anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony xf9005 - problem z jakoscia obrazu.

profile.country.PL.title
Houdini01
Poszukiwacz

Sony xf9005 - problem z jakoscia obrazu.

Zakupilem 55xf9005 i byc moze przez swoje laicostwo mam mala zagwostke. Mam dekoder upc mediabox i obraz na tv w upc jest gorszy niz w moim poprzednim tv hx800, natomiast gdy odpalam showmax lub netflix to obraz juz jest calkiem niezly, naromiast nie jest to poziom jakosci jaki widzialem w sklepach (wiem tam kolory, jasnosc rtc sa podrasowane do maxa) i powaznie zastanwiam sie nad zwrotem tv.

bede wdzieczny za wszelkie sugestie jak mozna ten obraz poprawic (ustawienie kinopro nie pomaga, natomiast chcialem ustawic w opcjach - zewnetrzne wejscia - hdmi - obraz 4k ale w wtedy trace dzwiek i obraz sie zmniejsza - taki efekt wystepuje tylko przy ogladaniu przez dekoder upc.

26 ODPOW. 26
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć!

 

Co rozumiesz przez gorszą jakość obrazu? Chodzi Ci o kolory, kontrast, ostrość? 

 

W sklepach, odtwarzają materiały demo z bardzo dużym bitrate (nieosiągalny poziom dla tego co oferują kablówki czy serwisy streamingowe), nagranie jest w 4K wiec wtedy TV pokazuje pełnię możliwości i naprawdę następuje opad szczęki. Podobny efekt będzie jeśli odtworzysz w domu Bluray UltraHD. 

 

 

profile.country.PL.title
Houdini01
Poszukiwacz

Gorsza jakosc obrazu to obraz pokroju SD. Mialem hx800 wczesniej i obraz w hd w kablowce byl ok, natomiast w kablowce na xf9005 obraz jest w jakosci porownywalnej do SD, duzo gorszy niz np w showmax czy netflix. Do tego przy wejsciu do hdmi przez ktory mam podlaczony dekoder upc nie moge zmienic w ustawienaich zewnetrznych wyjsc hdmi na ulepszony format (gdy to robie obraz zmniejsza sie do prostokata wielkosci 1/5 ekranu i znika dzwiek) ani w ustawieniach czystosci na mastered in 4k. Nie mowie juz o ogladaniu np pilki noznej bo jakosc jest gorsza niz na moim 8letnim tv.
Pozdrawiam

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@Houdini01 A jak jest z obrazem przy kanałach niekodowanych bez dekodera?

profile.country.PL.title
Houdini01
Poszukiwacz

Nie wiem czy dobrze rozumiem Twoje pytanie, ale mowie kanalach na ktore sa na dekoderze upc (mediabox) ktory jest podlaczony hdmi (wejscie hdmi 3 w tv). Wszystkiekanaly hd i nie hd sa po prostu jakosci gorszej niz w poprzednim tv, zakladam ze to wina albo kabla, albo sygnalu albo dekodera, bo filmy na aplikacjach showmax i netflix sa ok.

profile.country.PL.title
Houdini01
Poszukiwacz

Zaatanawiam czy ma znaczenie to ze przy instalacji tv pytalo mnie o sygnal i strojenie / szukanie kanalow - uznalem ze to lnie nie dotyczy bo mam dekoder upc i wystarczy podpiac kabel, ale moze pominiecie tego kroku bylo przyczyna?

profile.country.PL.title
kosa16051971
Użytkownik

Kolego ja na twoim miejscu pobawiłbym się ustawieniami dekodera odnośnie rozdzielczości,często jest tak,że rozdzielczość standardowo ustawiona jest na 720p,sprawdź jak jest u ciebie.

Kosecki
profile.country.PL.title
kosa16051971
Użytkownik

To znalazłem w twojej instrukcji:Zmiana ustawień rozdzielczości HD Programy telewizyjne HD nadawane są w dwóch standardach rozdzielczości: 720p lub 1080i, co odpowiednio oznacza 720 albo 1080 linii rozdzielczości pionowej. Domyślna rozdzielczość obrazu HD w UPC Mediabox ustawiona jest na 720p. Ustawienia domyślne można zmienić po naciśnięciu przycisku MENU na pilocie, wejściu w Ustawienia, a następnie w Ustawienia TV.

Kosecki
profile.country.PL.title
Houdini01
Poszukiwacz

To mialoby sens, jutro bede w somu to sprawdz, dzieki za pofatygowanie sie do instrukcji mediabox :slight_smile:

profile.country.PL.title
kosa16051971
Użytkownik

Nie ma problemu,pozdrawiam.

Kosecki