anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

X8505C Przypadłość

Piggyman
Poszukiwacz

X8505C Przypadłość

Witam serdecznie,

 

Zauważyłem niezwykle sporadyczne zjawisko dotyczące TV 55X8505C, gdzie podczas uruchamiania TV zapala się biała dioda i pokazuje się czarny ekran, po czym wyłącza się i muszę go ponownie włączyć aby było w porządku. Jak wpsominałem, dzieje się tak bardo rzadko (może raz na dwa-trzy tygodnie lub radziej) i zauważyłem to po ostatniej aktualizacji oprogramowania (jednak tego pewien nie jestem). Jest to kolejna przypadłość oprogramowania czy początek problemów z TV (co by było dziwne zważywszy na częstotliwość występowania)?

 

W menu serwisowym wszystkie wartości (nie licząc liczby godzin i włączeń) na 0, a więc nie było żadnych błędów dotyczących chociażby zasilania. Miałem już inne, typowo systemowe przypadłości, m.in. samoczynne włączanie diody TV nocą, co powodowało brak działania pilota i inne problemy po uruchomieniu TV w takim stanie (częste zjawisko), komplikacje z włączeniem, na które pomagało tylko chwilowe odłączenie od zasilania itd., także nie panikuję i liczę, że również i to można podpiąć pod system, tym bardziej że nikt tego aboslutnie nie wykryje w razie zgłoszenia. TV służy jako monitor, od zawsze korzystam wyłącznie z portów HDMI.

 

W ciągu ostatniego miesąca wystąpiło to już drugi raz, co wywołało u mnie lekkie zaniepokojenie i nakłoniło do założenaia tematu. Od tygodnia jednak znów spokój, a specjalnie włączam TV częściej niż zawzwyczaj. 

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Skoro nie jesteś pewien czy występuje to po ostatniej aktualizacji oprogramowania to bym się wstrzymał. Z 2 tygodnie. Jak problem będzie się powtarzał trzeba będzie zgłosić to do supportu Sony.

Pozdrawiam

Piggyman
Poszukiwacz

Dziękuję za odpowiedź. 

 

Niestety przypadłość jest bardzo rzadka i może nie objawiać się tygodniami lub nawet ponad miesiąc, czy wówczas TV nie zostanie odesłany z kwitkiem jako sprawny? 

 

Dzisiaj już 8 dzień bez wystąpienia zjawiska. 

 

 

mateusz1986
Poszukiwacz

Witam

Mam podobną sytuację z tym, że u mnie ona jest "szersza". W trakcie oglądania TV czy też grania na PS4 obraz potrafi się zatrzymać, nakłada się jakby drugi obraz, który ciężko mi nawet opisać. Jakby bladozielone pionowe prostokąty, a między nimi widać normalny obraz. Po kilku sekundach takiego zwieszenia TV się wyłącza. Miga dioda na czerowono, a następnie po ręcznej próbie uruchomienia przez długi czas miga dioda na biało i dopiero się uruchamia. Zjawisko również u mnie występuje nieregularnie. W ciągu ostatniego tygodnia raz się to zdarzyło. A pierwszy raz około miesiąca temu. Nie wiem czy to wada oprogramowania czy TV. Postaram się wstrzelić w moment i zrobić zdjęcie ekranu gdy pojawia się błąd.