytkownik

Nie to jest chore. I jednocześnie jest to łamanie prawa. Nie wiem w ogóle jak ten sprzęt jest skonstruowany, że pobiera albo 0,8W a potem kolejny stan to już 20W bez jakiejś wartości pośredniej. Przecież on nie ma jakiegoś super wydajnego CPU. Minikomputery zużywają znacznie mniej prądu nawet w czasie normalnej niezbyt intensywnej pracy/obciążeniu CPU....

profile.country.PL.title
sony55w809c
Użytkownik

Dokładnie, gdyby to było np. max 3W potrzebne na czuwanie to ok, ale nie 20W cały rok.
U rodziców Samsung i LG - pobór prądu 0W.

Powłączane włączenie telewizorów przez telefon zdalnie itd.

No i co ? Da się?

A z SONY nikt nie odpowie.

profile.country.PL.title
woytas_pn
Użytkownik

No właśnie hallo przedstawiciele Sony na pewno widzicie ten wątek?

Dlaczego milczycie?

Jaką macie propozycję rozwiązania tego problemu?

profile.country.PL.title
King25
Użytkownik

Racja, dlaczego nie mogą zrobić tak jak np. w PS5 że wyłączasz tv albo na czuwanie, lub całkowicie i sprawa załatwiona.

 

A propo Ps5 jutro sprawdzę czy rzeczywiście po wyłączeniu konsola nie połyka Watów:)

 

profile.country.PL.title
sony55w809c
Użytkownik

U mnie konsola PS4 w trybie czuwania pobiera 6W a nie 20W tak jak ten głupi telewizor.

Dziwne dla mnie tylko jest to, że inne marki TV pobierają 0W w trybie czuwania a SONY 20W.

profile.country.PL.title
sony55w809c
Użytkownik

Sprawdziłem tematy na zagranicznych forach.

Temat znany od 2017 roku, nadal nie rozwiązany w telewizorach SONY z androidem.

Tak więc skoro oni sobie nie poradzili to my tym bardziej a w szczególności dzięki olewaniu przez naszych Ekspertów SONY.

profile.country.PL.title
beniuasia0
Użytkownik

No to być może zasadne będzie zgłaszać reklamacje powołując się na przepisy UE.

profile.country.PL.title
kryniu3
Poszukiwacz

Witam, mam jedno pytanie. Czy można wyłączać całe RTV z prądu na noc, czy raczej nie powinno się? Tv Sony ke-65xh9096, blu-ray 4k, Denon  2700,subwoofer, dekoder orange i ruter orange. Zrobiłem narazie dwa pomiary. Według licznika prądu cała chałupa pobrała przez noc 500 wat. Po wyłączeniu RTV poszło 200wat.wiec jakby 300 wat zostaję. 

profile.country.PL.title
woytas_pn
Użytkownik

Ja osobiście reklamowałem wysokie zużycie prądu w stanie czuwania i powoływałem się na obowiązujące przepisy. Był u mnie serwis - przyjechał z miernikiem. Miernik NIE ZOSTAŁ użyty wcale a w eksperyzie napisali,że tv zużywa energię zgodnie ze specyfikacją.Kolejna reklamacja nie została przyjęta... Rzecznik praw konsumenta niestety też nic nie pomógł. Był tylko pośrednikiem w wymianie korespondencji. Jak ktoś zna mocniejsze sposoby na skuteczne rozwiązanie sporu to poproszę o podzielenie się.