anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Uwagi do Android 6 - firmware 3.865 i 3.885

profile.country.PL.title
Bruno79
Poszukiwacz

Uwagi do Android 6 - firmware 3.865 i 3.885

Witam wszystkich na forum :slight_smile: Udało mi się zaktualizować mój Sony 55W807C do najnowszej wersji oprogramowania 3.865. Wszystko działa zdecydowanie lepiej, ale niedoskonale. Zdarzają się co jakiś czas niekontrolowane zamknięcia TV, ale nie o tym chciałem napisać. Mam drobną uwagę do parametryzowania poszczególnych wejść HDMI. W moim przypadku wybrałem sobie gniazdo HDMI 2 do którego podłączyłem dekoder Horizon z UPC. Zmieniłem nazwę tego złączą poprzez funkcję Home/Ustawienia/Zewnętrzne wejścia/Zarządzaj wejściami. Wybrałem Telewizja kablowa. Po naciśnięciu Home i potem wyborze wejścia Telewizja kablowa na górze ekranu po lewej stronie wyświetla się "HDMI 2 Dodatkowe wejście". Jak w kroku z akapitu 4 wybiorę np. Blu-ray po naciśnięciu wejścia z ekranu Home wyświetla się prawidłowo HDMI 2 Blu-ray. Mam wrażenie, że tylko dla opisu Telewizja kablowa nie został zrobiony skrót w ekranie po wyborze wejścia. W poprzednim oprogramowaniu również był ten błąd i teraz w aktualizacji został on powielony. Proszę przedstawiciela Sony o przekazanie tej informacji do działu lokalizacji. Dziękuję :slight_smile:

107 ODPOW. 107
profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

Dziwne. U mnie w W755(oprogramowanie to samo co w Twoim) wszystko wyświetla jak należy. Robiłem to bez podłączania kabla hdmi , więc może spróbuj odłączyć dekoder od telewizora i zobaczyć co sie dzieje. Może wyłączenie bravia sync oraz hdmi cec w dekoderze(jeżeli jest taka funkcja) coś pomoże. Telewizory sony mają to do siebie, że potrafią wykryć podłączone urządzenie , a za chwilę rozłączyć. Obsługa jednym pilotem(bravia sync) działa własciwie tylko z podłączonymi urządzeniami marki sony. Dla ciekawości sprawdż, czy po wprowadzeniu nazwy własnej np. UPC ten problem będzie też występował.

profile.country.PL.title
w26rysiek
Użytkownik

Również po aktualizacji zdarzył mi się kilka razy restart tv niespodziewanie podczas przełączania funkcji telewizora. Od kilku dni jest spokój wszystko działa ok.Nie robiłem przywrócenia do wartośći fabrycznych, ale może warto?

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Podstawa. Po zainstalowaniu ostatniej aktualizacji TV zrestartował mi się 3 razy ale być może było to związane z instalacją jakiś aplikacji w Windowsie bardziej kulturalnie czy zrestartować komputer teraz ? W Androidzie bez ostrzeżenia :slight_smile:

profile.country.PL.title
Bruno79
Poszukiwacz

Wybór źródła działa, więc to tylko kwestia kosmetyczna, ale skoro działa to na innych opisach np.  Blu-ray to czemu nie z opisem Telewizja kablowa :slight_smile: Może przedstawiciel Sony się zabierze głos? Myślę, że ztestować to można pod warunkiem podłączenia urządzenia do portu HDMI. Dekoder Horizon z UPC nie ma chyba funkcji HDMI CEC. Obecnie nie ma mnie w domu więc nie sprawdzę na 100%.

 

Dodam, że po napisaniu zrobiłem factory reset i nic to nie dało! 

profile.country.PL.title
Tomek-72.
Użytkownik

Witam.

 Jeśli chodzi o restarty to również w moim 55XD9305 również się zdarzają.

Tylko, że miałem 24 kwietnia wymienianą płytę główną i nowe oprogramowanie zostało zainstalowane na nowej płycie od zera.

Do dzisiaj miałem trzy restarty. To przestaje być śmieszne.

 

profile.country.PL.title
charlie_pl
Poszukiwacz

kdl50w809c
sądziłęm, że problem restartów mnie ominął... do czasu gdy podłączyłęm dysk zewnętrzny. Wcześniej miałem wpiętego pendriva, do nagrywania PRV. W takiej konfiguracji było wszystko w porządku. Dysk 1TB.

Ogólnie jak już ktoś pisał wcześniej, filmy wczytują się zdecydowanie szybciej - piszę tu o domyślnej, wbudowanej aplikacji. Restart nastąpił podaczas przegladania zasobów filmowych.

profile.country.PL.title
Tomek-72.
Użytkownik

Czyli co? Winny dysk HDD? Wydaje mi się, że na Android 5 nie miałem takich problemów.

 

Proszę o informacje innych użytkowników czy mają podobne problemy, może uda się dojść do tego co jest przyczyną restartów.

 

I jeszcze jedno: restarty zdarzają się prawie codziennie, niezależnie od tego co robię na TV.

profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik

Witam

nie wiem czy zjawisko które mnie spotkało to tez restart w rozumieniu powyższych wypowiedzi ale .. kilkakrotnie w ostatnich dniach zauważyłem że po wyłączeniu telewizora (zielony przycisk na pilocie) ten po chwili samoczynnie się znowu włączył. Żeby było zabawniej czasem zjawisko to występuje seryjnie tzn wyłączam-włącza się-wyłączam znowu-włącza sie... i ta seria wymagała nawet chyba 7 wyłączeń zanim ostatnie było skuteczne.

profile.country.PL.title
Tomek-72.
Użytkownik

W moim przypadku wyglada to tak, 1-2 sekundowe zacięcie TV poczym uruchamia się on ponownie (napis SONY, Android) i działa dalej.