anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony xf9005 - problem z jakoscia obrazu.

profile.country.PL.title
Houdini01
Poszukiwacz

Sony xf9005 - problem z jakoscia obrazu.

Zakupilem 55xf9005 i byc moze przez swoje laicostwo mam mala zagwostke. Mam dekoder upc mediabox i obraz na tv w upc jest gorszy niz w moim poprzednim tv hx800, natomiast gdy odpalam showmax lub netflix to obraz juz jest calkiem niezly, naromiast nie jest to poziom jakosci jaki widzialem w sklepach (wiem tam kolory, jasnosc rtc sa podrasowane do maxa) i powaznie zastanwiam sie nad zwrotem tv.

bede wdzieczny za wszelkie sugestie jak mozna ten obraz poprawic (ustawienie kinopro nie pomaga, natomiast chcialem ustawic w opcjach - zewnetrzne wejscia - hdmi - obraz 4k ale w wtedy trace dzwiek i obraz sie zmniejsza - taki efekt wystepuje tylko przy ogladaniu przez dekoder upc.

26 ODPOW. 26
profile.country.PL.title
Mopato
Użytkownik

Też mam przez moduł ci z kablówki. Również pokazuje mi 25 Hz ale obraz jest piękny, płynny i gładki.

profile.country.PL.title
Qulfon
Poszukiwacz

Mógłbyś opisać każdą opcję jaką masz w ustawieniach ustawioną lub podesłać zdjęcia zakładek w ustawieniach? Może coś mam namieszane. Jeszcze jedno pytanie, jaki dostawca tv kablowej?  Dzięki.

profile.country.PL.title
Mopato
Użytkownik

Daj zwykłego maila to ci podeślę.bo tu coś mi wiadomości kiepsko działają.

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@Qulfon  Twój telewizor pokazuje jaki sygnał oryginalny idzie od nadawcy kanału.  U mnie z czeskiej dvb-t2 telewizor Sony pokazuje  na jednych kanałach 1080p/50 Hz , a na innych 540p/50 Hz. A na kanałach w starym mpeg2 wyskakuje 576i/25. Podobnie przy odbiorze z satelity np. Astra. Kanał ZDF HD  720p/50 , a przy ZDF SD  576i/25. A 4k  fta , to 2160p/50 .U mnie przy kablówce UPC (pakiet bezpłatny Start) pokazywane są tylko 1080i/25 i 576i/25. Zobacz w diagnostyce  sygnału, czy nie ma za dużo błędów. Wtedy do poprawy instalacja. Kablówki często nadają sygnały z bardzo słabym bitrate. Nie spotkałem nadawcy, który nadaje w 1080i/50 Hz. Obraz po prostu jest skalowany do tych rozdzielczości. Sąsiad ma moduł , czy dekoder?

profile.country.PL.title
Qulfon
Poszukiwacz

Sąsiad odbiera z dekodera tv kablowej i ma 1080i na 50Hz na wszystkich programach HD. Odbiór przez kabel hdmi. Jadę dzisiaj po dekoder dla próby. Może problem jest z tym modułem CI.

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

Moduł CI (cam) służy tylko do odkodowania kanałów. Nie ma nic wspólnego z jakością. Są kanały niekodowane w wielu kablówkach. Po włożeniu modułu nie ma różnicy w jakości.

profile.country.PL.title
Qulfon
Poszukiwacz

Założyłem osobny wątek, gdyby ktoś był zainteresowany.

https://community.sony.pl/t5/android-tv/czestotliwosc-odswiezania/m-p/3684178#M12204