anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

TV wersja v3.317 - lista błędów

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

TV wersja v3.317 - lista błędów

Witam,

 

Zakładam wątek dotyczący listy błędów w wersji v3.317 (aktualnie dystrybucja jest zawieszona). Kto zainstalował i chciałby zgłosić jakiś błąd niech pisze jaki ma model TV o raz wypisze błędy. Niech to wygląda tak:

Model X8305C

- średnio raz dziennie TV przestaje reagować na pilota. Pomaga odłączenie TV od sieci.

 

Nie widzę sensu rozbijania wątków na modele TV.

Raz na jakiś czas listę błędów przekażemy do Sony.

 

Pozdrawiam

 

 

120 ODPOW. 120
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Zaglądając na fora Sony w innych krajach, zauważyłem, że wiele błędów które u Nas występują, nie pojawia się jeśli po aktualizacji TV został przywrócony do ustawień fabrycznych. Czy robiliście reset do ustawień fabrycznych po aktualizacji?

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
EuGenewolfe
Użytkownik

To by się zgadzało z oficjalną odpowiedzią Sony na moje zapytanie o błędy w oprogramowaniu 3.317.

Otrzymałem taką odpowiedź:

 

"Uprzejmie informuję, że aktualizacja oprogramowania do wersji PKG3.317 nie powinna powodować nieprawidłowości w działaniu telewizora.

Uprzejmie proszę o przywrócenie ustawień fabrycznych telewizora".

 

Ok, tylko teraz dwie sprawy: 

1. Skoro aktualizacja nie powinna powodować nieprawidłowości, to dlaczego została wycofana?

2. Po każdej kolejnej aktualizacji będę musiał robić factory reset i tracić wszystkie ustawienia i programy??

 

profile.country.PL.title
EuGenewolfe
Użytkownik

Otrzymałem na zadane wyżej pytania oficjalną odpowiedź od supprotu Sony.

Pozwalam ją sobie przytoczyć tutaj, bo wydaje mi się, że wyjaśnia dość dużo:

 

"W odpowiedzi na Pana pytania aktualizacja nie została wycofana, tylko została wstrzymana dystrybucja poprzez połączenie internetowe bezpośrednio do telewizorów. Aktualizacja jest dostępna bez przerw w opcji aktualizacji z wykorzystaniem nośnika USB. Problem dotyczył pobierania danych z serwerów w Holandii, jednak "profilaktycznie" dystrybucja została wstrzymana w pozostałej części regionu.

Nie jest koniecznością wykonywanie przywrócenia ustawień fabrycznych po każdej aktualizacji (jest to zalecane, lecz nie jest konieczne). Ja ze swojej strony po dokonaniu aktualizacji zalecam reset systemu AndroidTV, który nie powoduje utraty ustawień, czy programów:

http://sony-eur-eu-pl-web--eur.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/77033/kw/reset

"

Bogusz-59_rek.
Użytkownik

Dopiero trzeci powrót do ustawień fabrycznych ustabilizował działanie telewizora, nie instalowałem aplikacji co zwykle robiłem, od tygodnia odpukać nic się nie dzieje. Oby tak dalej, wyłączyłem automatyczne pobieranie aktualizacji, sam chcę decydować kiedy instalować i przywracac ustawienia fabryczne. Wszystkim i sobie życzę bezbłędnego działania naszych telewizorów :slight_smile: 

profile.country.PL.title
konik123
Użytkownik

nie wiem na jakim wy jesteście poziomie znajomości androida ale co komu z przywrocenia tv do ustawien fabrycznych kiedy te tak naprawde tego do konca nie robią np jak to jest żę robie reset a tv i tak pamięta dysk sparowany z tv no to jak to jest był reset wszystkiego czy nie? a i jeszcze jedno pytanie mam do tych co twierdzą ze im tv działa dobrze po resecie wejdzie do zakładki ustawienia cyfrowe tam gdzie szukamy kanałow itp dla mniej wtajemniczonych, i co jest płyność? spróbujcie posortować kanały

Bogusz-59_rek.
Użytkownik

Androida może opanowałeś, natomiast z ortografią jest u Ciebie nie najlepiej !

profile.country.PL.title
konik123
Użytkownik

no i jak to sie ma do softu sony?

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Nie mylić powrotu do ustawień fabrycznych z restartem /resetem. Do tego powrót do fabryki występuje w dwóch formach.

profile.country.PL.title
konik123
Użytkownik

sorki ale to ty chyba mylisz restart/reset restart to restart można np zrobic przez przytrzymanie guzika off na pilocie przez 5 sek a reset to wykasowanie danych ustawien itp

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Dla mnie już oczywiste czemu źle Ci działa tv. Po Twojej wypowiedzi widać problem. Poczytaj, poszukaj, a zrozumiesz problem.