anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-65XH9505 i sterowanie dekoderem UPC Horizon

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
animir1
Użytkownik

KD-65XH9505 i sterowanie dekoderem UPC Horizon

Witam , znalazłem sposób żeby obsługiwać tv jednym pilotem , mianowicie zrezygnowałem z dekoderów UPC takich jak Horizon i 4k box których nie da się sparować z pilotem sony , mam teraz moduł CAM 4k i wszystko jest ok :slight_smile:

4 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Dziękujemy za informację, na pewno przyda się innym użytkownikom.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.PL.title
Tomek466
Poszukiwacz

Na 55x90j też niby sie nie dało, na poczatku nie chciał działać aż w końcu całą instalacje pilota z dekoderem zrobiłem z odłączonym kablem od dekodera do telewizora i po ponownym podłączeniu wszystko działa sterowanie pilotem sony na horizonie coś pięknego.

Pozdrawiam.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.PL.title
animir1
Użytkownik

Tak się zastanawiam jak telewizor znajduje dekoder skoro jest odłączony kabel hdmi łączący tv z dekoderem ?

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.PL.title
Janwikto
Użytkownik

TV Bravia 2020/21 wcale nie musi brać danych z dekodera, łączy się z serwerem konfiguracyjnym na którym są zapisane schematy sterowań dekoderów wg producentów i poszczególnych modeli. Ja tak skonfigurowałem swój podając producenta Technistar i model K4 ISIO. W przypadku większych kablówek lub platform satelitarnych zamiast producenta chyba można podać nazwę kablówki /platformy

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Dziękujemy za informację, na pewno przyda się innym użytkownikom.

profile.country.PL.title
Tomek466
Poszukiwacz

Na 55x90j też niby sie nie dało, na poczatku nie chciał działać aż w końcu całą instalacje pilota z dekoderem zrobiłem z odłączonym kablem od dekodera do telewizora i po ponownym podłączeniu wszystko działa sterowanie pilotem sony na horizonie coś pięknego.

Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
animir1
Użytkownik

Tak się zastanawiam jak telewizor znajduje dekoder skoro jest odłączony kabel hdmi łączący tv z dekoderem ?

 

profile.country.PL.title
animir1
Użytkownik

Pozbycie się dekoderów które zabierają miejsce, wyłączają się same w tryb uśpienia  i przejście na kartę CI+ to jest dopiero coś pięknego polecam 😉

profile.country.PL.title
Janwikto
Użytkownik

TV Bravia 2020/21 wcale nie musi brać danych z dekodera, łączy się z serwerem konfiguracyjnym na którym są zapisane schematy sterowań dekoderów wg producentów i poszczególnych modeli. Ja tak skonfigurowałem swój podając producenta Technistar i model K4 ISIO. W przypadku większych kablówek lub platform satelitarnych zamiast producenta chyba można podać nazwę kablówki /platformy

profile.country.PL.title
Tomek466
Poszukiwacz

Tylko że karta C+ nie działa jak trzeba na horizonie

profile.country.PL.title
animir1
Użytkownik

Na jakim horizonie ??? 


Mam kartę CI+ 4k w telewizorze i nie potrzebuje żadnych dekoderów

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj animir1,

Jeśli to jeszcze aktualne, podsyłam komentarz, jaki otrzymaliśmy po konsultacji z naszym działem wsparcia:


------

Funkcja, dzięki której telewizor współpracuje z urządzeniami kompatybilnymi (podłączonymi do odbiornika TV Sony) poprzez przwód HDMI to Bravia Sync:

https://bit.ly/3rh3JgO

 

Pominięcie połaczenia kablowego i zastąpienie go kartą CAM znacząco wpływa na komfort użytkowania jak i na estetykę (np. w sytuacji, gdy telewizor wisi na ścianie).

--------

Pozdrawiam, Agneiszka_J