anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony Channel Editor - dostępne opcje

profile.country.PL.title
mdg_80
Użytkownik

Sony Channel Editor - dostępne opcje

Czy aplikacja, która jest dostępna oficjalnie będzie mieć wsparcie dodawania nowego kanału do listy (mój 10-letni telewizor potrafił dodać).

Obecne możliwości kończą się na sortowaniu/chowaniu kanałów... jeżeli pojawia się nowy kanał trzeba zrobić zrzut z tv i ponownie je poukładać ręcznie (strata czasu).

 

Próbowałem użyć softu SDBEditor, SonyEitor - ale tu okazuje się problem że EPG przestaje pasować z kanałami (inne info  - pomieszane między kanałami).

 

Obecna funkcjonalność oraz ergonomiczność jest na niskim poziomie - przynajmniej w moim odczuciu - stąd prośba do techników - jak dodać nowy kanał jeśli mam jego dane techniczne a opcji 'nowy kanał' brak.

ew. jest ktoś kto ma patent na modyfikację SDB.XLS?

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Dzień dobry,  @mdg_80

myślę, że zaraz zgłosi sie z odpowiedzią ktoś z forumowiczów,

ale jeśli nie uzyskasz tutaj satysfakcjonującego rozwiązania, zachęcam do kontaktu z naszym działem wsparcia.

Można to zrobić telefonicznie lub poprzez formularz, dane kontaktowe tutaj: 
tel. +48 223060694
https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email
Pozdrawiam, Agnieszka_J
 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@mdg_80  zgłosiłem Twój problem do supportu - oto odpowiedź:


Konieczne jest podanie dokładnego modelu telewizora, ponieważ opis problemu sugeruje, że nie jest on kompatybilny z programami typu Sony Channel Editor. W zależności od źródła sygnału można dokonać ręcznego sortowania kanałów.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
mdg_80
Użytkownik

model jest kompatybilny (65xf9005).

pytanie jak mogę dodać nowy kanał (nie dodać do ulubionych) czy posortować listę obecnych kanałów. aplikacja tylko sortuje i zarządza kanałami już istniejącymi nie jestem w stanie dodać nowego kanału do istniejącej już listy (kanały cyfrowe operatora kablowego)

inne aplikacje mi pozwalają ale rozwala się konfiguracja (np. epg, nie miałem dużo czasu na testowanie czy da się to lepiej zrobić).

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@mdg_80  Jeżeli mamy włączoną funkcję aktualizacja nowych usług i informacja o nowych usługach(ustawienia techniczne) to nowe kanały powinny ukazać się  na końcu  obecnej listy czy epg. Wtedy należy przesunąć tylko te nowe kanały na inne miejsce ręcznie. Albo skopiować listę z nowymi na pena i poprzez edytora przesunąć  tylko te nowe. Rzeczywiście w niektórych telewizorach( np. Samsung) każda ingerencja operatora w moduł powoduję powrót do listy operatora. Wtedy niestety nic nie zrobimy.Czyżby Sony w nowych telewizorach zaczęła stosować złe rozwiązania od innych producentów? Ewentualnie można spróbować zmienić kraj na np. Czechy , a język pozostawić polski. Stosowałem tę metodę w telewizorach LG, gdzie przy wybraniu naszego kraju i operatora UPC wyskakiwała wiadomość po wyszukaniu kanałów,że nie można ich sortować .Także w przypadku braku polskich liter typu ą, ż  itp.Może i w Twoim przypadku coś się zmieni.

profile.country.PL.title
mdg_80
Użytkownik

@leczech to mam włączone, (mam UPC) i jak na razie żadnych nowych nie uświadczyłem (~3mce wstecz), nadal to nie rozwiązuje problemu z nowym, lub  gdy chce dodać manualnie lub (co mi się przypomniało i co jest częstsze dla tego operatora) zmodyfikować dane kanału (UPC często ma 2 kanały na różnych częstotliwościach i z czasem usuwa duplikaty) - wtedy *****, nie jestem w stanie zmienić jego danych a nawet jak zmienię w innym sofcie to i tak nie działa taki kanał po wgraniu do tv.

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@mdg_80   Wejdź na stronę forum mediaswiat upc a tam do działu moduł ci+ w upc.  Tam zadaj pytanie i na pewno odpowiedzą co może być  przyczyną Twoich  problemów. Ja posiadam  z UPC tylko pakiet start(zamiast azartu) i nie mam problemów. Duble nie usuwałem ,tylko umieściłem na końcu.  Moi rodzice mają telewizję UPC z modułem cam i przez ponad dwa lata mieli tylko raz problem. UPC zmienił wtedy częstotliwości kilku kanałów. Poprawienie listy zajęło mi około 10 minut. Ale to stary telewizor EX725. W nowszym Sony pewnie godzina by nie starczyła.