anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XF9005 Netflix - Atmos

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
lukaszpsl
Poszukiwacz

XF9005 Netflix - Atmos

Cześć Wam Jestem trochę świeżak w tematach RTV także pozwolę sobie zadać pytanie zakupiłem właśnie ten TV XF9005 + do tego soundbar Sony HT-XF 9000. Obsłuży ten zestaw Dolby Atmos np. na netflixie? Zauważyłem, ze np. na oledzie z LG przy włączeniu jakiegoś filmu pokazuje się info w prawym górnym rogu Dolby Vision i Dolby Atmos. U mnie tylko powiadomienie Dolby Vision. Dlatego mam trochę obawy, że Atmos może nie być wspierany. Jak sie upewnić z tym wszystkim? Proszę o jakiekolwiek porady

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
wojtekmarchewka
Użytkownik

To ładnie  czyli tylko zewnętrzne odtwarzacze które są podłączone do soundbara

Dokładnie tak, ale z urządzeń które obsługują format Atmos

 

można zastosować jakiś rozdzielacz?

Jasne że tak. Tylko pod HDMI 2.0, nie jest to tanie, a  wiedz że gdy podłączysz taki  rozdzielacz, to i tak wszystkie urządzenia, będą wykrywane w TV jako HDMI 3. Więc kupując taki na 3 wejścia (IN)

 

https://www.komputronik.pl/product/435318/techly-przelacznik-3-portowy.html

Każde z urządzeń, podpięte, będzie korzystało z jednego ustawienia obrazu przypisanego pod HDMI 3, musisz wtedy wprowadzić zmiany ręcznie, lub ręcznie zmieniać te które są fabryczne w TV. Ustawienia obrazu dla Konsoli, nie będą dobre z ustawieniami dekodera.

 

playstation np. Będzie przesyłać atmos?

Jasne że nie. Ponieważ PS4 obsługuje po HDMI 3 formaty: Lienar do 7.1, Dolby Digital, oraz DTS do 5.1.

Jedno co uzyskasz za pomocą rozgałęziacza, to widoczne menu ekranowe soundbara :grin: 

 

Inną sprawą jest czy tak naprawdę potrzebny jest Atmos w systemie 2.1 jaki posiada ten soundbar.

Oraz to że Atmos to tylko oryginalna angielska ścieżka dźwiękowa, więc trzeba oglądać filmy z napisami, i godzić się na kompromis, jakim jest rożświetlanie matrycy, gdy się one pojawiają. Pomimo tego, że ustawieniami w netflixie da się to, troszkę zminimalizować

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
wojtekmarchewka
Użytkownik

Cześć Ci :slight_smile:

Ten temat już był poruszony.

https://community.sony.pl/t5/android-tv/65xf9005-brak-dzwieku-dolby-atmos-w-serwisie-netflix/m-p/254...

W skrócie odpowiem że nie. Soundbar tak, TV nie. Gdy masz oba urządzenia włączone, netflix pokazuje informacje, że film odtwarza Atmos, niestety wyboru takiej ścieżki dźwiękowej brak. 

profile.country.PL.title
lukaszpsl
Poszukiwacz

To ładnie :grin: czyli tylko zewnętrzne odtwarzacze które są podłączone do soundbara :grin: można zastosować jakiś rozdzielacz? Bo jest tylko Hdmi ARC i hdmi w którym mam dekoder 😞 playstation np. Będzie przesyłać atmos?

profile.country.PL.title
wojtekmarchewka
Użytkownik

To ładnie  czyli tylko zewnętrzne odtwarzacze które są podłączone do soundbara

Dokładnie tak, ale z urządzeń które obsługują format Atmos

 

można zastosować jakiś rozdzielacz?

Jasne że tak. Tylko pod HDMI 2.0, nie jest to tanie, a  wiedz że gdy podłączysz taki  rozdzielacz, to i tak wszystkie urządzenia, będą wykrywane w TV jako HDMI 3. Więc kupując taki na 3 wejścia (IN)

 

https://www.komputronik.pl/product/435318/techly-przelacznik-3-portowy.html

Każde z urządzeń, podpięte, będzie korzystało z jednego ustawienia obrazu przypisanego pod HDMI 3, musisz wtedy wprowadzić zmiany ręcznie, lub ręcznie zmieniać te które są fabryczne w TV. Ustawienia obrazu dla Konsoli, nie będą dobre z ustawieniami dekodera.

 

playstation np. Będzie przesyłać atmos?

Jasne że nie. Ponieważ PS4 obsługuje po HDMI 3 formaty: Lienar do 7.1, Dolby Digital, oraz DTS do 5.1.

Jedno co uzyskasz za pomocą rozgałęziacza, to widoczne menu ekranowe soundbara :grin: 

 

Inną sprawą jest czy tak naprawdę potrzebny jest Atmos w systemie 2.1 jaki posiada ten soundbar.

Oraz to że Atmos to tylko oryginalna angielska ścieżka dźwiękowa, więc trzeba oglądać filmy z napisami, i godzić się na kompromis, jakim jest rożświetlanie matrycy, gdy się one pojawiają. Pomimo tego, że ustawieniami w netflixie da się to, troszkę zminimalizować

 

profile.country.PL.title
lukaszpsl
Poszukiwacz

Dzięki wielkie za rzeczowe odpowiedzi :slight_smile: wszystko już wiem. Jasne, ze Atmos 2.1 to nie będzie jakis dźwiękowi szok. Po prostu chciałem to wszystko sobie zbadać w rzeczywistości :slight_smile: odnośnie konsoli zapewne jednak wybór padnie jednak na Xbox One X :slight_smile:

profile.country.PL.title
wojtekmarchewka
Użytkownik

 Myślałem że pisząc o PS4, to już je masz :P. Posiadam ten sam zestaw co Ty, + Ps4 Pro. Ogrywam w tej chwili Uncharted 4 i ma on bogate ustawienia audio, i uwież mi nie ma żadnej różnicy, na tym soundbarze, czy w konsoli ustawisz Lienar ( wtedy gra ma 7.1) czy DTS (5.1) Dźwięk  w obu przypadkach jest super, i daje tam jakieś złudzenie przetrzenności, z Vertical S nie korzystam, bo jak dla mnie sztucznie tworzy dodatkowy efekt surround, gdzie jest efekt studni. 

profile.country.PL.title
lukaszpsl
Poszukiwacz

Mam jeszcze pytanie odnośnie Dolby Vision. Oglądając materiał właśnie na Netflixie jest takie dziwne małe śnieżenie. Np. Widać jak jest niebieskie niebo i jest to trochę zauważalne. To normalne zjawisko czy można temu jakoś zaradzić? :slight_smile:

profile.country.PL.title
wojtekmarchewka
Użytkownik

Jeżeli chodzi o netflix, niestety na materiałach HDR i Dolby Vision jest widoczna "ziarnistość"Jak bardzo widoczna, zależy od ustwawień i odległości oglądania 

profile.country.PL.title
lukaszpsl
Poszukiwacz

Właśnie podłączyłem Xbox One X i tam w ustawieniach jest napisane „konfiguracja telewizora nie obsługuje filmów w wersji HDR10. Nie będzie można wyświetlić zawartości w wersji HDR” :grin: i odnośnie gier tez taki podpunkt z tym HDR...

profile.country.PL.title
wojtekmarchewka
Użytkownik

Włączyłeś w ustawieniach TV  ulepszony format ?

Ustawienia-Zewnętrze wejścia-Format sygnału HDMI-Ulepszony format

Uzyskasz to tylko na Hdmi 2, Hdmi 3, więc tam podłącz konsole