anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony XE9005 i problem z MKV

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
Tomasz_Bielski
Poszukiwacz

Sony XE9005 i problem z MKV

Walczę od jakiegoś czasu z odtwarzaniem filmów w MKV na moim TV. Wiem, że te TV słabo sobie radzą z obsługą MKV ale dzieki MX Player PRO + odpowiednim kodeku działaja "prawie" jak należy. 

Mam wrażenie, że CPU w TV nie wyrabia lub pamięc gdy odtwarzam filmy w jakości blu-ray HDR 4K (co ważą ponad 50gb pliki MKV). w Opcjach TV gdzie są wyświetlane aplikacje to staram się wyłączać ręcznie lub usunąc zbędne apki które chyba wciąż działają? Bo skoro np wybiorę jakąś aplikację i dam wymuś zamknęcie to znaczy że chyb ajest aktywna? Gdy je wyłączę i zresetuje Android TV to filmy w MX player działają bez zacinki ale gdy coś porobię innego np obejrzę netflix , YT to następnie znów filmy potrafią zacinać - tak jakby podzespoły nie wyrabiały.. 


Zastanawiam się co robić.. Nie chcę kupować dodatkowego android box by odtwarzać filmy MKV, dlatego szukam alternatywy na moim TV. Mam też Xbox One ale one również słabo sobie radzą z MKV. Jak na razie MX Player Pro lub ewentualnie ARchos radza sobie najlepiej. Nawet VLC sie wiesza przy plikach MKV większych od 30 gb. 

 

Czy ktoś tutaj z forumowiczów ma podobny problem i jakoś go rozwiazał? 
Mój obecny sposób to aby obejrzeć film to trzeba zresetować android tv + wyłączyć wszelkie apki... I działa bardzo ok lecz na dłuższą metę jest to nie wygodne..  

Druga sprawa czy jest jakaś apka narzędziowa która automatycznie optymalizuje android pod tym kątem? Coś jak Na PC jest CCleaner + ważne by można było w niej odczytać jakie apki działają w tle oraz w prostszy sposób je wyłączyć.  Szukałem w sklepie Google Play i nic konkretnego nie znalazłem dla android TV. 

Ja filmy MKV oglądam sporadycznie z 1-2 filmy na miesiąc.. Dlatego nie chcę za bardzo kupować dodatkowego urządzenia bo wydaje mi się to zbędne.  TV mam podłączony do PC ale za chiny ludowe nie wiem jak zrobić aby filmy w HDR działały PC=TV ;/ .  A głównie zależy mi na filmach MKV w formacie 4K HDR :).

 

PS. Czy idzie jakoś podejrzeć np w trakcie odtwarzania filmu MKV lub normalnie jak sprawuje się pamięc i CPU? Na PC to wiadomo jest to bardzo proste do sprawdzenia.. Natomiast na Android TV taka funkcja by mi się bardzo przydała bo bym wiedział i się upewnił czy to na 100% nie wyrabia jakiś podzespół niżeli źle ustawiłem kodeki. 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Tomasz_Bielski
Poszukiwacz

Problem rozwiązany podejrzenia padły na mój starodawny dysk zewnętrzny. Kupiłem nowy i już filmy działają duużo lepiej a właściwie tak jak działać powinny. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Cześć!

 

Spróbujemy zasięgnąć wiedzy u źródła, zgłosiłam Twoje pytania do supportu technicznego. Może oni będą w stanie coś poradzić odnośnie MKV. 

 

Pozdrawiam, 

Barbara_K

profile.country.PL.title
Tomasz_Bielski
Poszukiwacz

Dziękuje ale to pewnie nic nie da.. Ogólnie z tego co wiem to tv sony słabo sobie radzą ze wsparciem MKV. Dziwne nowa technologia i porządne TV  a nie radzą sobie z niektórymi plikami MKV. 

 

Może to specjalnie by nie oglądać pirackich kopii? No ale cierpią na tym osoby, które mają własne nagrania np z kamery cuyfrowej i chcą puścić rodzinie filmiki w MKV.. I co teraz mają zrobić? Mam pełno nagrań od 10-80gb ważą. I tylko te do 30gb jako tako działają .. Dziwne bardzo dziwne ;/

profile.country.PL.title
snovvy77
Użytkownik

Też odtwarzam pliki .mkv o wadze 50GB i u mnie nie przycina ani stockowy odtwarzcz ani VLC czy MX Player. Oczywiście pliki odtwarzane są z dysku USB bo po domowej sieci to jednak potrafią zwolnić.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Oto odpowiedź supportu:

Sytuacja spowodowana jest najprawdopodobniej z kompatybilnością plików, które nie są w pełni zgodne pod kątem zainstalowanych na telewizorze kodeków. Niestety nie możemy zalecić doinstalowania ich od strony telewizora, jednak pełna lista obsługiwanych formatów/kodeków dostępna jest poniżej:

http://helpguide.sony.net/tv/eaep1/v1/pl/04-01-03_03.html

Proszę o weryfikację odtwarzanych plików pod kątem kompatybilności.

Dodatkowo informuję, że jako wsparcie techniczne Sony nie zajmujemy się aplikacjami zewnętrznymi - one zazwyczaj posiadają osobne wsparcie.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

Z jakiego źródła odtwarzasz pliki? Wypróbuj, czy po przegraniu na szybki dysk usb materiały też będą się przycinać.

profile.country.PL.title
Tomasz_Bielski
Poszukiwacz

HEVC / H.265  - dokładnie takie mam formaty niektórych MKV.  

 

Zauważyłem, że może to być wina powolnego Android TV lub dysku? Może warto sformatować dysk ale kurcze mam tam dużo istotnych danych. To dysk zewnętrzny WD elements 1TB i jakoś nie jestem do końca przekonany czy akurat wpływa na to jego powolność.

 

Filmów nie moge zgrać na dysk wewnetrzny w TV bo jest on za mały. Każdy mój materiał wazy od 10gb .. a pamięc max 8gb wolnego :wink:

 

Z jakiego źródła odtwarzam? A no próbowałem z wbudowanego odtwarzacza wideo (od Sony) ale coś mi on nie pasuje i też sprawia problemy z wydajnością. VLC odpada bo on radzi sobie z plikami do 30gb, wiec najlepszym i jedynym rozwiązaniem jest odtwarzanie filmów w MX Player PRO + kodek AIO.. Wówczas jak powyłączam zbędne apki w tle to film idzie obejrzec bez zacinki.. 

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

Jeśli masz możliwość, przegraj na próbę jeden materiał na inny dysk lub pendrive i zobacz, czy dalej będzie się zacinać. Oczywiście przegrywanie do pamięci wewnętrznej nie ma sensu. Z twojego opisu wynika, że najbardziej prawdopodobne są kłopoty z pamięcią w systemie (niecałe 400 MB wolne). Spróbuj poszukać w MX Playerze, czy nie ma gdzieś zarezerwowanej zbyt dużej puli pamięci na buforowanie odtwarzania.

 

profile.country.PL.title
Tomasz_Bielski
Poszukiwacz

Problem rozwiązany podejrzenia padły na mój starodawny dysk zewnętrzny. Kupiłem nowy i już filmy działają duużo lepiej a właściwie tak jak działać powinny.