anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nowe oprogramowanie v6.2858 na Sony KD-65A1 - spadek jakości obrazu

profile.country.PL.title
PablitoB
Poszukiwacz

Nowe oprogramowanie v6.2858 na Sony KD-65A1 - spadek jakości obrazu

Dzień dobry szanownemu gronu.

Kilka dni temu zainstalowałem nowe oprogramowanie układowe v6.2858. 

Z zaobserwowanych plusów to Dolby Vision.

Niestety zaobserwowałem (może to moje subiektywne odczucie), że spadła jakość oglądanych materiałów - dostawca NC+. Obajwy są takie jakby TV nie był w stanie w sposób prawidłowy "obrobić" materiału. Spadek ostrości obrazu. Widoczna pikseloza - szczególnie przy słabszym jakościowo materiale. Wcześniej (przed aktualizacją) większych uwag nie miałem. TV był po kalibracji i obraz był bardzo dobry. Porównałem ustawienia obrazu dla HD i HDR z raportem po kalibracji i one po aktualizacji nie uległy zmianie. Siła sygnału sat bardzo dobra.

Proszę o ewentualna pradę w przedmiotowej kwestii oraz o Waszych doświadczeniach z oprogramowaniem v6.2858.

Wczytując się w forum znalazłem temat odnośnie przywracania ustawień fabrycznych TV Sony Bravia (nie wien czy dotyczy to modelu KD-65A1) no ale chyba to nie jest rozwiązanie szczególnie przy produkcie premium.  

11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

Masz włączony Łagodny gradient? Sprawdź, czy w tunerze nc+ nie zmieniły się ustawienia. Jeśli przywrócisz ustawienia fabryczne, stracisz kalibrację TV. W jakim trybie obrazu miałeś przeprowadzoną kalibrację? Masz włączony ten tryb podczas oglądania nc+?

profile.country.PL.title
PablitoB
Poszukiwacz

Kalibracja wykonana przez znaną firmę (nie wiem czy można podać na forum)

Kalibracja dla SD i HD została wprowadzona do trybu Kino Pro

Dla HDR kalibracja została wprowadzona do trybu Kino Domowe. 

Dotyczy to zarówno HDMI 2 i 3 pod które to wejścia podłączone są dekoder NC+ (PVR Peace) oraz odtwarzacz Sony UBP-X700B. 

Tak jak zaznaczyłem elementy składowe kalibracji w porównaniu z raportem nie uległy zmianie.

Łagodna gradacja - mała.

Podczas oglądania materiałów z NC+ mam załączony tryb Kino Pro. 

Sprawdziłem ustawienia dekodera wszystko jest tak jak trzeba. 

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@PablitoBO jaką firmę chodzi to łatwo sie domyśleć. Ja przy każdej wzmiance o tej firmie zadaję pytanie. Czy firma, której "fachowcy" nie wiedzą jak wygląda gniazdo do podłączenia anteny satelitarnej,nie wiedzą do czego służy tuner dvb-c w telewizorze itp. mogą znać się na  kalibracji telewizorów?

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

@PablitoB - ustawienia jak najbardziej ok. Spróbuj w takim razie ustawić jeszcze stałą, maksymalną rozdzielczość w tunerze nc+ (tak, żeby skaler tunera przejął chociaż częściowo obróbkę obrazu). 

profile.country.PL.title
PablitoB
Poszukiwacz

Ustawienia rozdzielności w menu dekodera mam: 1080i czyli maksymalny. 

Chyba, że są jeszcze jakieś inne możliwości o których nie mam pojęcia. 

Dekoder mam od 8 lat to i może nastał czas na niego :wink: 

profile.country.PL.title
jajko6
Użytkownik

Masz telewizor 4K więc wymień dekoder na ultraboxa 4K.

profile.country.PL.title
RadzioZ
Użytkownik

Nie jesteś pierwszy, u którego ten problem występuje. Mogę Ci tylko powiedzieć, że żadne zmiany ustawień obrazu nic Ci nie dadzą. 

profile.country.PL.title
PablitoB
Poszukiwacz


@RadzioZnapisał(a):

Nie jesteś pierwszy, u którego ten problem występuje. Mogę Ci tylko powiedzieć, że żadne zmiany ustawień obrazu nic Ci nie dadzą. 


RadzioZ mógłbyś rozwinąć myśl ... rozchodzi się o to że aktualizacja coś "nabroiła" czy jeszcze coś innego, dot oledów czy również TV z innym podświetleniem ?

Jeżeli faktycznie występuje taki problem (w większej skali) to rodzi się pytanie jaka jest reakcja firmy ?

 

profile.country.PL.title
RadzioZ
Użytkownik

Pisałem już o swoim problemie wcześniej. U mnie też nastąpiło pogorszenie obrazu po aktualizacji androida do 6. Spotkało to też i innych forumowiczów. Tv był w serwisie gdzie stwierdzono, że jest wszystko ok. Ja już sobie to darowałem...Mój tv to 55w809c-podświetlenie led, ale działo się tak i w innych modelach.