anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

xh 9096 kalibracja obrazu

profile.country.PL.title
Damian.T
Poszukiwacz

xh 9096 kalibracja obrazu

Witam

Zakładam taki temat w celu dzielenia się swoimi ustawieniami i wymieniania uwagami dla tego tv. Tylko i wyłącznie sprawy związane z obrazem. Ja osobiście miałem do tego czasu ustawiony wg tego filmiku https://www.youtube.com/watch?v=jVelAETSIAE  i w sumie nie jest źle ale szukam czy czegoś innego (lepszego).

Ewentualnie czy ktoś korzystał z profesjonalnej kalibracji dla tego modelu i może się wypowiedzieć czy warto?

25 ODPOW. 25
profile.country.PL.title
Rivita11
Poszukiwacz

No nie lepiej brac Qleda Samsunga, obraz dużo gorszy. W ogóle, żeby wybierac Samsunga to musiałbym nie mieć żadnego wyboru. Wybrałem taki telewizor jaki mi odpowiada. Gdybym chciał Qleda to bym kupił Qleda....Tak rada to jest troche od czapy, mam telewizor, który mi odpowiada, z ustawieniami, które mi odpowiadaja, na nic nie narzekam. A Ty piszesz że lepiej qled brać samsunga, ale po co? Żebym narzekał?

Damian napisz jakie Ty masz ustawienia, może mi też podejda...

profile.country.PL.title
Damian.T
Poszukiwacz

Jak mówiłem ja miałem kilka kalibracji calmana i trochę pomixowałem.Wiem że najlepiej by było zamówić taka usługę do domu ale Zz tego co mi wyszło jestem zadowolony i jakiś czas to potestuje. Inaczej mam pod tv sat (dekoder 4k) inaczej pod netflixa. Jestem w pracy a że mam zmieniane wartości kolorów i 10ptk to nie jestem w stanie podać tego z pamięci...

 

profile.country.PL.title
Rivita11
Poszukiwacz

Ja nie ruszałem w ogóle ustawienia kolorów, a może powinienem...Tryb obrazu mam ustawiony na "własny".  Też do dekodera mam inne ustawienia, ja mam NC , więc oststnio w ogóle z niegonie krzystam, zastepuja mi go aplikacje Canal + ( chociaz tutaj nie ma wszystkich kanałów, które mam w dekoderze) Canal + Premiery, HBO GO, TVP VOD, IPLA no i Netflix. Korzystasz z trybu kalibracja netflix?

profile.country.PL.title
WnerwionyWiciu
Użytkownik

Nie włączaj tego trybu netflix, uruchamia on czujnik światła i będzie ci zmieniał jasność 

profile.country.PL.title
Rivita11
Poszukiwacz

Poważnie? Ty w ogóle masz ten telewizor? Nie działa Ci 4k 120, u mnie działa. W trybie netflix włącza Ci się czujnik światła, mi się nie włącza... IMG_20210401_230756.jpg

profile.country.PL.title
WnerwionyWiciu
Użytkownik

Owszem mam, może ty nie masz najnowszej aktualizacji? 

20210401_232440.jpg

 i tak jak mówiłem,  mogę wybrać 4k120 ale co z tego skoro pionowa rozdzielczość jest skalowana w dół 

profile.country.PL.title
WnerwionyWiciu
Użytkownik

20210401_232733.jpg

profile.country.PL.title
Damian.T
Poszukiwacz

U mnie też załącza się niby ten czujnik ale nie powoduje to jakiejkolwiek zmiany jasności obrazu. oglądam netflixa na trybie żywy(ustawiłem go tak żeby było dobrze) i dla netflixa uważam że jest super. Problem jest tylko taki (piszą o tym na kilku forach i u mnie było tak samo) że starsze seriale czy filmy (szczególnie na netflix)  podnoszone do 4k w tłach mają takie mrowienie. Po włączeniu tego trybu to mrowienie praktycznie znika w 100% i jest super. Wcześniej przed kalibracją ten tryb wydawał mi się taki wyprany i nie nadawał się do oglądania, teraz jest naprawdę OK.

profile.country.PL.title
Rivita11
Poszukiwacz

U mnie netfllix jest bardzo jasny (jasnośc i kontrast na max i oczywscie wyłaczony czujnik),  generalnie mi odpowoada ten tryb. Wkurzony, mam najnowsze oprogramowanie, przed aktualizacją  nie miałem 4k 120, a jaki mosz konkretnie numer oprogramowania? Może jednak mamy rózne oprogramowanie....

profile.country.PL.title
Damian.T
Poszukiwacz

IMG_20210402_195308.jpg