anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SONY A1 - PO AKTUALIZACJI NIE NADAJE SIĘ DO GIER !

profile.country.PL.title
topietr27
Użytkownik

SONY A1 - PO AKTUALIZACJI NIE NADAJE SIĘ DO GIER !

Witam,

 

Po ostatniej aktualizacji odbiornik nie nadaje się do gier ! braz dramatycznie ściemnia sie po ok. minucie. Ustawiony tryb GRA HDMI wpięte w odpowiedni ulepszony port,

wszelkie ustawienia zalecane przez SONY.

Kolega z forum przedstawia "nową jakość" 

https://www.youtube.com/watch?v=fT5EetM7Zeo

Jest tragicznie ! Sytuacje mam w GOW, GT, Horizon Zero DawnPoprawny obrazPoprawny obraza tutaj automatyczne ściemnienie, prawdziwy dramat jest na żywo !a tutaj automatyczne ściemnienie, prawdziwy dramat jest na żywo !

 

Oczywiście ustawienie ECO OFF, czujnik światła wyłączony !

SONY A1 kupiłem 2017-10-06 razem z konsolą PS4PRO - długo nie nacieszyłem się reklamowaną jakością HDR

PODKREŚLAM - przed aktualizacją problem nie występował!

Zgłosiłem sprawę do supportu, proszono o zdięcia "usterki" dowodu zakupu i nr seryjnego.

 

Odpowiedź - 

"iż odbiornik mieści się w specyfikacji producenta"

Nie zgodziłem sie z opinią, sprawe przekazano do działu reklamacji - który podtrzymuje stanowisko działu technicznego -  odbiornik mieści sie w normach, dziękuje za takie nowe NORMY !!!

Przestałem grać, szkoda nerwów.

 

20 ODPOW. 20
profile.country.PL.title
topietr27
Użytkownik

Dziękuję

już otrzymałem wiadomość od supportu.

cyt.

 

"Nawiązując do zgłoszenia informuję, iż sprawa zostala skonsultowana ponownie z dzialem technicznym.

Odbiornik mieści się w specyfikacji producenta.

Zmniejszenie jasności jest tutaj normalne, ponieważ podczas odtwarzania PS4 jest dużo nieruchomych obrazów, a ponieważ jest to panel OLED, istnieje ryzyko, że obraz / retencja obrazu może się zdarzyć. W związku z tym panel zmniejsza jasność i jest to normalne."

profile.country.PL.title
topietr27
Użytkownik

Drodzy Państwo, telewizor zakupiłem dnia 2017-10-06 czy sugerują Państwo że zjawisko ściemniania zauważyłem po przeszło pół roku ? 
 
Otwieramy Państwa stronę z aktualizacją - ( aktualizacja została wstrzymana)
 
 
W korzyściach i udoskonaleniach...
" Rozwiązano problem każdorazowego zmniejszenia jasności po odtwarzaniu materiału HDR " 
 
Proszę o jasną i klarowną odpowiedź, obecne oprogramowanie zepsuło mi odbiornik czy wprowadziło agresywny system chroniący matrycę ( ściemnianie obrazu) ???
 
Świeżo po zakupie ww. sytuacja nie miała miejsca - proszę nie sugerować wad wzroku.
 
Pozdrawiam
profile.country.PL.title
topietr27
Użytkownik

pozostaje UOKIK i Inspekcja Handlowa - żądanie wymiany na inny nowy model bądź zwrot gotówki ( naprawa jak widać jest niemożliwa)

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@topietr27 tak jak wcześniej pisałem zgłosiłem Twój problem do supportu i przeprowadziłem z nimi dialog, aby wyjaśnić zaistniałą sytuację dlatego tak to długo trwało. Cytuję support:

Tak, wprowadzenie ściemnienia się obrazu zostało wprowadzone wraz z aktualizacją celem zwiększenia ochrony panelu przed wypaleniem. Zgłaszane przez klienta zjawisko jest więc spowodowane ograniczeniami technologicznymi panelu OLED.

i odpowiednio

Sytuacja została również opisana w poniższym artykule:

https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00173465

Jeśli chodzi natomiast o punkt z aktualizacji o którym napisałeś czyli:

Rozwiązano problem każdorazowego zmniejszenia jasności po odtwarzaniu materiału HDR.

Wg supportu:

Wspomniany w aktualizacji punkt o zmniejszaniu jasności nie dotyczy zgłoszonej przez klienta sytuacji.

Także w tym przypadku aktualizacja wprowadziła funkcję która niestety wpłynęła na sposób działania TV ale nie zmieniła jego specyfikacji, w tym przypadku ma na celu jak pisze producent chronić panel. W tym  momencie wraca temat który był już poruszany na naszym forum czyli czy warto robić aktualizacje. Z jednej strony brak wykonywania aktualizacji powoduje, że tracimy wprowadzane nowe funkcje które są przydatne, z drugiej strony nie wszystkie z dla nas potrzebne.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
topietr27
Użytkownik

 @djrychu 

Tutaj cytujesz serwis.

