anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony kd-49xf8596 problem z motionflow

profile.country.PL.title
Huczeq
Użytkownik

Sony kd-49xf8596 problem z motionflow

Witam, jestem posiadaczem tv kd-49xd8596, obraz jest bardzo dobry, lecz znalazłem problem podczas szybkiego ruchu, występują artefakty.

Filmik na którym jest pokazane to: 
https://youtu.be/WgcRz41OUT4

A to oryginalny film z youtuba:
https://youtu.be/G4t6TqG5LM8

Jak na razie to tylko w tym filmiku występuje ten problem przy włączonym Motionflow na płynny i tryb kliszy: duża lub średnia, zależy mi na tym ustawieniu, ponieważ lubie jak obraz jest ultra płynny lecz jak wylacze tryb kliszy to plynnosc mnie nie zadowala.

Czy to wina sprzętu lub oprogramowania? Może wina jakiegoś innego ustawienia? U was też tak jest?

Możliwe że ten problem występuje na większej ilości scen,filmach ale mam zbyt krótko ten tv aby znaleźć więcej problemów.

 

 

11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Czy konsultowałeś to już z naszym wsparciem technicznym? W razie potrzeby podajemy kontakt: poprzez formularz na stronie: https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email, telefonicznie dzwoniąc pod numer tel. 22 3060694 lub e-mailowo: customersupport.pl@eu.sony.com. 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@Huczeq  zgłosiłem Twój problem do supportu - oto odpowiedź:

Klient napisał, że problem dotyczy wyłącznie jednego nagrania, więc w pierwszej kolejności warto sprawdzić, czy problem faktycznie jest związany z urządzeniem testując inne nagrania. Dodatkowo, czy na telewizorze zainstalowana jest najnowsza wersja oprogramowania? Jak telewizor odtwarza kompatybilne pliki 4K z USB lub sygnał 4K z HDMI? Problem również występuje? Czy inne aplikacje oferujące streaming treści 4K (przykładowo Netflix) mają ten sam objaw?

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Huczeq
Użytkownik

Film odtwarzałem w jakości Full HD, ponieważ na tą chwilę moj internet nie pozwla na płynne odtwarzanie w 4k (ale to sie zmienie, poniewaz bede mial światłowod), czasami w niektorych filmach tez zauwazam ten problem, spróbuję pobrać ten plik na usb i wtedy go przetestować, zauważyłem też że na mojm drugim tv kd-55xd7005 przy motionflow na plynny i trybie kliszy na auto tez występują podobne artefakty.

Chciałbym aby ktoś kto ma podobny model lub nawet inny sprawdził czy podobne artefakty występują?

Nie ukrywam że wolałbym najpierw się upewnić że to nie jest wina oprogrmowania lub tak po prostu jest niestety. 

Mam najnowszą wersję oprogramowania, jeszcze nie dostałem aktualizacji do 8.0.

 

Dodane:

Właśnie sprawdziłem przez hdmi w 4k i jest podobnie, czasami artefakty wokół poruszającej postaci sa mniej widoczne ale są, czasami bardziej.

profile.country.PL.title
Huczeq
Użytkownik

Mam też wrażenie że ten telewizor radzi sobie trochę gorzej w płynności z porównaniu z kd-55xd7005, na obu motionflow ustawionym na plynnym i trybie kliszy wyłączonym

profile.country.PL.title
Huczeq
Użytkownik

Zauważyłem że na drugim tv sony kd-55xd7005 z ustawieniami motionflow na płynny i tryb kliszy wyłączony obraz jest płynny, a na kd-49xf8596 z tymi ustawieniami obraz szarpie, nie jest płynny i wydaje mi się że nie ma różnicy między ustawieniami motionflow (nawet wyłączony) nie ma różnić gdy tryb kliszy jest wyłączony. Sony coś zmieniło? Czy może to jest wina mojego tv, też ktoś ma podobnie?

profile.country.PL.title
skarp73
Poszukiwacz

Polecam wykonać kalibrację telewizora na podstawie wskazówek dostępnych na stronie rtings.com.

profile.country.PL.title
Huczeq
Użytkownik

@skarp73 

Wydaje mi się że kalibracja nie ma nic do działania motionflow, chyba że się mylę,

ale chętnie przeprowadzę kalibrację i dziękuję za pomoc.

Edit:

Na stronie podanej stronie znajduje się informacja o działaniu motionflow i jest wyjaśnione dlaczego motionflow nie działa z wyłączonym trybem kliszy. Co nie zmienia faktu że interpolacja ruchu nie działa w filmach o proporcjach 16:9(niezaleznie od aplikacji, z wyjatkiem odtwarzania filmu na pc, gdy obraz z pc ma proporcje 16:9), podejrzewam ze interpolacja ruchu nie działa gdy na ekranie wyswietlany jest interfejs androida/aplikacji.

profile.country.PL.title
skarp73
Poszukiwacz

Na moim 75 calowym egzemplarzu najczystszy obraz uzyskuję przy wyłączonym motionflow. Taki też wybór zalecają chłopaki z rtings.com.
profile.country.PL.title
Huczeq
Użytkownik

https://www.youtube.com/watch?v=TVtoxUohG5E

Na moim tv, na tym filmie gdy motionflow i tryb kliszy są wyłączone przy pzesuwającym się kwadracie widać smugi przed i za nim i brak płynności podczas ruchu, ale gdy tylko włączę motionflow na płynny i tryb kliszy na duża to te smugi znikają.

Zależy mi na większej płynności, głównie dlatego kupiłem ten tv, lecz zastanawia mnie fakt jak działa tryb kliszy i dlaczego efekty motionflow widać po włączeniu tej opcji. Jak już wspominałem na kd-55xd7005 obraz jest płynniejszy po włączeniu motionflow.