anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

TV wersja v3.317 - lista błędów

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

TV wersja v3.317 - lista błędów

Witam,

 

Zakładam wątek dotyczący listy błędów w wersji v3.317 (aktualnie dystrybucja jest zawieszona). Kto zainstalował i chciałby zgłosić jakiś błąd niech pisze jaki ma model TV o raz wypisze błędy. Niech to wygląda tak:

Model X8305C

- średnio raz dziennie TV przestaje reagować na pilota. Pomaga odłączenie TV od sieci.

 

Nie widzę sensu rozbijania wątków na modele TV.

Raz na jakiś czas listę błędów przekażemy do Sony.

 

Pozdrawiam

 

 

120 ODPOW. 120
profile.country.PL.title
konik123
Użytkownik

ha ha ha jak byś chciał wiedziec to na tv robiłem wipe data i factory reset wielokrotnie nie znasz sie to sie nie wypowiadaj bo wprowadzasz ludzi w błąd

profile.country.PL.title
konik123
Użytkownik

a tak na marginesie gdyby twoje przywracanie do ustawień fabrycznych było tak zbawienne jak piszesz to po co sony wypuszcza te aktualuizacje jak wedlug ciecie szybkie kasowanko wszystkiego naprawia wszelkie problemy wez nie rób wody z mózgu nikomu bo jeszcze jakis biedak bedzie siedziała i przywracał do ustawien fabrycznych całą noc a to i tak nie naprawi nic...

profile.country.PL.title
barwsek
Użytkownik

Podpinam się bo u mnie "Ustawienia cyfrowe" działają dokładnie tak jak u Ciebie, muł, muł i muł, nie ma możliwości ręcznego ustawienia satelity i transpondera ponieważ albo nie da się zmienić parametru "Rodzaj przeszukiwania" albo jak już to się uda to zawiesza się na zmianie częstotliwości transpondera. Ogólnie menu ustawień cyfrowych nie da się obsługiwać bez obrażania Pana Boga...

profile.country.PL.title
konik123
Użytkownik

wiesz są tu osoby co twierdza że jak przywrócisz utawienia fabryczne to jes git ale ja to wiem i ty to wiesz ze tak nie jest nic nie pozostało tylko czekac na poprawkę i mam nadzieje żę to zrobią ja juz pisałem do sony to oczywiśicie nie odpisali jak nie bedzie działać po update to dzwonie po serwis bo mam jeszcze kilka innych problemów

profile.country.PL.title
NameLessJ
Użytkownik

Aktualizacje nie są tylko po to żeby usuwać problemy ale także po to żeby wprowadzać nowe funkcjonalności (i jak każdy nowy kawałek softu - niestety nowe błędy). 

Reset do ustawień fabrycznych może usunąć niepoprawne wpisy w plikach konfiguracyjnych (np powstałe w wyniku błedu w starszej wersji) i inne śmieci powstałe na skutek normalnego użytkowania (nigdy nie spotkałeś się z gryzącymi się aplikacjami na telefonie z Androidem?). To że Tobie reset do ustawień fabrycznych nie pomógł nie oznacza, że innym nie pomoże (choćby dlatego, że ich problemy mogą mieć zupełnie inne źródło)

Wielu producentów telefenów zaleca reset do ustawień fabrycznych po aktualizacji (jeśli występują problemy). Takie rutynowe działanie. Zresztą nie tylko telefonów (mój router CP po każdej aktualizacji prosi o reset i parę razy bez resetu się nie obyło).

 

Wygląda na to, że jestem jednym z tych szczęśliwców co nie narzekają na swój TV (x8509c) - chyba jedyną poważną wadą jest maksymalnie mułowate menu ustawień kanałów cyfrowych. Bardziej bym się czepiał androidowej apki Video & TV SideView

 

Może część problemów jest spowodowana przez doinstalowane aplikacje?

Na swoim tv oprócz standardowych mam Kodi, Archos Video Player, Twitch i jakąś gierkę FPS. Twitch i Kodi są w użyciu codziennie czasem po parę godzin.

Może warto porównać zainstalowane apki?

 

A jak coś nie działa jak powinno to chyba najlepszym rozwiązaniem jest wzywanie serwisu. Liczba wizyt serwisowych w ramach gwarancji na pewno dociera tam gdzie trzeba (bo to są realne koszty ponoszone przez Sony) a i zgłaszane w ten sposób problemy łatwiej przejdą przez trzewia korporacji

 

