anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony+ HDR=porażka

profile.country.PL.title
wlod1968
Użytkownik

Sony+ HDR=porażka

Mimo wielu wątków dotyczących źle działającego trybu HDR w telewizorach Sony nadal tak naprawdę nie wiem, dlaczego tak się dzieje a najważniejsze dlaczego do tej pory nie naprawiono usterki. Wcześniej miałem problem z telewizorem Sony, który okazał się wadliwy ale mimo to kupując nowy telewizor znów zdecydowałem się na Sony. Już miałem brać Oleda LG ale przeczytałem o…znakomitych rezultatach telewizora Sony XF9005 ( 1000 nitów hahaha) w trybie HDR i ostatecznie wybrałem Sony XF9005. Generalnie nie mogę znaleźć jakiś sensownych ustawień obrazu, po prostu jakość obrazu jest zawsze słaba ale dopiero HDR oznacza prawdziwą tragedię. Ostatnio wraz z rodziną w Netflixie oglądaliśmy film Kronika Świąteczna w trybie Dolby Vision. Po dziesięciu minutach wszyscy mieliśmy dość, brak kolorów, rozmycie, brak kontrastu (oczywiście wszystkie parametry ustawione na max), jakość z kaset VHS byłaby zdecydowanie lepsza. Ostatecznie film oglądaliśmy dzięki podłączeniu telewizora do starego laptopa, z którego odpalony był Netflix, oczywiście obraz nie porównywalnie lepszy. Filmy w Dolby Vison są nie do oglądania, truizmem jest przypomnienie, że nie można wyłączyć trybu HDR(XF9005). W jaki sposób korzystać z telewizora Sony(XF9005) aby tryb HDR działał właściwe? Dlaczego tryb HDR funkcjonuje wadliwe w telewizorach Sony(XF9005)? Kiedy dokładnie ta usterka zostanie usunięta?

21 ODPOW. 21
profile.country.PL.title
TaikiBansei
Poszukiwacz

wyłączyć hdr nie mogę, u mnie problem występuje tylko z netflixem gdy
używam przycisku na pilocie, gdy wchodzę w "home" i netflix kolory są
normalne
profile.country.PL.title
TaikiBansei
Poszukiwacz

Absolutnie, w żadnym wypadku nie uważam to za normalne i zmieniając telewizor na pewno ten problem wezmę mocno pod uwagę, Staram się tylko pomóc ,aby problem z niedopuszczalnego stał się  po prostu "uciążliwy" 

bo kupiliśmy TV ,za nie małe kwotę, którego obraz miał cieszyć oko a nie stwarzać problemy