anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

793 ODPOW. 793
profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

No to ja właśnie rozmawiałem z Sony UE , problem jest znany , w Niemczech na forum ludzie piszą to samo ale usłyszałem że i tak skala jest za mała… ale pisz i dzwoń może usłyszysz coś innego 

profile.country.PL.title
M-P-M-
Użytkownik

Przez ostatnie 3 dni ani chwili nie było prawidłowego obrazu tylko cały czas piksel na pikseli jak mozaika i wylana farba

profile.country.PL.title
Ania2030
Użytkownik

To samo jest u mnie. Dzisiaj wyjęłam już moduł bo nie da się wcale oglądać tv. Jest jeden wielki piksel a często wręcz czarny obraz 🤯

profile.country.PL.title
a.perlinski
Poszukiwacz

witam u mnie po zmianie  płyty numer seryjny ten sam

ale w informacji o systemie pokazuje model: Bravia 4K-VH2

mój tv to xr65x95j czy tez ktos ma podobnie po wymianie?

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Mam ten sam model tylko 50 i taka jest nazwa domyślna i ja mam tak samo . VH2 to było określenie rocznika z tego co pamiętam 22 rok bodajże . Nie miałem wymiany płyty . Ale to że numer seryjny jest taki jaki był oznacza że musieli ingerować w soft na płycie pewnie wgrywając nowy obraz systemu , czyli mają pełny dostęp do bootloadera i mogą dowolnie czyścić wgrywać , mogli by to robić na miejscu bez wymiany płyty podejrzewam , ale usługa i kasa od Sony za serwis 

profile.country.PL.title
M-P-M-
Użytkownik

U mnie z modułem czy bez to i tak jest jedna wielka plama. Bez modułu może ciut mniej, ale i tak to przeszkadza. W dodatku bez modułu samoistnie likwiduje się własna lista kanałów, a z modułem nie gubi kanałów.

profile.country.PL.title
M-P-M-
Użytkownik

Udało się zrobić 3 zdjęcia pikselizacji. Ku przestrodze dla nowych i przyszłych użytkowników Sony TV Brawia...

20231027_182701.jpg20231027_182549.jpg20231027_182509.jpg

profile.country.PL.title
Ania2030
Użytkownik

Mam zamiar wrzucać podobne zdjęcia pod każdym postem sony polska na fb.  W ostatnim czasie taki obraz jest non stop. Brak możliwości oglądania tv. Musiałam wyjąć moduł 

profile.country.PL.title
M-P-M-
Użytkownik

To jest świetny pomysł... ja nie mam FB, ale ludzie co mają to powinni gdzieś na grupach i ich stronach takie fotki wrzucać... i zatytułować posty: "Ku przestrodze dla wszystkich tych, którzy planują zakupić Telewizor Sony Bravia. Akcja powinna być meeega nagłośniona!

profile.country.PL.title
M-P-M-
Użytkownik

Sprawdziłem czy jest pikselizacja na moim Sony po podłączeniu zewnętrznego dekodera przeniesionego z drugiego pokoju. No i nie ma. Czy mógłby mi ktoś napisać... czy jak kupię sobie jakiś dobry własny dekoder (a nie ten wypożyczony z kablówki Multimedia), to czy jego menu, wygląd po przewodniku programów i ogólny interfejs będzie zupełnie inny, niż ten na dekoderze z Multimediów? Pytam, bo ten interfejs z Multimediów jest tragiczny i irytujący. Czy każdy dekoder ma swój własny wygląd w ustawieniach? Jaki dekoder polecacie taki do 200 stów na przykład?