anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

OBRAZ HDR

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

OBRAZ HDR

Witajcie Odkryłem coś dziwnego w swoim tv kd-49xe9005 . Przy oglądaniu filmów z Netflixa , tych z którymi wiecznie wszyscy mają problem w HDR, chciałem zobaczyć ustawienia co da włączenie kolor żywy na max i oczom nie wierzę i teraz twierdzę jeszcze bardziej, że sony ma problem w oprogramowaniu, ponieważ obraz nie dostaje żywszych kolorów, tylko się rozjaśnia, by móc w miarę normalnie oglądać i twarze były widoczne. Proszę sprawdźcie w swoich telewizorach. ( I nie mam na myśli tryby żywy, tylko ustawienia w menu kolor żywy na max.) Z filmami na Youtube HDR, jest podobnie.

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

Możesz wysłać zdjęcie swoich ustawień obrazu na sygnale HDR? 

 

Spróbuj ustawić:

 

Jasność - Maksymalna

Lokalne Wygaszanie - Maksymalne

Xtended Dynamic Range - Maksymalne

 

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Jasność-max

Kontrast-max

Gamma 2

Poziom czerni 49

Dostosowanie czerni-Duża

Zaawansowane zwiększanie kontrastu-średnie(by obraz wyglądał bardziej naturalnie)

Automatyczne lokalne przyciemnianie-średnia(duża nic nie zmienia) 

X-tended Dynanic Range-Duża

Nasycenie-47

Odcień-0

Temperatura barw-naturalne

Żywy kolor-wyłączony(średni,max) różnie

Ostrość-61

Tworzenie realizmu-Automat

Redukcja losowych zakłóceń-średnia

Cyfrowa redukcja zakłóceń-średnia

Łagodna gradacja-średnia

Motionflow-Płynny

Tryb Kliszy-Duża

Tryb HDR-Automat

 Przestrzeń kolorów-Automat

profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

Niestety nic więcej z tym obrazem nie zrobisz, można ewentualnie pobawić się balansem bieli (https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900e/settings). Jest też opcja zainstalowania Kodi i dodania wtyczki Netflix, można wtedy wyłączyć HDR i ustawić manualnie obraz. Tutaj tutoriale itp. https://kodiwpigulce.pl/

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Tak myślałem , że czytasz tylko tytuł , przeczytaj ze zrozumieniem o czym napisałem, ja nie mam problemu, tylko zauważyłem coś dziwnego , przy HDR, jak się ustawia kolor żywy na max, wtedy kolory nie robią się żywsze, tylko obraz się rozjaśnia i wtedy więcej widać, a napisałem w tytule Jak rozjaśnić obraz HDR, by zainteresować tym osoby, które miały z tym problem, a jeśli chodzi o HDR, to mogę go po prostu wyłączyć, a lepiej Ty nie udzielaj ludziom pseudo pomocnych informalcji, w celu ustaw sobie według Rtings.com itp. , bo tym nikomu tym nie pomagasz,a Rtings ma ustawienia, profesjonalnie skalibrowanego telewizora, robione pod konkretną sztukę telewizora i nie zaleca się wprowadzania ich do innych telewizorów, bo nigdy nie uzyska się dobrego obrazu.

profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

Na pewno są lepsze niż zabawa w przepalanie obrazu jak powyżej. Czytam wnikliwie ale co poniektórych trudno zrozumieć.

 

Zdaję sobie sprawę z ograniczeń takich ustawień, jest to tak ostatnia  deska ratunku. Ustawienia można zresetować w każdym momencie. 

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Według mnie. Jak się płaci duże pieniądze za telewizor, to nie powinno być takich problemów z obrazem.