anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Najnowsza aktualizacja Sony Bravia KD55XE9305 problemy z TV

profile.country.PL.title
KrissKEJ
Użytkownik

Najnowsza aktualizacja Sony Bravia KD55XE9305 problemy z TV

Dzień dobry.

Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

Panowie i Panie... pobrałem aktualizację ze strony Sony. Wgrałem na penka i zaktualizowałem. Wszystko poszło cacy. Po uruchomieniu TV, przywróciłem ustawienia fabryczne. Poustawiałem sobie parametry obrazu itd., i zaczęły się po jakiś kilku godzinach oglądania jaja:

- telewizor wyraźnie zwolnił (chociaż i tak był, dziekujemy za mediatek itd)

- przestał poprawnie regować na pilota; naciśkam action menu włącza się z opóźnieniem kilku sekund, wybieram opcję z menu włącza się co innego.

- następnie przestaje reagować na cokolwiek, dziła odłączenie od zasilania

- film odtwarzany z USB i 4K HDR potrafi klatkować na stockowym odtwarzaczu, używam urządzeń USB3.0

- podczas odtwarzania 4K HDR działanie TV to jedna wielka czkawka, potrafi się nawet zawiesić, lub zniknie obraz

- pomimo treści z Dolby Vision nie jest ona poprawnie wyświetlana

 

Panowie z Sony co jest grane? Czy tak ma wyglądać wasza aktualizacja ?

25 ODPOW. 25
profile.country.PL.title
jajko6
Użytkownik

Chyba dużo zależy od egzemplarza.

U mnie np. zaraz po instalacji softu telewizor strasznie zamulał. Po wciśnięciu aplikacji (Showmax, Netflix) albo ACTION MENU trzeba było czekać dobre 8 sekund zanim się uruchomi. To samo później po wciśnięciu TV.

Po resecie telewizora wszystko wróciło do normy.

Z wymienionych przez Ciebie rzeczy mogę potwierdzić szwankowanie Dolby Vision - zacina się przy odtwarzaniu filmu (Netflix) co kilka sekund. Zacięcie i rusza i tak w kółko.

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

U mnie aktualizacja przebiegła bezproblemowo. Netflix z DV działa bardzo dobrze. Spróbujcie wyczyścić cache aplikacji w androidzie. 

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

Czemu po aktualizacji robiłeś przywracanie systemu??? To jest zupełnie zbędny i niepotrzebny krok.

profile.country.PL.title
KrissKEJ
Użytkownik

Tak powiedział mi gość z Sony supportu
profile.country.PL.title
jajko6
Użytkownik

KrissKEJ mógłbyś uściślić? Czemu tak Ci powiedział gość z supportu?

Pytam bo cały czas mam problem z DV (raz na jakiś czas pojawia się na ułamek sekundy czarny obraz) to może i ja powinienem tak zrobić.

profile.country.PL.title
Darek_A
Użytkownik


@TomTheMenacenapisał(a):

Czemu po aktualizacji robiłeś przywracanie systemu??? To jest zupełnie zbędny i niepotrzebny krok.


To nie jest niezbędny krok - taki ruch zalecany jest również przez techników, którzy pomagali uzdrowić mój tv.
Oni tak robili z poprzednią wersją (zaraz po wymianie płyty głównej), która po ich aktualizacji działała bez problemu, a po mojej wcześniejszej nie. Teraz również po aktualizacji do 7'ki działa wszystko super - może dzięki przywróceniu fabryki.

profile.country.PL.title
Darek_A
Użytkownik


@jajko6napisał(a):

Czemu tak Ci powiedział gość z supportu?

Pytam bo cały czas mam problem z DV (raz na jakiś czas pojawia się na ułamek sekundy czarny obraz) to może i ja powinienem tak zrobić.


Takie przywracanie należy zrobić zaraz po pierwszym uruchomieniu tv po aktualizacji.
W póżniejszym czasie, to już raczej nic nie pomoże - tak powiedział Pan technik z serwisu. 
Co robi takie przywracanie - nie wiem, może coś czyści, pozbywa się niepotrzebnych plików itd.

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

Oczywiście przywracanie systemu pozbywa się (przynajmniej powinno) wszystkich plików wrzuconych do systemu przez użytkownika (chociażby przez instalację dodatkowych programów). Ale oznacza to również konieczność instalacji i konfiguracji wszystkich dodatków od nowa. Jeśli system dobrze działa, to po co dodatkowa robota? To tak jakby z mieszkania usunąć wszystkie meble i ustawiać od nowa... Co do czarnego ekranu - ewidentnie błąd samej aktualizacji, ale raczej mało prawdopodobne, że przywracanie systemu coś pomoże.

profile.country.PL.title
jajko6
Użytkownik

A co pomoże?