anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem ze znikającym dźwiękiem KD49XF8596

profile.country.PL.title
Nowika
Poszukiwacz

Problem ze znikającym dźwiękiem KD49XF8596

Dzień dobry, od kilku tygodni mam problem ze znikającym dźwiękiem. Telewizor KD49XF8596  mam podłączony do anteny na dachu bloku, odbieram podstawowe kanały. Po godzinie, dwóch, trzech oglądania znika obraz - robi się czarny i wraca po kilku sekundach, ale już bez dźwięku. Odłączenie tv od prądu pomaga. Jak poradzić sobie z tym problemem?

13 ODPOW. 13
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Obawiam się że tylko serwis. Coś się chyba przegrzewa.

Chyba że aktualizacja coś poprawi

profile.country.PL.title
Nowika
Poszukiwacz

Serwis Sony polecił przywrócić ustawienia fabryczne. Dzisiaj wykonam. 

profile.country.PL.title
blondi113
Poszukiwacz

Mam ten sam problem z głosem. Telewizor KD-43XG8096. Tylko że u mnie głos znika tylko na kanałach grupy TVN i to jest najdziwniejsze. Np. Polsat mogę oglądać cały dzień, a jak włączę TVN lub inny z ich grupy to na reklamach robi się czarny obraz i po 2-5 sekundach wraca przekaz ale bez głosu. Wyłączenie z prądu pomaga. Tylko dlaczego tak się dzieje tylko na kanałach grupy TVN???

profile.country.PL.title
Nowika
Poszukiwacz

polecam przywrócić ustawienia fabryczne, u mnie pomogło, a problem faktycznie z kanałami Grupy TVN miałem. 

profile.country.PL.title
Peter_150
Nowicjusz

Ten sam problem mam z KD49XF8596 - dźwięk znika, po wyłączeniu z prądu wraca na kilka godzin. Przywróciłem ustawienia fabryczne - po krótkim czasie dźwięk znowu zniknął. Tak jest przy wszystkich programach. Antena na strychu, oglądam również przez Internet programy na różnych aplikacjach (Netflix, Player, UPC GO). Przez 2 lata wszystko było ok.

profile.country.PL.title
blondi113
Poszukiwacz

Przywrócenie ustawień fabrycznych działa tylko chwilowo. Problem pojawia się powtórnie po jakimś czasie.

Najdłuższy efekt przynosi całkowity restart - zdjęcie napięcia na minimum 15 minut. Ale też nie rozwiązuje całkowicie problemu. Brak dźwięku powraca. Sony nic z tym nie działa. 

Wiem że to śmieszne ale wietrzę tu działania Jarka i spółki bo przynajmniej u mnie problem dotyczy tylko grupy TVN.

 

profile.country.PL.title
Peter_150
Nowicjusz

Nawet do głowy mi nie przyszło, że mogą być tutaj przyczyny "pozamerytoryczne"😀, dlatego i nie sprawdzałem, czy problem dotyczy tylko grupy TVN. Ale przypuszczam, że tak może być. Sprawdzę i napiszę. Zdrówka.

profile.country.PL.title
robimal
Poszukiwacz

KD-65FX7596 U mnie ten sam problem. Dźwięk znika podczas oglądania TV naziemnej.

Pomaga tylko reset. Wszystkie aktualizacje aktualne. Czyszczenie pamięci nie pomaga.

Przypadłość/usterka mocno irytująca i dokuczliwa.

Czasem zdarza się, że potrafi się rozjechać synchronizacja dźwięku z obrazem.

Ktoś może kontaktował się z serwisem Sony jakie jest ich zdanie na ten temat?

 

profile.country.PL.title
blondi113
Poszukiwacz

A czy ktoś z was usunął ten problem?

Jeśli to to jak? Serwis?

Co było przyczyną - np procesor dźwięku?