anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

788 ODPOW. 788
profile.country.PL.title
Vanrobertos
Użytkownik

W moim x94j ostatnio jest coraz gorzej, obejrzeć mecz jest niemożliwością obecnie, klatkowanie niesamowite.dekoder z kablówki miałem podczas pierwszej wojny z pikselozą, płaciłem za niego dodatkową oplatę, ale traktowałem przejściowo, oddałem go po aktualizacji, która naprawiła problem. Obecnie tak mnie to denerwuje, że nie chce wymienić płyty głównej jak sugeruje Sony (dla mnie to żadne rozwiązanie, skoro uprzedzają, że trzeba wyłączyć aktualizację po wymianie), jak kupuje nowy TV to chce mieć w pełni sprawny sprzęt. Pierwszy raz go reklamowałem z tytułu rękojmi i jeśli zrobię to drugi raz, bo stracę wiarę w naprawę tego błędu lub zaufanie, czy znów problem nie wróci po utracie okresu rękojmi (mam jeszcze 11 miesięcy) to zażądam zwrotu kasy i kupię model z nowszego roku, z tego co widzę nikt z tego roku nie ma takiego problemu, a cena jest już taka jaka płaciłem za odpowiednik z serii J. Telewizor nie spełnia swojej funkcji, nie jest sprawny z taką wada. Niedawno wyszła aktualizacja, która tego nie rozwiązała, a Sony zbyt często ich nie wypuszcza, więc nie spodziewam się kolejnej w krotkim czasie... 

profile.country.PL.title
markuspulawy
Poszukiwacz

Pisałem już. U mnie wymienił płytę główna i zaktualizował do najnowszego softu i działa 

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Do pierwszego zawieszenia tv...jaki masz najnowszy soft? 

profile.country.PL.title
markuspulawy
Poszukiwacz

Jeszcze się nie zdażyło żeby się zawiesił. Soft nie mogę sprawdzić bo w pracy ale 5956 albo 5659, najnowszy jaki pobrał bo tego z 6 na początku nie widzi

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Najnowszy, to 6.6070... to masz dużo starszy soft... Z 6ką na początku to już 2gi soft wyszedł 

profile.country.PL.title
markuspulawy
Poszukiwacz

Ale tv go nie widzi 

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

hahaha, i dobrze że go nie widzi, lepiej nie kombinuj i ciesz się że działa :slight_smile: byłbyś chyba jedyny któremu na 6.6070 moduł działa poprawnie :))))

profile.country.PL.title
markuspulawy
Poszukiwacz

Jak się pojawi mam zamiar aktualizować, jak się wykrzaczy to będę reklamował. 

profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

No i jestem po wymianie płyty głównej. To, że nic to nie pomogło to może za dużo powiedziane. Piskelizacja i makrobloki nie zniknęły całkowicie. Pojawiają się z rzadka ale jednak są. Czyli u mnie wymiana nie usunęła problemu całkowicie. Jest z tej całej akcji jedyny plus. Nowa płyta główna ma soft PKG6.4314.0524EUA  czyli gdzieś z około połowy 2021 roku a mamy początek 2023. Mogę więc w związku z tym jest tam stary soft po kilku dniach testów zainstalować sobie z pendriva soft PKG6.5660.0668EUA, czyli który poprzednio dobrze sobie radził z pikselizacją.

Na razie tyle - testuję dalej i czekam na dobrą aktualizację.

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

no dokładnie o to chyba chodzi, żeby płyta miała starszy soft, wgrasz z pipka PKG6.5660.0668EUA przy wyłączonych automatycznych akt. i powinno być bez pikselozy. Jak macie na fonie wgraną apkę sony (Support by Sony), to była/jest ankieta zadowolenia, można się wyżyć w temacie :)))) ciekawe czy ktoś z sony w końcu zrozumie że update z lutego 2022 naprawił tylko do kolejnego update. Oni są święcie przekonani że to naprawili i temat odhaczony.