anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Uwagi do Android 6 - firmware 3.865 i 3.885

profile.country.PL.title
Bruno79
Poszukiwacz

Uwagi do Android 6 - firmware 3.865 i 3.885

Witam wszystkich na forum :slight_smile: Udało mi się zaktualizować mój Sony 55W807C do najnowszej wersji oprogramowania 3.865. Wszystko działa zdecydowanie lepiej, ale niedoskonale. Zdarzają się co jakiś czas niekontrolowane zamknięcia TV, ale nie o tym chciałem napisać. Mam drobną uwagę do parametryzowania poszczególnych wejść HDMI. W moim przypadku wybrałem sobie gniazdo HDMI 2 do którego podłączyłem dekoder Horizon z UPC. Zmieniłem nazwę tego złączą poprzez funkcję Home/Ustawienia/Zewnętrzne wejścia/Zarządzaj wejściami. Wybrałem Telewizja kablowa. Po naciśnięciu Home i potem wyborze wejścia Telewizja kablowa na górze ekranu po lewej stronie wyświetla się "HDMI 2 Dodatkowe wejście". Jak w kroku z akapitu 4 wybiorę np. Blu-ray po naciśnięciu wejścia z ekranu Home wyświetla się prawidłowo HDMI 2 Blu-ray. Mam wrażenie, że tylko dla opisu Telewizja kablowa nie został zrobiony skrót w ekranie po wyborze wejścia. W poprzednim oprogramowaniu również był ten błąd i teraz w aktualizacji został on powielony. Proszę przedstawiciela Sony o przekazanie tej informacji do działu lokalizacji. Dziękuję :slight_smile:

107 ODPOW. 107
profile.country.PL.title
misiek1955
Użytkownik

                     Witam

Ja po aktualizacji też miałem jeden restart,ale ogólnie jest ok.Najważniejszą rzeczą dla mnie jest to,że na moim

55xd9305 obraz uległ zauważalnej poprawie.To dla mnie w telewizorze jest najważniejsze.

 

   misiek1955

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

U mnie w KD65X8505C są te same problemy, z resetowaniem czy z info o następnym programie, tak samo z modułem CAM. Na alphacrypt jakoś działa, ale potrafi się włączyć z napisem zaczekaj "programu nie można odkodować"

 

Powiem szczerze wątpię, że te problemy znikną i już godzę się z tym, że trzeba TV sprzedać, stracić nie mało pieniędzy i kupić np OLEDA LG, gdzie obraz jest dużo lepszy nie mowiąć o oprogramowaniu, nic się nie zawiesza i nie resetuje i wszystkie moduły CAM działają.

profile.country.PL.title
Bruno79
Poszukiwacz

Pewnie to działa, ale inne rzeczy funkcjonują poprawnie? Ja  myślę, że nie ma TV idealnych. Dla mnie po ostatnim updejcie wszystko działa ok.

profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik

Dzisiaj przetestowałem dłuższe włączenie telewizora. Przez kilka godzin miałem włączony kanał satelitarny (własny talerz), nikt niczego nie przełączał no i po tych kilku godzinach (chyba ok 4-5) telewizor znienacka się zresetował.

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

To prawda idealnych nie ma. Każdy TV się zawiesza raz na jakiś czas, ale jak się to dzieje codziennie to jest nienormalne. Wiele osób opisuje problemy z modułami CAM nie ważne czy cyfrowego polsatu, ncplus czy Alphacrypt czy AstonCrypt. U niektórych aktualizacja pomogła u innych nie.

Jedni resetują do ustawień fabrycznych kilka razy, inni tego robić nie muszą.

Czy to ma być rozwiązanie by co tydzień lub co miesiąć resetować telewizor do ustawień fabrycznych ?

Pomoc techniczna SONY na wszelkie problemy i pytania ma jedną odpowiedź: resetowanie do ustawień fabrycznych.

