anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

X93J - Brak dźwięku TrueHD z USB

profile.country.PL.title
baldrick
Poszukiwacz

X93J - Brak dźwięku TrueHD z USB

Witam,

 

Mam pewien problem z którym nie mogę sobie poradzić i liczę, że ktoś mi pomoże albo po prostu coś wytłumaczy.

 

Zakupiłem telewizor xr-65x93j, jest podłączony do amplitunera Pioneer vsx-lx505. Wiadomo, że podłączony HDMI eARC, kabelek Ultra high speed firmy in-akustik.

No i teraz problem: Po podłączeniu pendrive czy nawet dysk przez USB, jedynie odtwarza dźwięk DD/DD+. Niestety TrueHD cisza, sam obraz.

"Przesyłane formaty audio obsługiwane przez funkcję eARC

Upewnij się, że możesz przesyłać następujące formaty audio.

  • 7.1-kanałowy liniowy PCM: 32/44,1/48 kHz 16 bitów
  • Dolby Digital
  • Dolby Digital Plus
  • DTS
  • Dolby TrueHD
  • DTS-HD MA
  • Dolby Atmos
  • DTS:X Master Audio
  • MPEG2 - AAC/MPEG4 - AAC"

To są informacje odnośnie telewizora. Starałem się na wszelkie sposoby, ale nic nie przyniosło pozytywnego rezultatu. Gdzie leży problem?

 

No i starałem się znaleźć podobny temat, chyba mi się udało, ale jednak nie rozumiem. TU TEMAT.

Nawiązując do linka, musze dokupić urządzenie multimedialne, podłączyć kolejnym HDMI do tv? I dopiero pendrive do odtwarzacza multimedialnego, obraz z odtwarzacza leci do TV a dźwięk z odtwarzacza do TV i przez eARC leci do amplitunera w takim formacie jak ma być?  

 

Czy jeśli tak i zostałem zmuszony do kupna odtwarzacza, to można go podpiąć pod amplituner w pierwszej kolejności? Żeby amplituner od razu zbierał dźwięk a eARC puszczał obraz do TV ?? 

 

Telewizor kupiłem po konsultacji z firmą, że będzie działać, no i nie działa! Chciałem uniknąć kupowania jakichś dodatkowych odtwarzaczy i korzystać po prostu z usb. 

 

Proszę o poradę/pomoc.

 

Pozdrawiam.

16 ODPOW. 16
profile.country.PL.title
Piotr.Kummer
Użytkownik

Spróbuj innej aplikacji odtwarzacza np. Kodi

profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Wszystko się zgadza. eARC przesyła Dolby True HD, ale to nie znaczy że TV dekoduje ten format. 

Urządzenie które dekoduje (player, czy BD) możesz podłączyć do amplitunera albo TV ale nie ma to większego znaczenia. Tu problem leży wyłącznie w dekodowaniu formatu. Jedynie trzeba sie upewnić czy amplituner przesyła obraz w pełnej jakości do TV (na przykład 4K HDR, o ile film jest w takiej jakości).

Telewizory chyba nie dekodują niczego wyżej niż DD+ w raz z rozszerzeniem do Dolby Atmos opartym na tym formacie.

profile.country.PL.title
Piotr.Kummer
Użytkownik

W TV wejdź w ustawienia obraz i dźwięk  wyjście audio tryb przekazywania automat. 

profile.country.PL.title
baldrick
Poszukiwacz

@Piotr.Kummer ,dzięki

Tak, wszystko w telewizorze czy amplitunerze jest ustawione tak jak ma być. Ściągnąłem aplikacje na tv tak jak napisałeś, co prawda nie Kodi, bo nie wiem dlaczego, ale nie mogę jej zainstalować. Tak więc zainstalowałem VLC, ku mojemu zdziwieniu, wszystkie filmy z TrueHD odpaliły bez problemu łącznie z dźwiękiem. Jedyny minus jest taki, że pomimo tego, że amplituner wyłapuje, że to dolby to w automacie puszcza je w stereo, musze ręcznie przełączyć i wymusić DD7.1 albo atmos.  No i mam wrażenie, że wszystkie głośniki poza frontami, są jak to powiedzieć, delikatnie okrojone, że ten dźwięk nie ma takiej jakości jaką powinien mieć. Ze względu na wymuszenie? Więc teraz pytanie, dlaczego? Jak wchodzę w informacje pliku to normalnie pokazuje, TrueHD a poniżej 8 kanałów. (problem dotyczy też ścieżki DD+)

 

Jedyna zmiana jaka zaszła od mojego pierwszego posta to taka, że zmieniłem kabel, in-akustik był za krótki i bardzo napięty po podłączeniu więc go sprzedałem, musze znaleźć coś ciekawego w rozsądnych pieniążkach, wróciłem do tego co miałem przed zakupem TV czyli oehlbach blue magic cat2.

