anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony kd-49xf8596 problem z motionflow

profile.country.PL.title
Huczeq
Użytkownik

Sony kd-49xf8596 problem z motionflow

Witam, jestem posiadaczem tv kd-49xd8596, obraz jest bardzo dobry, lecz znalazłem problem podczas szybkiego ruchu, występują artefakty.

Filmik na którym jest pokazane to: 
https://youtu.be/WgcRz41OUT4

A to oryginalny film z youtuba:
https://youtu.be/G4t6TqG5LM8

Jak na razie to tylko w tym filmiku występuje ten problem przy włączonym Motionflow na płynny i tryb kliszy: duża lub średnia, zależy mi na tym ustawieniu, ponieważ lubie jak obraz jest ultra płynny lecz jak wylacze tryb kliszy to plynnosc mnie nie zadowala.

Czy to wina sprzętu lub oprogramowania? Może wina jakiegoś innego ustawienia? U was też tak jest?

Możliwe że ten problem występuje na większej ilości scen,filmach ale mam zbyt krótko ten tv aby znaleźć więcej problemów.

 

 

11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
skarp73
Poszukiwacz

Witam,
no cóż, swoje uwagi co do czystości obrazu odnoszę głównie do meczu piłki nożnej. To tam widać najwyraźniej, że ten ekran ma trudności z obrazem w ruchu. I to tam właśnie, podczas meczu widać, że jeśli nawet włączone motionflow i tryb kliszy przy wolno poruszającej się kamerze robi dobrą robotę - potrafi wyostrzyć scenę meczu: murawę, piłkarzy czy nawet linie - to gdy tylko obraz przyspiesza np. przy szybkiej akcji czy wybiciu piłki przez bramkarza to przy włączonym motionflow powstają artefakty wręcz irytujące, psujące przyjemność oglądania.Trzeba wyraźnie powiedzieć, że ten ekran we wszystkich kombinacjach z użytym motionflow, z czy bez trybu kliszy, nie potrafi pozbyć się efektu brudnego ekranu. Co więcej w modelu 75 calowym, a taki posiadam, przy obrazie o jakości HD wychodzi jak na dłoni, że właśnie wyłączenie dopalaczy umożliwia elektronice tego telewizora subtelniejszą ingerencję w obraz - zakłócenia występują wówczas w miarę równomierne na całej powierzchni ekranu i są delikatne, po prostu akceptowalne. To tyle z obserwacji obrazów dla ludzi. Natomiast efektem uzyskanym przy użyciu testowych plansz i filmów jak w załączonym linku polecam nie zaprzątać sobie głowy.
Pzdr.

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@skarp73  Polskie kanały hd to 1080i/25Hz , czyli obraz z przelotem. Niemieckie publiczne z Astry to 720p/50Hz, a czeskie publiczne z naziemnej(dvb-t2) to 1080p/50Hz , czyli obraz bez przelotu. Z tego co kiedyś doczytałem format bez przelotu jest właśnie wybierany do relacji sportowych. Może to jest przyczyna. Dla mnie obraz relacji sportowych np. ZDF hd ,czy CT sport hd też jest lepszy  niż naszych kanałów hd.