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

NameLesJ popieram i dzięki za wytłumaczenie niby fachowcom. Mnie już ręce opadają i boję się pisać że u mnie działa wszystko ok. Mamy ten sam model chyba KD55x8509c. Mam parę apk instalowany zewnątrz np FF, Android Assistant, Eset i dwie gry asfalt8 i jakiś golf. Asfalt8 fajny ale zajmuje dużo pamięci i Sony powinno pomyśleć by hdd wykorzystać jak kartę SD w smartach. Choć tam to nie jest w pełni przenoszone to na Tv by się przydało. Do tego kopia (apk) która bez root umożliwia zapisać ustawienia pełne tv np na hdd. Zapomniałem o Kodi ale to już oczywistość. No i odpaliłem opcje programisty, gdzie mogłem parę punktów włączyć np apk nie odp lub wyłącz zamykany proces. Przed aktualizacją czyszczę androida i w sumie musiałem może z 2razy przywracac do fabryki tylko.

profile.country.PL.title
konik123
Użytkownik

 1 Mam do ciebie pytanie korzystasz z tunera DVBS który jest wbudowany w tv?

zapewne nie wiec nie wiesz o jakich problemach mówie.

 2 Pomijajać korzystanie z tego tunera tv działa mi perfect ale nie o to mi chodzoło kupująć ten sprzet, bajery typu youtube, netflix itp miały być fajnym dodatkiem a tu dzialaja lepiej niż podstawowe funkcje takie jak ogładanie stacji telewizyjnych.

 3 Nigdzie nie pisałem że jestem fachowcem, forum to miejsce gdzie ludzie raczej szukają pomocy dzielą sie opiniami itp wiec nie rozumiem dlaczego śmiesz podważać moje zdanie i opinie kiedy nie masz ku temu podstaw nawet Sony przyznało sie do błędu w nowym  update:

"W dniu 17 lutego 2016 roku wydaliśmy uaktualnienie oprogramowania (3.317), w celu poprawienia stabilności i ogólnej wydajności Sony Android TV.

Niestety, wykryto problem techniczny w Holandii, który skutkuje błędnym zachowaniem TV podczas jego użytkowania.

Jako środek ostrożności w interesie wszystkich naszych klientów, zdecydowaliśmy się zawiesić, dystrybucję oprogramowania bezpośrednio do telewizora. Pozwoli to uniknąć żadnych dalszych problemów a naszym inżynierom w pełni zbadać przyczyny błędu.

Dokładamy naszych wszelkich starań i będziemy na bieżąco informować o znalezionych rozwiązaniach lub dalszych uaktualnieniach oprogramowania.

W międzyczasie, nadal można pobrać oprogramowanie z naszej strony wsparcia i zainstalować go na waszym TV za pomocą urządzenia pamięci masowej USB.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności i dziękujemy za cierpliwość.

 

Więć jeśli twój tv działa w 100% to dzwoń do sony że trzeba od ciebie soft z kopiować i udostępnić innym

profile.country.PL.title
EuGenewolfe
Użytkownik

@konik123 Nie wiem skąd masz takie oświadczenie Sony, ale to ciekawa sprawa, bo nieco różni się od wyjaśnienia, które mi przysłali, a które zacytowałem parę postów wyżej. W moim przypadku wyraźnie napisali, że błędów w sofcie nie ma, były natomiast problemy z pobieraniem softu z serwerów w Holandii. Domyśliłem się więc, że chodziło o ewentualne błędy CRC, które spowodowałyby uszkodzenie pliku aktualizacyjnego i ewentualny pad całego systemu (choć to dziwne, bo przecież przed instalacją wystarczy sprawdzić sumę kontrolną pliku).

W cytowanej przez Ciebie wypowiedzi można wyczytać, że faktycznie coś jest nie tak z konkretną wersją softu. Ale jeśliby tak było, to dlaczego nadal byłaby dostępna do pobrania i aktualizacji przez USB?

 

Poza tym właśnie załapałem, że oni kazali mi zrobić nie reset do ustawień fabrycznych a... zwykły reset telewizora! hehhehehe nieźle, nieźle. To jak "Standardowa odpowiedź administratora sieci nr 237: dziwne, u mnie działa, proszę zresetować komputer, może pomoże"

profile.country.PL.title
konik123
Użytkownik

prosze link do oswiadczenia

https://www.sony.pl/support/pl/content/cnt-hn/prd-tvhc/android-tv-features-update-19-FEB-EU/KDL-43W8...

 

 

głowna strona mojego tv

https://www.sony.pl/support/pl/product/KDL-43W808C wystarczy kliknąć w tekst Aktualizacja oprogramowania 3.317 Android TV Sony - 19. lutego

 

a tak na marginesie jest fajna apka na telefon z androidem nazywa się support by sony i tam można sobie znalesc swój tv i ustawic bedziesz wtedy prosto do niej dostawał powiadomienia co do softu itp

profile.country.PL.title
konik123
Użytkownik

A co do tej aktualizacj przez usb to wiesz, zostawili bo przecież obiecali do konca lutego nagrywanie na usb, to jest. Za hołote nas maja, byle by było a niech maja, dobrze wiedzieli że soft nie dopracowany czemu odrazu do tv poszło? a nie na usb najpierw?