anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

788 ODPOW. 788
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

SonyESaudio chyba zaszło jakieś nieporozumienie. Ja nie pisałem, że winna jest płyta ale, że tak twierdził pan serwisant. Posiadam ten TV od października 2021 roku i pikseloza pojawiła się zaraz po aktualizacji softu na nowszy. Wyleczył go dopiero soft z lutego 2022 a następne znowu narobiły bałaganu. Czyli tak jak Ty uważam, że wina przede wszystkim leży po stronie software. Przez ten czas nie wymieniałem płyty a czekałem na nowy soft. Ale już nie wytrzymałem narzekań żony na problemy z oglądaniem i ciągłym przełączaniem z aplikacji TV na UPC TV GO. Więc spróbowałem wymiany płyty. Wymiana nic nie naprawiła ale pozwoliła na powrót do softu, który moim zdaniem jest OK. Na jak długo - nie wiem. Mam wyłączone pobieranie aktualizacji i do każdej następnej podejdę z ogromną rezerwą. 

 

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Fakt, przeczytałem jeszcze raz i przepraszam, źle zrozumiałem ☺️ ja zdecydowałem się tak jak wcześniej napisałem na dekoder tylko dostawca ma w ofercie dekoder bez obsługi 4k... Nic będę czekał i być może kiedyś naprawią ten problem i wrócę do cam i obsługi jednym pilotem i pozbędę się zbędnego okablowania... 

profile.country.PL.title
SLAWMOR-1961.
Użytkownik

Podobnie jak poprzednik jestem po 2 wymianie płyty.

Dało tylko tyle że pikseloza pojawiała się sporadycznie.- Soft PKG6.4314.0524EUA

Zainstalowałem oprogramowanie z lutego PKG6.5660.0668EUA i mam jak na razie spokój.

Zresztą po aktualizacji PKG6.5660.0668EUA widocznej na mojej fotce na samym początku tego wątku był spokój do następnej aktualizacji- czyli dość długo.

Jeśli wymieniacie płytę i dostaniecie ją z softem z nr. mniejszym niż  PKG6.5660.0668EUA to poczekać a potem zaktualizować do w/w oprogramowania.

Jak na razie działa .

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Dokładnie tak, ja nie wymieniłem płyty bo wystarczy mi TVUPCGO ale śledzę to i czekam na soft. Sprawdziłem teraz i wygląda to tak jak koledzy piszą czyli po wymianie płyty powinno być tak: TV z roku 2021 soft właśnie ten naprawczy v6.5660 a dla TV z roku 2020 v6.1576 i mając te wersje powinno sie wyłączyć aktualizacje . To że inny dla tv z 2020 tłumaczy nieporozumienie gdzie ktoś pisał że ma inny soft i mu działa może o rocznik chodzi . Pamiętajcie że po wyjęciu modułu niekodowane kanały działają normalnie i cały tv, tylko po włożeniu modułu zaczynaja się artefakty. Można se gdybać ze to problem z dekodowaniem lub jakaś synchronizacja ale na pewno nie jest to fizyczne uszkodzenie.

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Ktoś tu kiedyś pisał że moduł CAM dekoduje ale jak wyczytałem w necie na jakimś portalu  to moduł jest tylko adapterem między kartą abonencką a interfejsem CI a odszyfrowanie następuje właśnie w interfejsie CI w TV i tu leży gdzieś ten błąd. Tak jakby złe sterowniki do interfejsu albo inny czort ale właśnie w TV a nie w module. 

profile.country.PL.title
qset1975
Użytkownik

Obecnie jestem po 2 wymianie płyty, obecny soft to 6.4314 ale i w nim zaczyna pojawiać się klatkowanie,ma ktoś może udostępnić soft 6.5660  dla XR-65x90j

edit: już nie aktualne

profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

Dla wszystkich zainteresowanych link (jeszcze aktywny)

 https://tv.update.sony.net/OND/2021/eu/main/PS211722/sony_atvotafull_2020_1605660100_eua_auth.zip

profile.country.PL.title
Pieron27
Użytkownik

Popraw link nie działa 

profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

Teraz już powinno być dobrze

profile.country.PL.title
Vanrobertos
Użytkownik

Oglądam właśnie skoki w TVN z wyjętą kartą CI i pierwszy raz mam pikselozę bez włożonej karty, co 15-20 sekund, nie tak drastyczna jak z wlozoną kartą, ale jednak jest, ktoś miał taki przypadek?