anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

PIP / PAP xe9005

profile.country.PL.title
obi.one1
Poszukiwacz

PIP / PAP xe9005

Witam,

jest problem i nie moge sobie poradzić, szukałem na Internecie ale lipa. Jak mialem starszy model 40W4000 miałem tam taką funkcjonalność, oglądam sobie np. Bluray a w okienku byl program TV z wbudowanego tunera (sam obraz bez dźwięku).

Ten sam efekt chciałem uzyskać w tv wymienionym w temacie i nie da się.

Czy taka funkcjonalność nie istnieje w nowych telewizorach (może to zależy od modelu) czy trzeba cos aktywować?

Zaznaczam ze mam najnowszy firmware.

23 ODPOW. 23
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Warto skonsultować to z naszym wsparciem techniczym. Kontakt poprzez formularz na stronie: https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email, telefonicznie dzwoniąc pod numer tel. 22 3060694 lub e-mailowo: customersupport.pl@eu.sony.com.

profile.country.PL.title
jajko6
Użytkownik

Action Menu -> Obraz w Obrazie -> Przytrzymać Home -> Podajesz źródło odtwarzania

profile.country.PL.title
obi.one1
Poszukiwacz

Witam,

no coż Twoja wskazowka nie dziala, nie udaje mi sie wyswietlic dwoch obrazow.

Robie tak,

1. odpalam odtwarzacz na HDMI1

2. wybieram Action Menu -> Obraz w Obrazie

3. przytrzymuje Home i wtedy teoretycznie powinienem miec mozliwosc wybrania sygnalu TV ale tak nie ma, widze tylko male okienko z obrazkiem ze zlacza HDMI1 i napis "Brak ostatnich elementow"

 

Robilem rozne kombinacje, druga byla na odwrot,

1. ogladam TV

2. wybieram Action Menu -> Obraz w Obrazie

3. przytrzymuje Home i widze tylko male okienko z obrazkiem z TV i napis "Brak ostatnich elementow"

 

wynika z tego ze sie nie da tego zrobic co ja chce albo robie cos nie tak, moze cos zle wybieram, moze nie w tej kolejnosci, trudno powiedziec.

profile.country.PL.title
jajko6
Użytkownik

Zarówno przy pierwszej Twojej kombinacji (włączony odtwarzacz) jak i przy drugiej (włączony TV), po wciśnięciu Obraz w Obrazie oraz przytrzymaniu Home, wyskakują mi dwa okienka z aplikacjami zainstalowanymi przez Sony na telewizorze czyli Youtube albo Netlix do wyboru.

Po wybraniu np. Youtuba obraz z niego robi sie duży a pierwotne źródło obrazu  (odtwarzacz lub TV) maleje w okienku, kóre mogę przesuwać w różne miejsca ekranu.

Mam XE9305 czyli teoretycznie to samo co Ty.

profile.country.PL.title
obi.one1
Poszukiwacz

No wlasnie, jak wybiore Obraz w Obrazie to mam w malym okienku np. TV i aplikacje zainstalowane przez Sony, natomiast jak przytrzymam Home to mam tylko male okienko z TV i nic wiecej, zadnego wyboru.

Moze to ma znaczenie ale TV idzie z wbudowanego tunera telewizji naziemnej a nie np. dekodera.

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@obi.one1Po wybraniu obraz w obrazie nie naciskaj home tylko jeszcze raz action menu. Przestaw dźwięk  w kolumnie obraz w obrazie, a następnie lewym górnym przyciskiem wybierz odpowiednie żródło wejścia.W starszych telewizorach dźwięk był przstawiany kursorem lewym lub prawym. Jeżeli w Twoim telewizorze jest tylko PIP(obraz w obrazie) , a nie ma PAP(obraz i obraz) to jest wielce prawdopodobne ,że ten telewizor ma funkcję PIP , która działa tylko z PC.  Podłącz komputer przez hdmi i zobacz co się dzieje.

profile.country.PL.title
obi.one1
Poszukiwacz

@leczech, wlasnie przetestowalem Twoją porade i nie zadzialalo, zrobilem tak, sygnal podstawowy to TV, po wybraniu obraz w obrazie gdy nacisnalem ponownie action menu dostalem komunikat: Funkcja niedostepna gdy wyswietlane menu glowne.

profile.country.PL.title
obi.one1
Poszukiwacz

napisalem do Sony i dostalem taka odpowiedz:

funkcję PIP bądź PAP posiadały jedynie nasze pierwsze telewizory na platformie android w 2015 roku.
Niestety wspomniana funkcja została usunięta wraz z kolejnymi aktualizacjami.
Model odbiornika który Pan posiada takowej funkcji nie ma i niestety nie jest przewidywana takowa aktualizacja.
Więcej informacji znajduje się w poniższym artykule:
https://www.sony.pl/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/kd-55xe9005/articles...

 

mimo wszystko dziekuje Wam za probe pomocy w rozwiazaniu mojego problemu.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@obi.one1 zgłosiłem Twój problem do supportu - oto ich odpowiedź:

TV ma PIP, ale niestety nie działa to w sposób, do jakiego klient przywykł. PIP jest możliwy tylko w opcji np. oglądanie TV przy jednoczesnym wglądzie w ustawienia odbiornika.

Dodam od siebie, że jak ostatnio sprawdzałem na serii XE ale innym modelu to działało to tak. Gdy oglądałem obraz z telewizji naziemnej po wciśnięciu Action Menu i wybraniu "Obraz w obrazie", obraz z TV przeskuje do małego okienka, a duże okno przechodzi do menu, gdzie można wybrać np. Netflix. I tak to powinno moim zdaniem działać u Ciebie. Jak tak nie jest to na początek soft reset za pomocą klawisza włączania (przytrzymaj kilka sekund) na pilocie gdy TV jest włączony. Gdy to nie pomoże wyczyść chache Ustawienia->Pamięć i resetowanie->Wewnętna pamięć współdzielona->Dane w pamięci podręcznej->Wyczyścić danez  pamięci podręcznej->OK. Jak to nie pomoże reset do ustawień fabrycznych.

 

Pozdrawiam