anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony XE9005 - problem z internetem

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
Tomasz_Bielski
Poszukiwacz

Sony XE9005 - problem z internetem

Od pewnego czasu wariuje mi internet w moim TV Sony Xe9005. Telewizor mam od kilku lat i wszystko działało jak należy. Od miesiąca jak mi wyłaczają prąd (bo często to robią - budują drogi) to już system Android TV nie może nawiązać połączenia z intenetem. Dopiero działa jak wszystko przywrócę do domyślnych ustawień. Ruter mam dobry i wszystko jest ustawione OK.

 

Testowałem na mobilnym urządzeniu i to samo! Też nie zaskakuje. Stan sieci prawidłowy ale pisze przy nazwie sieci "brak internetu". Co to może być? Przywracanie do fabrycznych ustawień pomaga tylko aż do chwili kiedy znów wyłączą mi prąd. 

 

 

--

Problem rozwiązany znalazłem sposób --> https://www.sony.pl/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/articles/00245675
Coś jest nie tak z oprogramowaniem. Aktualizacje robię zawsze ręcznie. Najnowsza wgrywałem jakoś w maju i działało prawidłow aż do lipca.  Nie mam już sił i męczy mnie ponowna kalibracja ustawień gdy wszystko przywracam do stanu początkowego. 

TV już nie jest na gwarancji. Jestem pewny, ze to wina samego oprogramowanie nie hardware. Nawet trzymając POWER przez 5 sekund co skutkuje wyłączeniem TV i ponowne go uruchomienie - również nie pomaga.

Proszę o pomoc. Co ciekawe po kablu ETHERNET jest to samo. Niby Adresy IP ładni przypisuje i sieć jest ale nie ma samego internetu. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

 

rozwiązanie problemu znalazłeś naszej stronie. W opisie procedury nie wspomniano o przywracaniu TV do ustawień fabrycznych. Spróbuj jedynie zmienić odpowiednio ustawienia zegara na "Czas z sieci".

Skoro problem występuje na większej liczbie urządzeń, to raczej poszukaj problemów z ruterem. Być może wystarczy jego reset i nie będzie konieczności zmiany ustawień w TV lub smartfonie.

 

Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

 

rozwiązanie problemu znalazłeś naszej stronie. W opisie procedury nie wspomniano o przywracaniu TV do ustawień fabrycznych. Spróbuj jedynie zmienić odpowiednio ustawienia zegara na "Czas z sieci".

Skoro problem występuje na większej liczbie urządzeń, to raczej poszukaj problemów z ruterem. Być może wystarczy jego reset i nie będzie konieczności zmiany ustawień w TV lub smartfonie.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
tadkil
Poszukiwacz

Dotyczy TV KD-65XE8505. Rzeczywiście ustawienie zegara na 'Czas z sieci' rozwiązało problem z internetem. Dziękuje.

TK