anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony 55W805C Android TV problem z dyskami USB

profile.country.PL.title
Kubac78
Użytkownik

Sony 55W805C Android TV problem z dyskami USB

Być może to kwestia kulawego jeszcze oprogramowania, ale mam problem z dyskami USB, które dotychczasowo bez problemu działały w 50W829b. Mianowicie po podpięciu do nowego TV z Androidem dyski czytają się i czytają i TV ich nie widzi. Po długim czasie pojawiają się jakieś pojedyncze filmy czy zdjęcia z folderach w zakładce Video czy Zdjęcia, ale chyba inaczej to powinno wyglądać. Po zainstalowaniu eksploratora pllików dysk z katalogami jest normalnie widziany, tylko jako karta SD. Ogólnie lipa straszna. Dziś postaram się zweryfikować to na innym telewizorze. Oprogramowanie oczywiście zaktualizowane. Odpowiedzi ze strony supportu Sony na razie brak.

16 ODPOW. 16
KubaCi78
Nowicjusz

Minął rok, kilka aktualizacji a ja się nadal użeram z tym telewizorem. To jest jakaś kpina. Czy podłączam pendrive czy dysk 2,5" zawsze są jaja, telewizor widzi przez chwilę dysk, za chwilę już nie, czasami pomaga odłączenie zasilania albo twardy reset, a przeglądanie folderów przez systemowe aplikacje to jakaś totalna żenada. Jak już wspominałem mam drugi TV Sony nie na Androidzie (50W829) i tam nie ma najmniejszych problemów.

 

 

profile.country.PL.title
_G_D_A_
Użytkownik

Sam sobie odpowiedziałeś na problem - problemem są systemowe aplikacje które nie nadają się do niczego

 

ja korzystamn z KODI i nie mam żadnego problemu z galeriami zdjęć i filmów

KubaCi78
Nowicjusz

Problem polega na tym, że nawet Kodi nie widzi dysku. Dopiero jak wyłączę telewizor z gniazdka lub zrobię twardy restart to dysk jest widziany. Sprawdzałem kilka dysków i Pendrivy.

profile.country.PL.title
rakunow
Poszukiwacz

Mam dokładnie ten sam problem na moim kdl-50w755c. Dyski są widziane tylko przez es explorer. Bardzo mnie to denerwuje. Czasami się zdarzy, że widziane są przez aplikacje systemowe ale bardzo rzadko.

Artur1979
Poszukiwacz

Mam podobny problem.

Właśnie zgrałem na Pendrive plik do Update i nie doprowadza do końca aktualizacji. 

Restartuje sie w trakcie i zaczyna od nowa. 

Czy ktoś wie co może być przyczyną ?

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj @Artur1979

Po konsultacji z działem wsparcia, otrzymaliśmy następujące informacje:

---

Proszę o wyczyszczenie pamięci podręcznej telewizora, ponieważ zazwyczaj podobne problemy związane są z jej przepełnieniem HOME - Ustawienia - Pamięć i resetowanie - Wewnętrzna pamięć współdzielona - Dane w pamięci podręcznej.

Następnie proszę się upewnić, że oprogramowanie w telewizorze jest aktualne, jeśli nie to proszę o jego aktualizację poprzez automatyczną aktualizację.

W przypadku dalszego występowania problemu zalecam przywrócenie telewizora do ustawień fabrycznych poprzez HOME - Ustawienia - Pamięć i resetowanie - Przywracanie danych fabrycznych.

 ---

Pozdrawiam serdecznie,

Agnieszka_J

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj @Artur1979

Po konsultacji z działem wsparcia, otrzymaliśmy następujące informacje:

---

Proszę o wyczyszczenie pamięci podręcznej telewizora, ponieważ zazwyczaj podobne problemy związane są z jej przepełnieniem HOME - Ustawienia - Pamięć i resetowanie - Wewnętrzna pamięć współdzielona - Dane w pamięci podręcznej.

Następnie proszę się upewnić, że oprogramowanie w telewizorze jest aktualne, jeśli nie to proszę o jego aktualizację poprzez automatyczną aktualizację.

W przypadku dalszego występowania problemu zalecam przywrócenie telewizora do ustawień fabrycznych poprzez HOME - Ustawienia - Pamięć i resetowanie - Przywracanie danych fabrycznych.

 ---

Pozdrawiam serdecznie,

Agnieszka_J