"Tak, wprowadzenie ściemnienia się obrazu zostało wprowadzone wraz z aktualizacją celem zwiększenia ochrony panelu przed wypaleniem"

 

ZOSTAŁO WPROWADZONE PO CICHU ! ! ! 

 

@djrychu 

"aktualizacja wprowadziła funkcję która niestety wpłynęła na sposób działania TV ale nie zmieniła jego specyfikacji"

Szkoda że nie zrobi mi drinka, bym mógł oddać się rozmyślaniu co za szajs kupiłem.

 

Uwaga tutaj jest HIT DNIA..

@djrychu  Funkcja która zmienia poziom jasności jednocześnie nie zmienia jego specyfikacji ?

 

to tak na serio ? tak ? 1 kwietnia mamy za sobą.

 

@djrychu

"W tym  momencie wraca temat który był już poruszany na naszym forum czyli czy warto robić aktualizacje"

 

O przepraszam bardzo telewizor miał kilka "drobnych" problemów o których nie wspomniałem 

np. włączał się kiedy chciał ! i brak Dolby Vision za które zapłaciłem, gdy klikałem opcję aktualizacji nie było wyraźnego  komunikatu "ŚWIATŁO GAŚNIE" !

 

djrychu - jeszcze raz dziękuje za poświęcony czas ale proszę Cię o opuszczenie mojego tematu

takie bzdury można wciskać babci klozetowej

 

Pozdrawiam

 

 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@topietr27 przekazałem Ci informacje które otrzymałem od supportu.

Napisałem:

Funkcja która zmienia poziom jasności jednocześnie nie zmienia jego specyfikacji ?

Wiem brzmi to dziwnie ale poruszałem podobny wątek już z Sony. Według producenta aktualuzacje nie zmieniają specyfikacji technicznej, którą miałem na myśli. Aktualizacje są dobrowolne i jak wcześniej już napisałem naprawiają błędy przy okazji wprowadzając lub zabierając inne funkcje które nie każdemu odpowiadają. 

Forum nie jest oficjalnym kanałem kontaktu z Sony, także proponuję Ci twoje zastrzeżenia co do aktualizacji zgłosić oficjalnym kanałem:

http://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email?cpint=spt-footer_contact

 

A co do hitów dnia zgodnie z Twoim życzeniem nie będę się już udzielał w tym wątku. Życzę Ci aby kolejne aktualizacje sprawiły aby problem którego doświadczyłeś został naprawiony.

 

Pozdrawiam

 

profile.country.PL.title
simoplpl
Użytkownik

To są jakieś jaja. Na zagranicznym forum Sony UK od kwietnia trwa zażarta dyskusja w sprawie obniżenia jasności modelów OLED po ostatniej aktualizacji. Ludzie są mega wkurzeni. Mimo, że nie posidam tego telewizora to zdaję sobie sprawę, że jest to mega irytujące.

 

Link do wątku: Sony forum UK

 

@topietr27 - życzę Ci kolego mimo wszystko pozytywnego załatwienia sprawy i jak najszybszej aktualizacji rozwiązującej problem.

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

Jeśli telewizor z 700 nitów w HDR po aktualizacji wyświetla 300 nitów, moim zdaniem jak najbardziej podpada to pod niezgodność towaru i jest podstawą do reklamacji. Oficjalne stanowisko Sony jest żenujące i idę o zakład, że na dłuższą metę odbije się korporacji sporą czkawką. Nie po to użytkownicy wydają wielkie pieniądze na telewizor, żeby otrzymać półprodukt o jakości biedronkowego szrotu. Dodatkowo aktualizacja została wprowadzona bez wyraźnego zaznaczenia jej efektu końcowego. Podejrzewam, że sporo osób przy wyborze nastęnego sprzętu trzy razy zastanowi się, czy powinni jeszcze raz zaufać firmie Sony.

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Mi czkawką odbijają się filmy w 4k hdr 60 fps na youtube , w tv 49XE9005  :tongue:

profile.country.PL.title
topietr27
Użytkownik

PROBLEM NIE ZOSTAŁ ROZWIĄZANY ! TELEWIZOR PO AKTUALIZACJI NIE NADAJE SIĘ DO GIER, JAKIKOLWIEK HUD W GRZE POWODUJE ŚCIEMNIANIE CAŁEGO ! EKRANU MOŻEMY ZAPOMNIEĆ O KOMFORTOWYM GRANIU ! ( OBRAZ JEST CIEMNY, NIEPZYJEMNY)