anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem Sony KD-55XE9005

profile.country.PL.title
Mati93
Poszukiwacz

Problem Sony KD-55XE9005

Witam wszystkich serdecznie, od około pół roku jestem w posiadaniu TV Sony KD-55XE9005.

Ogólnie telewizor jest wporządku jednak martwią mnie dwie rzeczy, dlatego postanowiłem zapytać na forum.

 

Podczas oglądania meczy MŚ dostrzegłem "szarpanie" obrazu przy ruchomych obiektach. Np. gdy bramkarz wykopywał piłkę, ta jakby się dwoiła i troiła (mam nadzieje że mnie zrozumiecie). Pomyślałem że to może wina dekodera ale grając na Xboxie na drugim hdmi jest podobna sytuacja. Podczas grania, gdy przesuwam kamerę czasami tworzą się jakieś artefakty albo pasek głośności się rozmazuję.

Sprawdziłem ustawienia obrazu i przy wyłączonym Motionflow efekt całkowicie ustępuje.

Proszę dajcie znać czy telewizor nadaje się do wymiany czy jest to wada "softwerowa", której Sony może pozbędzie się po aktualizacji.

 

Drugą sprawą która mocno mnie zirytowała jest plastikowe wykończenie ekranu, które na dodatek nie jest do konca dobrze spasowane z ramką telewizora i przy wycieraniu kurzu czuć że lekko się rusza.

Czy plastik na matrycy w tego typu TV jest normą w dzisiejszych czasach? Jeżeli tak to czemu ma służyć? To jakiegoś rodzaju zabezpieczenie matrycy czy tylko obniżenie kosztów produkcji?:grin:

 

TV na Androidzie 7.0.

 

Z góry dziękuje za wszelką pomoc, i przepraszam (to mój pierwszy post:grin:)

 

Pozdrawiam.

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Mati93   Programiści nie mogą sobie z tym poradzić