anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

764 ODPOW. 764
profile.country.PL.title
Paulo_gp
Poszukiwacz


@Tomasz7  napisał(a):

Ja mam wymieniona płytę od około 1,5 roku. Nie zauważyłem zbyt męczącej pikselozy, raz po raz coś zakrzaczy, ale rzadko i nie jest to uciążliwe. Od czasu wymiany płyty nie aktualizowałem oprogramowania. Co polecacie? Aktualizować do wersji z grudnia 2023 czy lepiej nie? Swoją drogą zgłosiłem chęć wymiany płyty na ta nową, o której piszecie. Zobaczymy co odpowiedzą.


Chyba jednak bym aktualizował. To tylko android, a jego warto mieć na bieżąco, choćby dla bezpieczeństwa

profile.country.PL.title
Cooper69
Poszukiwacz

NIE AKTUALIZUJ.

U mnie wszystko było ok do aktualizacji. Pikseloza jak nigdy.

profile.country.PL.title
JacekSz
Użytkownik

U mnie macrobloki pojawiają się już od 3 tygodni (co ok 10 min). Jednego dnia po restarcie TV nie zauważyłem ani razu. Następnego dnia wróciły.  Płyta wymieniona w marcu zeszłego roku. Oprogramowanie układowe nie aktualizowane.

Gwarancja skończona w grudniu zeszłego roku.

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Zdaję sobie sprawę że ten wątek jest za duży żeby go całego przewertować dlatego jeszcze raz przypomnę to co my już przerabialiśmy w 2021 czy 2022. Pierwszą pikseloze naprawił update a nie wymiana płyty !!! Jest zagadka co ?    

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Prawdą jest to,że wina leży po stronie software nie firmware więc takie dorabianie ideologii, iż "nowe" wymieniane przez serwis płyty główne mają jakieś niby "kości" to bzdura sam widziałem te płyty i jota w jotę wszystko jest to samo...

profile.country.PL.title
myk6414
Poszukiwacz

Rok temu praktycznie co do dnia, miałem wymienioną płytę. TV nie był od tego czasu aktualizowany. Od tygodnia pikseloza wróciła. TV oczywiście już po gwarancji. 

profile.country.PL.title
Ania2030
Użytkownik

Myślę, że doskonale wiedzieli, że wymiana płyty głównej pomoże tylko na jakiś czas. Naprawdę, żenująca postawa sony. Nie mam wymienionej płyty bo kończyła mi się gwarancja po zainstalowaniu aktualizacji, która naprawili problem. Potem pojawiła się kolejna, która przywróciła problem. Niestety po gwarancji sony już mnie olało kompletnie. Porażka 

profile.country.PL.title
myk6414
Poszukiwacz

W środę telefon do serwisu, co można zrobić. Wczoraj telefon żeby dosłać zdjęcie problemu z diagnostyką sygnału. Dziś z rana przyjechał Pan z serwisu, płyta wymieniona. Telewizor o gwarancji (10.23). 

Coś mi podpowiada żeby go sprzedać i poszukać nowego.

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Powinniście robić zdjęcie jakiegoś numeru seryjnego takiej “nowej płyty” bo jak moja teoria spiskowa głosi , to są płyty z innych TV przeczyszczone i z wgranym czystym obrazem systemu , oni mają dostęp do bootloadera i mogą wgrać dowolny obraz od tego tv . Bo nie wieżę ze Sony wyprodukowało taką ilość płyt głównych do tych tv , których produkcja prawdopodobnie już się zakończyła . Moja żona robiła szkolenia z logistyki dla toyoty , produkuje się samochód i części zamienne w obliczonej z góry ilości , wyliczonej dla każdego modelu , podejrzewam że tu podobnie .

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Koniec modułów w UPC i koniec UPC

wczoraj dzwoniła do mnie pani z Play umówić nowe warunki i termin wymiany sprzętu . Powiedziała że Play nie obsługuje modułów i ten co mam w multiroom w sypialni który działa dobrze na LG muszą mi zabrać w zamian dostanę mały dekoder 4k i ten UPCTVbox też wymienia na Play i modem też . Czyli wątek można zamknąć jeśli chodzi o UPC bo to będzie dotyczyło wszystkich abonentów UPC . Do widzenia koniec tematu aha i koniec UPC TV Go teraz będzie Play Now. Jedyne pocieszenie jest takie że dekodery od Play są na Androidzie i są dużo lepsze , dla mnie najważniejsze że mają podczerwień czyli po poprawnej konfiguracji będzie można je obsługiwać jednym pilotem od tv , no ale to się okaże już w przyszłym tygodniu , napiszę jak się to uda .