anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony XE900E 49` rozłącza się z ps4 PRO

projektusz
Nowicjusz

Sony XE900E 49` rozłącza się z ps4 PRO

Witam, kilka dni temu kupiłem nowy telewizor Sony XE900E. Głównie w celu używania konsoli PS4 PRO, wszyszystko działa sprawnie, gry wyswietlaaj sie w 4K i HDR.Jednak w losowych momentach TV traci obraz, to znaczy rozłącza na chwiel konsolę i podłącza ponownie, ekran na chwile staje sie czarny ginie dźwięk, wyświetla się informacja o wejsciu HDMI i obraz pojawia sie ponownie, jest to dokładnie ten problem:

https://www.youtube.com/watch?v=B6ny04oFQSg

oczywiście TV inny
Dzieje sie to zarówno w menu jak i w grach(battlefield 1, Horizon Zero Dawn) Opcje dotyczace 4K i HDR w konsoli wszystkie ustawione na automatyczne. w TV HDR-automatyczne. Nowy kabel HDMI już wypróbowany,różne wejscia równierz. Problem nie wystepuje np. przy oglądaniu netflixa z aplikacji TV.  Mam nadzieję ,że nie skończy się to serwisem... Jakieś pomysły

Tagi (3)
4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Wydaje nam się, że pomoc serwisu oże byćw  tm przypadku nieunikniona. Nie wiadomo czy wina leży po stronie TV czy konsoli, lepiej zweryfikować to jak najszybciej. 

 

Pro forma podajemy kontakt do serwisu:

https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email, telefonicznie dzwoniąc pod numer tel. 22 3060694 lub e-mailowo: customersupport.pl@eu.sony.com.

 

Pozdrawiamy,

Zespół Sony

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

1. Podłącz konsolę pod HDMI 2 lub 3

2. Ustaw w TV tryb rozszerzony dla tych portów

3. Kup DOBRY kabel HDMI działający z 18Gbps lub więcej (tutaj prawdopodobnie tkwi problem - koniecznie potwierdź, że działa przy takich przepływnościach. Najlepiej kupić taki, gdzie producenci wyraźnie chwalą się na pudełku prędkością przesyłu co najmniej 18Gbps)

4. Ustaw tryb RGB lub Auto na konsoli

5. W trakcie działania konsoli potwierdź (i ustaw w razie potrzeby), że TV działa w trybie Gra

Powinno wszystko zadziałać.

profile.country.PL.title
GRazny
Poszukiwacz

 mnie był problem z kablem przy identycznych objawach...

profile.country.PL.title
jarixo
Użytkownik

U mnie również identyczne objawy spowodowane nieodpowiednim kabelkiem. Kable z MediaE 3m i 3,2 w cenach 80-120 zł mimo deklarowanego na opakowaniu 18 Gbps szwankowały pierwszy przerywał jak w temacie a z drugim wogóle obrazu nie było na ulepszonym formacie. Kupiłem innej marki za 50 zł 2,5m i działa bez zarzutu. Ten krótki dołączony do konsoli też działał ok. Wniosek taki, że te deklaracje na opakowniu nie koniecznie pokrywają się ze stanem faktycznym.