"Features:
10.2 Gbps/ 340MHz - Bandwidth
HDMI CEC - Automated A/V Control
Deep Color™ - 30/36/48-bit Pixel color depth
x.v.Color™ - Extended range of color™
Dolby DTS-HD™ - 5.1/7.1 Lossless Surround
1080p/60Hz - High Definition Video
Cat2 - High Speed HDMI™ Cable"

 

Czy w nim może być problem? 

profile.country.PL.title
baldrick
Poszukiwacz

@Jacek_M250 Dziękuję za wyjaśnienie.

 

Na razie spróbuje z tymi aplikacjami na TV, jak mi się nie uda tego rozwiązać w takim stopniu żebym był szczęśliwy, bo dźwięk będzie okrojony czy wymuszony to zakupie jakieś Zidoo czy dune HD. Amplituner obsługuje wszystkie bajery typu 4k, 8k, HDR, DV, IMAX, itp.

 

Proszę, powiedz mi tylko na przyszłość, jak to miałoby być podłączone żeby było okey.

TV eARC = eARC amplitunera (kabel który musze kupić HDMI 2.1 UHS)

odtwarzacz multimedialny = amplituner (czy też musi być HDMI 2.1 UHS czy wystarczy coś w standardzie 2.0?)

konsola = amplituner? Czy konsole lepiej podłączyć bezpośrednio do TV hdmi 2.1? Gdzieś czytałem, że chodzi o brak opóznienia obrazu omijając amplituner (I jaki kabelek do podłączenia konsoli?) 

 

Pytam o kable, bo nie chciałbym kupić czegoś co nie będzie wykorzystywane przez sprzęt albo znowu kupić za długie czy krótki jak teraz. Myślałem, że mój obecny kabel ma 2 metry a okazuje się, że ma 2,20 dlatego 2metrowy in-akustik był na styk (2 metry niestety najdłuższy) 

 

Jakąś firmę możesz polecić? Jakoś nie jestem przekonany do kabla za 50-60 zł a może mam błędne podejście i w praktyce nie będą się różnić od tych za 200? 

 

profile.country.PL.title
Piotr.Kummer
Użytkownik

VLC jest o.K. ale też zawsze był problem z dźwiękiem. Kodi jest najlepsze. 

profile.country.PL.title
baldrick
Poszukiwacz

@Piotr.Kummer

 

Okey, ale kodi w żaden sposób nie mogę zainstalować. Próbowałem na wiele sposobów podanych na necie, ale przy każdym nie dochodzi do instalacji. Wyskakuje komunikacji "aplikacja nie może zostać zainstalowana" 

profile.country.PL.title
Piotr.Kummer
Użytkownik

Ja instalowałem ze sklepu Google play bez problemu

profile.country.PL.title
DARc69
Użytkownik

Witaj. Może masz za mało miejsca w pamięci TV? Te telewizory maja niewiele pamięci na aplikacje i szybko dochodzisz do ściany a KODI jest relatywnie sporą aplikacją…

Ja musze co chwila coś wyrzucać jak mnie poniesie z instalacją aplikacji „na próbę” bo brakuje miejsca.

Niestety eksperymenty z przenoszeniem zainstalowanych aplikacji na zewnętrzny nośnik (pendrive) w TV nie napawają optymizmem bo co prawda wiele aplikacji oferowało możliwość przeniesienia i to zrobiłem, lecz skutkiem tego była destabilizacja pracy samego systemy TV (nie wiem która aplikacja byla winna…) i TV zaczął się nagminnie resetować przy wyłączonym TV co dawało skutek taki ze zamiast startu szybkiej z „stand-by” za kazdym razem po kilku godzinach nie używania TV startował od zera z ładowaniem systemu, GoogleTV na ekranie itd.
Przeniosłem aplikacje z powrotem do wbudowanej pamięci i problem zniknął.

 

I jeszcze uwaga do Twojego podstawowego problemu = braku dźwięku o większym bitrate niż DD+ :

- nie osiągniesz tego w żaden sposób, w którym ŹRÓDŁEM strumienia będzie aplikacja Android pracująca w TV,

- to ograniczenie samego Androida w TV,

- sam hardware TV w okolicach switcha  HDMI przenosi takie ścieżki bez problemu, ale ŹRÓDŁO strumienia MUSI być zewnętrzne (!)

- dowolna aplikacja jest wstanie do HDMI dostarczyć tylko (max) DD+ gdyż po drodze ma komponenty Androida i one są wąskim gardłem,

- jeśli wprowadzisz dowolnie złożony sygnał na HDMI do TV to przez wyjście eARC poleci do AVR kompletny złożony sygnał…. jeśli sam kabel nie będzie przeszkodą (BTW. Dla większych odległości polecam kabel optyczny HDMI 2.1 - 5m, 10m, 20m … dla niego to nie problem :slight_smile:

 

Podsumowując, KODI powinien dać się w końcu zainstalować, ale… nie rozwiąże twojego problemu i tak. Sorry.

 

Powodzenia, 

DARc