anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SONY KD-65XE9005 problem z HDD

profile.country.PL.title
mklewy
Nowicjusz

SONY KD-65XE9005 problem z HDD

Witam

 

Zakupiłem telewizor SONY KD-65XE9005.

Wszysttko działa przepieknie ale nie che uruchomić się dysk twardy aby z niego oglądać media np. film w mkv.

Dysk twardy to thosiba 1 TB (HDD) w formacie exFat (obie partycje). 

Próbowałem także z drugim dyskiem (taki sam) z tą różnića że jedna partycja to NTFS a druga to exFat, wynik ten sam. Choć po zainstalowaniu oprogramowania do exFat od paragonu telewizo widzi podłączony dysk ale tylko w aplikacji paragonu a w video juz nie.

Ostanim testem było sformatowanie pendrive do exFat (telewizor nie widzi go) następnie do fat 32 (telewizor tez go nie widzi ale któryś już nie pamietam który program typu manager plików już go widzi (tego fat 32).

Pytanie:

Jak oglądać filmy z zewętrznych dysków , z jakich aplikacji korzystać? i jaich roszerzeń dysków?

Pozdrawiam

 

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@mklewy  dlaczego sobie tak komplikujesz życie sformatuj dysk na NTFS być może jest też problem ,że masz dysk na partycje podzielony.Do oglądania jest według mnie najlepszy wbudowany odtwarzacz ale w sklepie Play masz ich całe wiadro a z Kodi możliwości się rozwijają znacząco co do rozszerzeń to nie ma żadnych barier :slight_smile: .... no prawie

profile.country.PL.title
mklewy
Nowicjusz

Staram się jak moge nie komplikować sobie życia, ale exFat jest moim podstawowym formatem ponieważ używam MacOs. NTFS jest tam nieobsługiwany natywnie , można jedynie dokupić oprogramowanie za 100 zł i wtedy działać na ntfs. 

Własnie sprawdziłem pdrive 32 gb ntfs działa .

Jutro sprawdzę dysk 500 gb jedna partycja cały ntfs. 

 

Bardziej boli mnie że Panaosonic viera z przed 5 lat czyta bez problemu exFat, moj pasat czyta pendrive na exFat ale nowy telewizor za 8 tysi ma z tym problem lekka paranoja:(

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

na moim XD93 bez problemu czyta exFat i FAT32 także problem może leżeć w partycjach a nie formacie plików zresztą ze specyfikacji wynika ,że Twój TV też odtwarza z dysków FAT16/FAT32/exFAT/NTFS

profile.country.PL.title
mklewy
Nowicjusz

Hej

Po ciężkiej walce wygrałem, podam rozwiązanie może się komuś przyda.

A więc nawet pojedyńcza partcja nie pomogła w ntfs. widział ją tylko zewnętrzny program (jakiś manager plików ala total comander).

Ale w ustawieniach jest opcja pamięci wewnętrznej. Wchodzimy formatujemy dysk aby był "bezpieczny" dla tv.

Niestety po po tej operacjin dysk ma format FAT 32 (max pliki do 4 gb chyba).

Więc wycinamy wszystkie pliki z dysku które utwożyły się po formacie w tv i formatujemy na jaki chemy format plików (działa i ntfs i exFat) nie zmieniamy też nazwy dysku.

Po tym wszystkim znów wklejamy pliki andka i tadam gotowe. dysk jest czytany bez zewnętrznego oprogramowania nawet na exFat.

Pozdrawiam

Miłego 

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

cuda wianki w moim XD93 podpinam HDD,pendrive czyta NTFS,exFAT,FAT32 bez kombinacji alpejskich jak formatujesz dysk jako pamięć wewnętrzną to rozszerzasz pamięć TV ale OK jak jesteś zadowolony i osiągnąłeś cel to najważniejsze !

profile.country.PL.title
djrychu
Expert
Manson011
Nowicjusz

Witam, robie tak jak Ty, i po sformatowaniu orzez tv dysku jak podlaczam go do komputera to go nie widzi. Musze na nim ponownie utworzyc partycje. Jakis pomysl? Moze pomozesz

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca