anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KD55XD7005 - wyjście optyczne, audio a zgłaśnianie soundbara

profile.country.PL.title
doktordiabel
Poszukiwacz

Sony KD55XD7005 - wyjście optyczne, audio a zgłaśnianie soundbara

Witam serdecznie, borykam się z następującym problemem. Zakupiłem soundbar Xiaomi Mi TV. Chciałem podłączyć go poprzez bluetooth ale niestety mój TV go nie widzi. Trudno. Postanowiłem podłaczyć soundbar poprzez wyjscie audio (optyczne albo jack 3.5mm). Jeśli chodzi o gniazdo słuchawkowe (3.5mm jack) jest fajnie, gdyż mogę sterować poziomem głośności poprzez pilot TV (soundbar nie posiada swojego pilota, zgłasnianie jest na obudowie). Natomiast kiedy wylacze TV, soundbar sie nie wyłącza razem z TV. Kolejny problem tego podłączenia to jezeli soundbar jest wylaczony - w TV nie ma dzwieku - wiadomo po podlaczeniu JACK ma pierszenstwo...
 Drugie połączenie optyczne - nie mam mozliwosci sterowania poziomem głośnosci z pilota TV.
Moje pytanie brzmi - czy istnieje sposób aby móc sterować poziomem głośności soundbara przy podłączeniu optycznym ? Lub, czy istnieje sposób aby przy braku włączonego soundbara przy połączeniu jack 3.5mm głośniki TV odtwarzały dzwięk? Nazewnictwo może być błędne, przepraszam nie mam wykształcenia technicznego. Proszę o porady, sugestie.

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
wojtekmarchewka
Użytkownik

Niestety,nie ma możliwości sterowania głośnością soundbara przy optyku, nadal masz aktywne głośniki w TV. Jednak po przełączeniu, w ustawieniach "głośnik" na system audio, głośniki w tv są nie aktywne i wycisza dźwięk. Sterowanie głośnością,nadal odbywa się tylko za pomocą systemu audio.

Tak samo nie będziesz miał działających głośników, przy aktywnym wejściu słuchawkowym.

Soundbar włącza i wyłącza z TV, tylko przy połączeniu z Hdmi Arc. 

Zostaje Ci tylko Bluetooth, do komfortowego użytkowania,  niestety nie mam pojęcia dlaczego się nie widzą, może coś źle robisz. 

profile.country.PL.title
doktordiabel
Poszukiwacz

Dzięki serdeczne za odpowiedź. Jeśli chodzi o bluetooth mój TV nie widzi żadnych urządzeń, wyskakuje komunikat skanowanie dostepnych urządzen i tak w nieskonczoność... Wiem, że bluetooth w soundbarze działa, gdyż widzi go telefon.

profile.country.PL.title
wojtekmarchewka
Użytkownik

Może nie wyświetla,  bo nie są sparowane. Zobacz czy nie trzeba np. Na soundbarze przytrzymać przyciski Bluetooth. Może soundbar ma jakiś tryb parowania? 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Twój model TV nie obsługuje protokołu A2DP dla Bluetooth. Dlatego nie znajdziesz innych urzadzeń odtwarzjących strumieniowo dźwięk. Dopiero niektóre wyższe modele TV Sony mają taką funkcjonalność.

 

P.S. Kolego wystarczyło przeszukać forum podobne tematy już tu były - kto szuka nie błądzi :slight_smile:

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
doktordiabel
Poszukiwacz

Dziekuję za odpowiedzi. Niestety słabo idzie mi obsługa wyszukiwarki - uwierz próbowałem szukać. 
Panowie, podsumowując, jaki soundbar do mojego modelu telewizora ? Macie jakieś sprawdzone? Co muszą mieć? Rozumiem, że najlepiej, zeby miały wyjście HDMI?

profile.country.PL.title
wojtekmarchewka
Użytkownik

Z subwooferem.

Zdecydowanie Sony HT-CT390

Bez suba.

Yamaha Yas-107