Jeszcze innym znikają lub zmieniają się pozycje kanałów na preferowanej satelicie. Też miałem z tym problem, ale udało mi się znaleźć pewną na to szcztuczkę.

Niestety SONY nie panuje nad Androidem. Nigdy chyba w historii tej marki nie było tyle wpisów osób niezadowolonych i to w różnych krajach. Niestety wiele z tych wpisów jest całkowicie autentycznych opisujących wiele różnych błędów i niedogodności oprogramowania.

profile.country.PL.title
Bruno79
Poszukiwacz

Tak mi przyszło teraz do głowy, a czy robiłes rozeznanie na forach producentów modułów CAM? Dla mnie to trochę dziwne, że koreanczykom z LG się udało, a japończycy z Sony nie dali rady tego typu modułów obsłużyć. Może problem udałoby się rozwiązać w firmwarze samych modułów o ile są one programowalne. 

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@kurtionU mnie też występują problemy z modułem alphacrypt. Jeżeli poprzednio wystarczało przytrzymać przycisk wyłączania ,to obecnie pomaga wyłączenie z prądu lub wyciągniecie karty z modułu i ponowne włożenie.Jest to trochę denerwujace. Po załapania wszystko chodzi jak należy.Krótkie przetwy 1-2 godziny nie powodują żadnych zawieszeń. Po dłuższych przerwach problem ten występuje i brak odbioru kodowanych kanałów. Po wyjściu z aplikacji internetowych wyskakuje tak jak u Ciebie wiadomość zaczekaj i po około 5-6 sekundach ukazuje się obraz.Najnowsze oprogramowanie nie rozwiązało mojego problemu z działaniem bravia sync ze starą nagrywarką dvd AT-100. Telewizor W755 po prostu nie znajduje tego urządzenia , a ta nagrywarka posiada funkcję bravia sync. Starsze telewizory nie mają żadnych problemów ze współpracą z tą nagrywarką. Ponieważ posiadam jeszcze kartę smart hd z modułem technicrypt oraz moduł ncam to chyba zdecyduję się na ich opłacenie i sprawdzę ich działanie w moim telewizorze.

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@Bruno79Ten moduł alphacrypt działa bezproblemowo w dekoderach z najniższej półki posiadających gniazdo na moduł.Według mnie nasz rynek jest dla firmy Sony mało atrakcyjny. Dla nich liczy się głównie rynek zachodni. Widać to nawet po tym najnowszym oprogramowaniu. Opisują tam  ,że rozwiązano problemy duńskich czy hiszpańskich operatorów.Jeszcze nie spotkałem w żadnych opisie  ,żeby rozwiązano problemy występujące w naszym kraju. Oczywiście ,że powinna być ścisła wpółpraca producentów telewizorów z operatorami. Nie wiem jak jest z LG , ale inny koreańczyk Samsung też ma problemy z modułami naszych operatorów. Może mniejsze, ale są. I u nich też zawsze ta sama gadka co w Sony ,że winny jest operator i jego moduł.A operator odbija piłęczkę i twierdzi ,że to wina producenta telewizorów. Ciekawi mnie jak np. działa moduł z kartą niemieckiej platformy HD+ z Astry. Takie zestawy są dostepne w kilku naszych sklepach internetowych. Może ktoś posiada taki zestaw i wypowie się w tym temacie.Czy na rynku niemieckim Sony pozwala sobie na takie niedociągnięcia? Jedyne za co obecnie należy się pochwała Sony ,to umożliwienie odbioru dvb-t2 hevc w odbiornikach z 2015 roku.Panasonic swoim telewizorom z tego rocznika nie umożliwił. Podczas tzw. tropo udało mi się odebrać na kanale 28 kilkanaście kanałów SD z nadajnika w Ostrawie. Parametry kanałów 540/50Hz i modulacja 256 QAM. Przy starym dvb-t mpeg2 parametry są inne 576i/25Hz i 64 QAM.

Pozdrawiam