anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

TV Sony 75XR95J - eARC problem z Dolby Atmos i DTS X

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
daniel.szewczyk82
Użytkownik

TV Sony 75XR95J - eARC problem z Dolby Atmos i DTS X

Witam
Miałbym prośbę do ekspertów. Poniżej lista sprzętu na jakim mam problem:
1) Amplituner Marantz SR5015
2) TV Sony 75XR95J
3) Kabel HDMI certyfikowany 2.1 Lindy (łączący TV z Amplitunerem) (TV wyjście EARC HDMI3, Marantz wejscie EARC jest tylko jedna możliwa opcja więc pomylić się nie da)
4) Nvidia Shield 2019

Problem jaki mam to to, że po zakupie tego telewizora będę mógł zrezygnować z Shielda i odtwarzać treści 4k HDR z dźwiękiem DTS X i Dolby Atmos bezpośrednio z dysku podłączonego do TV ale wygląda na to, że z TV nadal jest problem. Poniżej opiszę dwa scenariusze:

Shield -> HDMI in Marantz -> Marantz HDMI EARC do TV
1) Odtwarzam jakikolwiek film czy to z Kodi czy VLC podaję przykład Cruella z Atmos wszystko działa prawidłowo obraz 4K HDR i Atmos jest jak widać na załączonych screenie:
screen1:
https://www.dropbox.com/s/zuohg90jr6...reen1.JPG?dl=0
I tu jest po temacie, wszystko jak należy

TV->EARC Marantz
2) Odtwarzam ten sam film czyli np. Cruella z Atmos bezpośrednio z telewizora (z podpiętym dyskiem) z aplikacji Kodi czy VLC (to nie ma znaczenia bo efekt jest ten sam) i widzę tylko DD+
screen3
https://www.dropbox.com/s/z89i3ivt5n...reen3.JPG?dl=0
screen4
https://www.dropbox.com/s/g58o242s8g...reen4.JPG?dl=0

Analogicznie jest w przypadku DTS X - na shield wszystko na amplitunerze OK a gdy odtwarzam z TV to na amplitunerze widać jedynie zwykły DTS.
Konfiguracja np. aplikacji KODI jest taka sama w TV jak i na Shield.

Co zrobić lub czy może coś trzeba aktywować? aby EARC z TV przepuszczał Atmos i DTS X do amplitunera ?
pozdrawiam
Daniel

32 ODPOW. 32
profile.country.PL.title
daniel.szewczyk82
Użytkownik

DSC_2647.JPG

DSC_2648.JPG

  Cześć

Powyżej zamieściłem przykład Top Gun Maverick 7.1 Atmos i DTS Master HD puszczony z Shielda. Z tego co widzę jak wykryty jest Atmos to input signal już się ustawia sam i generuje na głośniki jak widać. Wnioskuję, że wygenerował sygnał obiektowo:) ale co ciekawe przy DTS X już wygląda to inaczej z input signal.

profile.country.PL.title
DARc69
Użytkownik

Może nie zrozumiałem poprawnie Twoich zdjęć i opisu sytuacji ale tam nie widzę DTS X :slight_smile:

Na jednym masz DTS HD/Master i to jest ścieżka mająca GOTOWE, kompresowane (ale w miarę "bezstratnie") kanały i dlatego poniżej widać na Imput signal, że masz 7.1 kanałów już przygotowanych w ścieżce. Amplituner ma je jedynie "odtworzyć" na swoich głośnikach (takich jakie ma) jak ma ich mniej to wybierze tylko niektóre kanały a jak ma jakiś tryb "virtualizacji" to będzie czasami starał się inaczej te kanały rozłożyć na swoich głośnikach.
W drugim przypadku masz Atmos (w ramach ścieżki TrueHD czyli też bezstratnej kompresji). Amplituner typowo traktuje Atmos jako coś lepszego niż TrueHD więc wybiera tę wersję ze ścieżki i stąd w Input signal nie masz określonej liczby kanałów ale "Atmos" czyli zapis obiektowy, który dopiero przez Amplituner jest renderowany na (posiadany przez niego) zestaw głośników.
Ponieważ to ścieżka TrueHD to pewnie dźwięki w Atmos też są lepszej jakości bo pojemność (przepustowość) kodeka TrueHD na to pozwala.
Albo źle coś zrozumiałem albo pomyliłeś "DTS X" z "Neural:X" a to zupełnie inna para kaloszy :slight_smile:
Pozdrawiam serdecznie.

profile.country.PL.title
daniel.szewczyk82
Użytkownik

wszystko się zgadza, znalazłem inny film ( gladiator z DTX;X) i tam było tak samo jak z Atmosem (czyli input signal było tylko DTS:X). Czyli wszystko jest jak należy.

PS. Ty wykładasz transmisję dźwięku na polibudzie czy co? :wink: