anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55XG9505 problem z przeglądarką po aktualizacji

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
ewanik
Poszukiwacz

KD-55XG9505 problem z przeglądarką po aktualizacji

Witam wszystkich

 

Chciałam prosić o pomoc w rozwiązaniu problemu, który pojawił się po zainstalowaniu aktualizacji z przeglądarką internetową. 

 

Przy oglądaniu treści streamingowanych ze stron internetowych obraz nie ma właściwych proporcji. Jest zbyt duży, co powoduje, iż brzegi obrazu nie są wyświetlane. Dzieje się tak po kliknięciu w ikonkę wyświetlaj na całym ekranie, jak obraz jest zmniejszony, wyświetla się całość. Jeżeli przesyłam ten sam obraz z tabletu, wyświetla się poprawnie, tylko po co to robić, skoro tv ma wbudowaną przeglądarkę?

 

Problem pojawił się tydzień temu po aktualizacji (niestety włączyłam automatyczne), wcześniej obraz na tych samych stronach był wyświetlany poprawnie. Wszystko jest również w porządku jeśli chodzi o program nadawany z dekodera UPC, jak również treści odtwarzane z aplikacji np YouTube, dotyczy tylko przeglądarki.

 

Nie znam się za bardzo na ustawieniach zaawansowanych, jedyne co przyszło mi do głowy to zmniejszenie powiększenia (nie pomogło), nie można również (a przynajmniej ja nie potrafiłam) zastosować funkcji formatu oglądanego obrazu na przeglądarce. 

 

Czy ktoś zna rozwiązanie bez resetowania do ustawień fabrycznych?

 

Jak pisałam wcześniej, nie znam się specjalnie na zaawansowanych ustawieniach, przejrzałam internet, nie znalazłam odpowiedzi, dlatego zdecydowałam się napisać. Będę bardzo wdzięczna, jeżeli ktoś wie jak sobie z tym poradzić i jeszcze napisze to w miarę prosto, aby inna osoba, równie niezaawansowana technicznie jak ja, umiała sobie z tym poradzić. 

 

Z góry dziękuję za pomoc. 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
ewanik
Poszukiwacz

Wielkie dzięki. Zadziałało. Obraz jest już należy :slight_smile: 

Jeszcze raz dziękuję za szybką pomoc. 

Pozdrawiam

Ewanik

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
misiek1955
Użytkownik

        witaj

Otwierasz przeglądarkę,na górnym pasku masz ustawienia (czerwony trójkąt na końcu paska)

Klikasz i pojawiają się ustawienia. Wchodzisz w ustawienia i kolejno powiększenie na 150%

Jak zatwierdzisz to Cię wyrzuci z ustawień. Wchodzisz w ustawienia ponownie,klikasz  tryb dostępności

pojawi się włączono.Następnie klikasz rozmiar tekstu ustawiasz duży. To by było na tyle.

 

   pozdrawiam

 

  misiek1955

profile.country.PL.title
ewanik
Poszukiwacz

Wielkie dzięki. Zadziałało. Obraz jest już należy :slight_smile: 

Jeszcze raz dziękuję za szybką pomoc. 

Pozdrawiam

Ewanik

profile.country.PL.title
misiek1955
Użytkownik

    witaj ponownie

Zapomniałem Ci napisać , że po wyłączeniu przeglądarki i ponownym włączeniu obraz ponownie

może ulec pomniejszeniu. Wejdź wtedy ponownie w ustawienia i ponownie ustaw powiększenie

na 150 i już na pewno będzie ok.

 

   pozdrawiam

 

 misiek1955