anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z parowaniem słuchawek

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
juruss
Poszukiwacz

Problem z parowaniem słuchawek

Witam telewizor 

KD-49X8309C nie wykrywa słuchawek bezprzewodowych   WH-CH500 proszę o podpowiedz jak rozwiązać ten problem 

2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@juruss tak jak wspomnieli już @Ekspert_Sony i @pawelszymanski6 model TV który posiadasz nie ma protokołu A2DP (przesyłanie strumieniowe dźwięku) czyli żadne słuchawki, soundbar czy inny głośnik z technologią Bluetooth nie będą działały. Więcej w specyfikacji na stronie:

https://www.sony.pl/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/kd-49x8309c/specific...

Jak już wiele razy zostało wspomniane na tym forum potrzebny jest Ci nadajnik podłączany do gniazda słuchawkowego. Sam proces parowania pomiędzy słuchawkami a nadajnikiem BT zależy od zakupionego nadajnika (TV w tym procesie nie bierze udziała tzn. nie parujesz go z poziomu TV). Miałem w przeszłości nadajniki/odbiornik BT innej firmy i proces parowania polegał na przełączeniu w tryb nadawania TX, następnie włączeniu słuchawek i przejście w tryb parowania (zależy od słuchawek), a następnie przejście w tryb parowania w nadajniku BT poprzez przytrzymanie przycisku. To wszystko. Dodatkowo o proces parowania twoich słuchawek z nadajnikiem BT który chcesz zakupić, zapytaj jego sprzedawcę.

 

Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.PL.title
juruss
Poszukiwacz

Witam dziękuję pięknie za posta z rozwiązaniem mojego problemu z słuchawkami zakupiłem transmiter https://allegro.pl/oferta/transmiter-adapter-bluetooth-odbiornik-nadajnik-7866052535?reco_id=d7f96ed... i słuchawki działają poprawnie pozdrawiam serdecznie 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

17 ODPOW. 17
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witaj,

Łączenie słuchawek jest możliwe z modelami zaprezentowanymi od 2018 roku, czyli np. XF83 i wyższe.

Oznaczenie modelu, które podałeś jest błędne, więc jeśli masz dalsze pytania, podaj proszę jeszcze raz model, który posiadasz.

profile.country.PL.title
juruss
Poszukiwacz

Witam dziękuję pięknie za odpowiedz  podam link do mojego modelu telewizora https://www.ceneo.pl/37210612 

i mam pytanie czy jest możliwe korzystanie z słuchawek bezprzewodowych w tym modelu telewizora w jakis inny sposób dziękuje pozdrawiam  

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

jeżeli telewizor jest z linii produkowanej przed 2018 rokiem tak jak info powyżej, to jest możliwość dokupienia adaptera BT podłączanego przez usb. Pisze z telefonu i nie bardzo mam jak poszukać, ale był długi wątek na ten temat i chyba nawet podawane były konkretne modele urządzeń.

profile.country.PL.title
juruss
Poszukiwacz

Dziękuję za informacje kupie adapter BT i sprawdzę pozdrawiam  serdecznie

 

profile.country.PL.title
juruss
Poszukiwacz

Witam w poście który znalazłem z adapterami pisze żeby kupić adapter z wyjściem na słuchawki moje pytanie czy wykryje automatycznie słuchawki model sony WH-CH500 TELEWIZOR SONY KD-49X8309C  

 https://www.ceneo.pl/37210612 

profile.country.PL.title
juruss
Poszukiwacz

 słuchawki działać nie będę, bo nie ma profilu do przesyłania dźwięku np. A2DP to możne było by się można pochylić nad klientami starszych telewizorów i zrobić aktualizacje odnośnie w /w problemu 

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

juruss, zaskoczę Cię, ale to nie kwestia oprogramowania tylko samego BT. Musieliby wymienić ten, który jest na taki jak montują w tv od 2018 roku. Ja sobie nie wyobrażam, żeby producent ogłosił akcję serwisową wymiany jednego podzespołu w milionach telewizorów tylko dlatego, że ktoś kupując tv zamiast sprawdzić jego specyfikację patrzył tylko na to co jest napisane na pudle od telewizora albo w skróconym opisie w sklepie.

 

Ja kupując elektronikę zanim wybiorę się do sklepu sprawdzam dokładnie co w niej jest, a czego nie ma co jest np w droższym modelu i świadomie kupuje sprzęt, który odpowiada moim potrzebom.

 

Stąd propozycja dokupienia modułu bt zewnętrznego...

profile.country.PL.title
juruss
Poszukiwacz

Paweł  Szymański 6  Ekspert dziękuję za cenne uwagi przy następnym zakupie telewizora będę uważniejszy w związku z podpowiedzią zakupu zewnętrznego adaptera  

TRANSMITER BLUETOOTH 4.2 U GREEN JACK 3,5 mm A 2 D P

mam pytanie jak sparować w/w model z słuchawkami sony W H-C H 500 

pozdrawiam serdecznie 

profile.country.PL.title
juruss
Poszukiwacz

Ja sobie też  nie wyobrażam,żeby producent ogłosił akcję serwisową wymiany jednego podzespołu w milionach telewizorów tylko pytam czy jest możliwość  wymiany danego podzespołu w serwisie w telewizorze zakupionym prze zemnie  a co do zakupu i patrzenia na pudełko a nie w specyfikacje kupując telewizor w salonie sony na ścianach nie wiszą pudełka tylko marki telewizorów z opisami  i w opisie pisze ze telewizor posiada bluetooth  to sprawdzanie jego wersji i czy obsługuje tej samej firmy sprzęt moglibyśmy się uważać za ekspertów sony  a tak na marginesie od Ekspertów Firmy oczekiwał bym żeby się  skupili na rozwiązywania problemów związanym z danym zagadnieniem a nie pouczaniem co mamy sprawdzać przed zakupieniem jakiegokolwiek sprzętu  firmy Sony  dziękuje  za rade dokupienia adaptera przez eksperta Sony Paweł Szymański 6 pozdrawiam serdecznie