anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

xh 9096 kalibracja obrazu

profile.country.PL.title
Damian.T
Poszukiwacz

xh 9096 kalibracja obrazu

Witam

Zakładam taki temat w celu dzielenia się swoimi ustawieniami i wymieniania uwagami dla tego tv. Tylko i wyłącznie sprawy związane z obrazem. Ja osobiście miałem do tego czasu ustawiony wg tego filmiku https://www.youtube.com/watch?v=jVelAETSIAE  i w sumie nie jest źle ale szukam czy czegoś innego (lepszego).

Ewentualnie czy ktoś korzystał z profesjonalnej kalibracji dla tego modelu i może się wypowiedzieć czy warto?

25 ODPOW. 25
profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

Ciężko będzie znaleźć idealne ustawienia, większość z tych w internecie to ustawienia stworzone dla konkretnego pomieszczenia i warunków w nim panujących. Sprawdzałeś te z Rtings?

profile.country.PL.title
Damian.T
Poszukiwacz

tak i te z Rtings średnio mi odpowiadają. Dużo lepiej te z filmiku który podałem (oczywiście po drobnych korektach)

profile.country.PL.title
Rivita11
Poszukiwacz

Też myslę, że trudno o uniwersalne ustawienia. Wszystko zalezy od pomieszczenia i preferencji konkretnej osoby. Ja ustawiłem według własnych upodobań i jest ok. Tak ogólnie to zmniejszyłem kontrast do 82, jasność do 33, poziom czerni do 40, wyłaczyłem "ulepszacze", strefowe przyciemniania ustawiłem na duże  i chyba to te ważniejsze ustawienia.

profile.country.PL.title
Damian.T
Poszukiwacz

Poziom czerni na 40 to dość nisko, nie gubi detali w tłach ciemnych scen? Nie widziałem jeszcze takiej kalibracji, a kilka przerobiłem (łącznie z tymi robionymi calmanelm) żeby ta wartość była taka niska. Najważniejsze jednak że Tobie odpowiada :slight_smile:

profile.country.PL.title
WnerwionyWiciu
Użytkownik

A ja dałem jasność max, kontrast 90, czerń 50, nie wiem jak można korzystać z małych jasności w tv którego jedyną zaletą jest właśnie to

profile.country.PL.title
Damian.T
Poszukiwacz

pytanie jeszcze na jakim trybie to dałeś, zupełnie inaczej będzie to wyglądało na trybie żywym a inaczej na kino...

profile.country.PL.title
Rivita11
Poszukiwacz

Dla jednych jasnośc XH90 jest zaletą, dla innych nie koniecznie.Film w HDR ok, zreszta tu sie automatycznie załacza max ( w Doby Vision na Netflix tak jest), ale do ogladania TV jest dla mnie za jasny. Dla mnie ten TV ma duzo zalet, nie tylko jasność. Daamian -  gubi detale przy tak ustawionej czerni, więc to są ustawienia dla mnie a nie uniwersalne, a ta czerń przy 50 wydaje mi sie jakaś taka, nie wiem jak to określić, może "brudna". Wartość 44-45 jest bardziej uniwersalna, ale na pewno 50 jest dla mnie za wysoka.Damian, ja to przyjąłem jako kompromis, może jeszcze coś przestawię, ale na pewno nie 50.

WnerwionyWiciu możesz nie wiedzieć jak mozna korzystac z takich ustawień, ale ja nie wiem jak mozna ustawić jasność max i kontrast 90. A poważnie każdemu mogą odpowiadac inne ustawienia. Mi akurat takie przypadły do gustu.

Damian nie pamietam jaki tryb, chyba standard, ale sprawdze jak wróce do domu...

profile.country.PL.title
WnerwionyWiciu
Użytkownik

Na każdym Dolby, gra, kino

profile.country.PL.title
WnerwionyWiciu
Użytkownik

Jak chciałeś ciemniejszy to lepiej qled brać samsunga. Znacznie lepsze kolory