anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

788 ODPOW. 788
profile.country.PL.title
trafficmadd
Poszukiwacz

Witam wszystkich,

XR-65X90J - aktualizacja przez USB z linka podanego kilka stron wcześniej (OTA u mnie jeszcze niedostępna). Wszystko śmiga aż miło, zero pikselozy:-). Wygląda na to, że ten jeden plik pasuje do wszystkich modeli poniżej:

 

  • XR-50X90J
  • XR-50X92J
  • XR-50X93J
  • XR-50X94J
  • XR-55X90J
  • XR-55X92J
  • XR-55X93J
  • XR-55X94J
  • XR-65X90J
  • XR-65X92J
  • XR-65X93J
  • XR-65X94J

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Slawomir-M1977
Poszukiwacz

Ma ktoś może link do aktualizacji dla modelu KD-50X85J. ? 

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

XR50X94J to samo, technik założył ten filtr ale też nic nie daje, wywaliłem bo chyba nawet gorzej było... i nasłuchałem się teorii o napięciu na kablu HDMI itp... a prawda chyba jest tu, oby pomogło 
https://www.sony.pl/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/xr-50x93j/articles/0...

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

sorry nie zakumkałem że już nawet ktoś linka wrzucił, a ja czekam aż się pojawi ota...
nie wiem czy ściągać ten link podany przez kogoś wcześniej, bo to są stery dedykowane, do konkretnego modelu... czy ktoś już na 50X94J odpalał?

 

profile.country.PL.title
Vanrobertos
Użytkownik

Ja na x94j zainstalowałem tę aktualizację z linka i od tego czasu ani jednego zjawiska paranormalnego typu pikselizacja :slight_smile: 

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

hehe, się aktualizuje, zobaczymy :)))) 

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

XR50X94J  aktualizacja przebiegła automatycznie po włożeniu pena, pikselozy nie ma, jakość obrazu wróciła do jakości sprzed tej fatalnej aktualizacji z 2021... no ale to trzeba jeszcze z miesiąc poobserwować, jak na razie jest ok :slight_smile: 

profile.country.PL.title
JacekSz
Użytkownik

Zauważyłem, że nie działa mi HbbTV w TV SONY BRAVIA 55X90J. Przed aktualizacją do wersji PKG6.5660.0668EUA usługa działała. Czy ktoś może zweryfikować działanie tej usługi ?

profile.country.PL.title
Janwikto
Użytkownik

U mnie na X92J HBB działa i na TVP1 i TVP2. Mam nowy soft z linku z tego tematu.

Nie mam modułu CAM ale byłem ciekawski i zainstalowałem z USB bez problemów.

Ocena jakości obrazu zawsze może być subiektywna - mi wydaje się że obecnie winieta jest na ogół niezauważalna.

Innych zmian w jakości nie dostrzegam.

Dla HDMI 3 i HDMI 4 pojawił się zapowiadany tryb VRR - czyli zmienna częstotliwość odświeżania.

Poprawy szybkości działania nie dostrzegam - z tunerów używam tylko tunera TV Cable dla niekodowanych kanałów z kablówki. Mam dekoder do kablówki na HDMI I

 

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Nie można używać funkcji HbbTV. | Sony PL , ja akurat wyłączyłem sobie świadomie interaktywne, nie widzę poczeby używania tego :)))) ale mam to w opcjach...